Lübnan Haberleri

Lübnan haber, Lübnan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lübnan - 20.10.2020
Irak, Mısır ve Ürdün arasındaki yakınlaşma çabaları devam ediyor
Farklı öncelikleri olan bu üç ülkenin Körfez İşbirliği Konseyi ile ortaklaşa hareket etmesine veya Kuzey Afrika ülkelerini ortaklığa dahil etmesine ihtimal verilirken, Suriye, Lübnan ve Yemen ile iş birliğine sıcak bakılmıyor.
Lübnan - 19.10.2020
Suudi Arabistan, Cezayir ve Lübnan'da Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Suudi Arabistan'da 16, Cezayir'de 9, Lübnan'da 6 kişi daha hayatını kaybetti.
Lübnan - 19.10.2020
Pompeo, Lübnan Cumhurbaşkanı Avn ile görüştü
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile yaptığı telefon görüşmesinde Lübnan'ın İsrail ile ortak deniz sınırları konusunda müzakerelere başlamasını memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.
Lübnan - 19.10.2020
Heniyye, BM Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü'yle Filistin uzlaşısını görüştü
Heniyye, görüşmede Fetih hareketi ve diğer Filistinli gruplar arasında yapılan diyalog görüşmelerine değinerek, ulusal diyalog sürecinin Hamas'ın stratejik bir tercihi olduğunu söyledi. Herkesin Filistin davasının karşı karşıya kaldığı meydan okumalar ve ortak tehlikelerin farkında olduğunu belirten Heniyye, bu nedenle Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), yönetim ve sahada ulusal ortaklığı gerçekleştirmek ve bu davayı korumak için ulusal uzlaşıya varma konusunda olumlu beklentiler olduğunu ifade etti. Heniyye, Hamas ve Fetih arasında devam eden ciddi ve derin tartışmaların, iki hareketin de iradesini ve bölünmüşlük sayfasını kapatma, anlaşmazlıkları aşma, ulusal uzlaşıyı tesis etme, yurt içi ve yurtdışındaki tüm Filistin halkı için birlik sağlama, ulusal kurumları tüm kesimlerin katılımıyla yeniden dizayn etme konusundaki kararlılığını gösterdiğini ekledi. Ulusal birlik sürecini sekteye uğratmak isteyen bazı dış baskılar olduğundan bahseden Heniyye, ancak bunların sarf edilen ortak çabaları başarısızlığa uğratamayacağını, geriye dönmeye izin vermeyeceklerini belirtti. BM Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Mladenov ise BM'nin Filistin'de ulusal uzlaşıyı tesis etme ve demokratik temelli siyasi bir rejim kurma yolunda atılan her adıma destek verdiğini ifade etti. Mladenov, ulusal uzlaşının başarıya ulaşması için bu süreçteki olumlu atmosferin devam etmesinin önemli olduğunu dile getirdi. Filistinli grupların genel sekreterleri ve temsilcileri 3 Eylül'de eş zamanlı olarak işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kenti ile Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta, 22 Eylül'de ise İstanbul'da toplantılar gerçekleştirmişti.
Lübnan - 19.10.2020
Lübnan Deniz Kuvvetleri Komutanı Albay Dannaoui'den Türkiye'ye ziyaret
Milli Savunma Bakanlığı, Lübnan Deniz Kuvvetleri Komutanı Albay Haissam Dannaoui'nin, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı birlik ve tersaneler ile Deniz Harp Okulu'nu ziyaret ettiğini bildirdi.
Lübnan - 19.10.2020
17. Uluslararası Mistik Müzik Festivali'ni 802 binden fazla kişi izledi
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla bu yıl online olarak düzünlenen festivalin Türkiye'de bir ilk olduğunu söyleyen Yarar, şunları belirtti: "17. Uluslararası Konya Mistik Müzik Festivali'nde dünyanın farklı coğrafyalarının mistik ve etnik müzikleri ile Türkiye içinden farklı tasavvufi geleneklerin zikir ve ayinlerinin yanı sıra, atölye çalışmalarıyla zenginleştirilen geniş bir program hazırlanmıştı. Ancak salgın dolayısıyla Mistik Müzik Festivali bu yıl 22-30 Eylül tarihlerinde dijital ortamdaki platformlarda gerçekleştirilmiştir." "Online yayınlarımız 9 gün boyunca yerli ve yabancı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü" Festivale, Türkiye, İran, Pakistan, Hindistan, Bolivya, İspanya, Afganistan, ABD, Fransa, Mali, Gine, Özbekistan, Kırgızistan, Yunanistan, Ürdün, Tunus, Mısır, Fas ve Lübnan'dan katılan sanatçıların, daha önceki performanslarına yeni performanslar ve eserler eklendiğini kaydeden Yarar, şu bilgilere yer verdi: "Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonu ve Konya Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen çevrimiçi festival, www.
Lübnan - 18.10.2020
ABD öncülüğündeki koalisyon, Suriye'de İran destekli terörist grupları vurdu
İran destekli grupların Deyrizor'daki varlığı Suriye-Irak sınırındaki Deyrizor, İran'dan Lübnan'a uzanan kara bağlantısını sağlayan kent konumunda bulunuyor.
Lübnan - 18.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2006- Türkiye, Lübnan'a asker gönderdi.
Lübnan - 17.10.2020
Son dakika haber... Cezