Lübnan Haberleri

Lübnan haber, Lübnan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lübnan - 14.10.2020
Lübnan-İsrail sınır anlaşmazlığı müzakereleri başladı
Lübnan ile İsrail arasındaki tartışmalı sınırın belirlenmesine yönelik müzakereler Birleşmiş Milletler (BM) himayesinde başladı.
Lübnan - 14.10.2020
Lübnanlı Şiilerden, İsrail'le sınır anlaşmazlığı müzakerelerine katılacak heyette sivillerin...
Lübnan'daki Şii Emel Hareketi ve Hizbullah, İsrail'le sınırı belirleme müzakerelerinde yer alacak heyette sivil isimlerin yer almasının kabul edilemeyeceğini bildirdi.
Lübnan - 14.10.2020
Son dakika haberleri | Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın gündeme ilişkin soruları yanıtladı Açıklaması
Bölgesel istikrarın milli çıkarlar için vazgeçilmez olduğunu vurgulayan Kalın, şöyle devam etti: "O yüzden Türkiye, Libya'ya ilgi duyuyor, Libya'da olup bitene ilgisiz kalamıyor. O yüzden Irak'ta, Suriye'de, Lübnan'da, Filistin'de, Güney Kafkasya'da, Azerbaycan'da, Balkanlar'da, yaşananlara olup bitene Türkiye'nin ilgisiz kalması mümkün değil.
Lübnan - 13.10.2020
Son dakika haber: Lübnan ve Bahreyn'de Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Son dakika haberi... Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı can kayıpları Lübnan'da 479'a, Bahreyn'de 284'e yükselirken, Yemen'de vaka sayısı arttı.
Lübnan - 13.10.2020
Lübnan: İsrail'le müzakerelerin ilk aşaması deniz sahasıyla sınırlı olacak
Lübnan, Birleşmiş Milletler (BM) himayesinde İsrail'le yürütülecek müzakerelerin ilk aşamasının "teknik ve deniz sahasıyla" sınırlı olacağını duyurdu.
Lübnan - 13.10.2020
İslam İşbirliği Gençlik Forumu Başkanı Ayhan, Lübnan Meclis Başkanı Berri ile görüştü
İslam İşbirliği Gençlik Forumu (İİGF) Başkanı Taha Ayhan, Lübnan'a gerçekleştirdiği birkaç günlük ziyareti kapsamında Meclis Başkanı Nebih Berri ile bir araya geldi.
Lübnan - 12.10.2020
Fas, Ürdün, Lübnan ve Cezayir'de Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Fas'ta 2 bin 636'ya, Ürdün'de 207'ye, Lübnan'da 466'ya ve Cezayir'de 1809'a yükseldi.
Lübnan - 12.10.2020
Lübnan Cumhurbaşkanı Avn'dan yeni hükümetin bir an önce kurulması çağrısı
Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, ülkesinin kötüleşen ekonomik krize daha fazla dayanamayacağını belirterek, yeni hükümetin bir an önce kurulması çağrısında bulundu.
Lübnan - 12.10.2020
İsrailli Bakan: "İsrail ile Lübnan arasındaki müzakereler normalleşme değil"
İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, çarşamba günü başlayacak olan Lübnan ile kara ve deniz sınırı anlaşmazlığını gidermeyi hedefleyen müzakerelerin "normalleşme" olmadığını söyledi.
Lübnan - 12.10.2020
Lübnan, İsrail'le sınır anlaşmazlığı müzakerelerinde yer alacak heyeti açıkladı
Lübnan, İsrail'le kara ve deniz sınırı anlaşmazlığını gidermeyi hedefleyen müzakerelerde yer alacak heyetini duyurdu.
Lübnan - 11.10.2020
Hamas: Rusya, Filistinli liderlerin toplantısına ev sahipliği yapmak istiyor
Filistinli grupların genel sekterleri ve temsilcileri, 3 Eylül'de eş zamanlı olarak işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Ramallah ve Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta, 22 Eylül'de ise İstanbul'da toplantılar gerçekleştirmişti.
Lübnan - 11.10.2020
Lübnan'da Kovid-19 tedbirleri kapsamında 169 beldede kısıtlama kararı
Lübnan İçişleri Bakanlığı, ülkedeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında görülen artış nedeniyle kuzey ve güneydeki 169 beldede yarından itibaren bir hafta süreyle bazı kısıtlamaların uygulamaya konulacağını duyurdu.
Lübnan - 11.10.2020
Beyrut'ta restoranda patlama: 1 ölü, 2 yaralı
Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki bir restoranda meydana gelen patlamada 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı.
Lübnan - 10.10.2020
Esed'in kuzeni Mahluf'un ailesinin Lübnan'dan yasal prosedüre uygun şekilde ayrıldığı açıklandı
Suriye'nin en zengin iş adamı ve Beşşar Esed'in kuzeni Rami Mahluf'un ailesinin, ay başında yasal prosedüre uygun şekilde Lübnan'dan ayrıldığı belirtildi.
Lübnan - 10.10.2020
57. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "Flaşbellek" filminin söyleşisi yapıldı
Filmden sadece bir şeyden değil, birçok kaynaktan esinlendiğini vurgulayan Zaim, şunları kaydetti: "Suriye filmini çekmek için tek bir kişiyi dinlemedik. İşçisi, akademisyeni, yaşlısı ve genci olmak üzere birçok kesimle konuştum. Suriye ile ilgili ortalıkta ne var ne yok okudum. Akademisyenlerle konuştum ve birçok hikaye dinledim. Farklı hikayelerin bir araya geldiği bir film oldu. Çekimler Arapçaydı ve sürekli yanımızda tercümanlar vardı. Kurgu aşaması da yine tercümanlar eşliğinde tamamlandı. Hikayesini anlatan insan özgürleşir ve hikayesini anlatan hayatta kalır. Ben de hikayemde Suriye'de yaşananları anlatmaya çalıştım, eğer anlatabildim ise özgürleşirim." Çekimler için Anadolu'yu karış karış gezdiğini, Lübnan'a da gittiğini belirten Zaim, en sonunda filmi Konya ve Gaziantep'te çekmeye karar verdiğini bildirdi.
Lübnan - 10.10.2020
Son dakika haberleri | Lübnan Başbakanı Diyab: "Merkez Bankasının sübvanseyi kaldırması kabul edilemez"
Son dakika haberler: Lübnan Başbakanı Hassan Diyab, Merkez Bankasının temel ürünlere yönelik sübvanseyi kaldırmasının kabul edilmeyeceğini söyledi.
Lübnan - 10.10.2020
Lübnan'ın kuzey ve güneyindeki çeşitli bölgelerde yangınlar çıktı
Lübnan'ın kuzey ve güneyindeki çeşitli bölgelerde yangınlar çıktı.
Lübnan - 9.10.2020
Cezayir ve Lübnan'da Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Cezayir'de 6, Lübnan'da 11 kişi daha hayatını kaybetti.
Lübnan - 9.10.2020
Lübnanlı Şii alim Tufeyli: "Filistin'den Azerbaycan'a, azınlıklar bahanesiyle Müslümanlar hedef...
Lübnanlı Şii alim ve Hizbullah örgütünün ilk genel sekreteri Şeyh Subhi Tufeyli, Filistin'den Azerbaycan topraklarına kadar bölgedeki azınlıkların, Müslümanları hedef almak için bahane edildiğini söyledi.
Lübnan - 9.10.2020
Son dakika haberi | Hamas heyeti Moskova'da Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Bogdanov ile Filistin uzlaşısını görüştü
Filistinli grupların genel sekterleri ve temsilcileri 3 Eylül'de eş zamanlı olarak işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Ramallah ve Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta, 22 Eylül'de İstanbul'da toplantılar gerçekleştirmişti.
Lübnan - 9.10.2020
Son dakika haberleri! İsrail'in Lübnan sınırı yakınlarında büyük yangın
Son dakika haberine göre İsrail makamları, ülkenin Lübnan sınırı yakınlarında farklı ormanlık alanlarda büyük yangın çıktığını duyurdu.
Lübnan - 9.10.2020
İran Karabağ sorununun taşıdığı riskleri görmezden geliyor
Tahran Irak, Suriye, Lübnan ve Yemen'de olduğu gibi Azerbaycan'da da vekil güçler oluşturma çabası içsinde olmuş, ancak Azerbaycan'ın tedbirleri sayesinde bu çaba engellenmişti.
Lübnan - 9.10.2020
İsrail-Körfez anlaşmasının ardından Beyrut Limanı yerini Hayfa Limanı'na mı bırakıyor?
Lübnan'a ve bölge ülkelerine bir asırdan uzun süredir hizmet veren Akdeniz'in ticaret kapılarından biri olan Beyrut Limanı'nın, bazı Arap ülkeleri ile İsrail arasındaki normalleşme adımlarından sonra bu rolünü İsrail'deki Hayfa Limanı'na kaptırabileceği endişeleri doğdu.
Lübnan - 9.10.2020
Lübnan eski Başbakanı Hariri'den "iç savaş" uyarısı
Lübnan eski Başbakanı Saad el-Hariri, ülkenin iç savaşa sürüklenebileceği uyarısında bulundu.
Lübnan - 8.10.2020
Lübnan Hizbullahı: İsrail'le sınırı belirleme müzakerelerinin normalleşmeyle ilgisi yok
Lübnan Hizbullahı, İsrail'le kara ve deniz sınırını belirleyecek müzakereler için iki ülke arasında varılan "çerçeve anlaşmasının" normalleşmeyle ilgisi olmadığını savundu.
Lübnan - 8.10.2020
Arap ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı can kayıpları ve vaka sayıları arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Tunus'ta 45, Ürdün'de 13, Lübnan'da 6, Filistin ve Cezayir'de 4'er, Bahreyn'de 1 kişi hayatını kaybederken, Yemen'de vaka sayısı arttı.
Lübnan - 8.10.2020
Kuşadası'nda Türk karasularına itilen 13 sığınmacı kurtarıldı
Ekipler, Yunanistan unsurlarınca Türk karasularına bırakıldıkları öğrenilen Suriye ve Lübnan uyruklu 13 kişiyi kurtardı.
Lübnan - 8.10.2020
Kazakistan'da ilk kez barış gücü askerlerinin kapsamlı tatbikatı yapıldı
Tokayev, aralarında kadınlar olmak üzere Kazak askerlerinin 2017'den bu yana Birleşmiş Milletlerin Nepal, Fildişi Sahili, Batı Sahra ve Lübnan misyonlarında görev yaptığını ve şu an dördüncü Kazak barış gücünün misyonlardaki görevinin devam ettiğini aktardı.
Lübnan - 8.10.2020
ABD merkezli düşünce kuruluşundan uluslararası finans kurumlarına "Doğu Akdeniz" tavsiyesi
Raporda, Türkiye, Lübnan, Suriye ve Filistin gibi bölgede bulunan komşu ülkeleri dışlamak üzerine inşa edilen söz konusu forumun, daha savunmasız bir bölge yarattığına işaret edildi.
Lübnan - 8.10.2020
AB EastMed'den desteğini çekmeli
2019 yılının Ocak ayında Kahire'de Mısır'ın ev sahipliğinde bir araya gelen ülkeler, doğalgaz sektöründe Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) benzeri bir örgütlenme, bir enerji karteli olarak Doğu Akdeniz Gaz Forumu'nu kurdular. Türkiye ve Lübnan'ın dışlandığı oluşumda Mısır, İsrail, GKRY, Filistin Özerk Yönetimi, Ürdün, İtalya ve Yunanistan kurucu ülkeler olarak yer aldı.
Lübnan - 8.10.2020
Lübnan tezkeresi Resmi Gazete'de
Türkiye'nin, Lübnan'da konuşlu Birleşmiş Milletler Geçici Görev Gücü'ne (UNIFIL) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarıyla verdiği desteğin süresinin bir yıl uzatılmasına ilişkin TBMM kararı Resmi Gazetede yayımlandı.
Lübnan - 7.10.2020
Lübnan İnsani Yardım Konferansı Kasım'a ertelendi
Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Ekim ayında Paris'te yapılması planlanan Lübnan için İnsani Yardım Konferansı'nın Kasım'a ertelendiğini duyurdu.
Lübnan - 7.10.2020
Arap aktivistler: Üye ülkelerin dönem başkanlığını reddetmeleri Arap Birliği'nin vefatıdır
Arap aktivist ve sosyal medya kullanıcıları paylaşımlarında, İsrail-BAE ve Bahreyn normalleşme anlaşması sonrasında 22 ülkededen oluşan Arap Birliği'nin dönem başkanlığının Filistin, Katar, Komor Adaları, Kuveyt, Lübnan ve Libya tarafından reddedilmesinin "Arap Birliği'nin vefatı" olduğunu belirtti.
Lübnan - 7.10.2020
Lübnan'da hükümeti kurma çalışmaları yeniden başlıyor
Lübnan'da geçen ay başarısızlıkla sonuçlanan hükümeti kurma çalışmaları 15 Ekim'de yeniden başlayacak.
Lübnan - 7.10.2020
Ruhani: "Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmalar bölgesel bir savaşa dönüşmemeli"
Irak, Suriye ve Lübnan'da Kasım Süleymani'nin öncülüğünde "terörizmle savaştıklarını" söyleyen Ruhani, "Teröristlerin sınırlarımıza gelmesini önlemek için Suriye, Irak ve Lübnan'da savaştık.
Lübnan - 7.10.2020
Son dakika haberi | Türk askerinin Lübnan'daki görev süresi uzatıldı
Son dakika haberler... Türkiye'nin, Lübnan'da konuşlu Birleşmiş Milletler Geçici Görev Gücü'ne (UNIFIL) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarıyla verdiği desteğin süresinin, 31 Ekim 2020'den itibaren bir yıl uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
Lübnan - 7.10.2020
Fas, Lübnan, Cezayir ve Bahreyn'de Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Fas'ta 41, Lübnan'da 10, Cezayir'de 5 ve Bahreyn'de 1 kişi daha hayatını kaybetti, Katar'da vaka sayıları arttı.
Lübnan - 6.10.2020
Türkiye'nin, Lübnan'da konuşlu Birleşmiş Milletler Geçici Görev Gücü'ne (UNIFIL) TSK unsurlarıyla...
Türkiye'nin, Lübnan'da konuşlu Birleşmiş Milletler Geçici Görev Gücü'ne (UNIFIL) TSK unsurlarıyla verdiği desteğin süresinin 1 yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Lübnan Haberleri | Lübnan Haber - Haberler - Sayfa 7 - Lübnan haberleri, son dakika lübnan haber ve gelişmeleri burada. Lübnan'da yeni başbakanın belirleneceği istişareler ertelendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 05:40:33. #1.14#
title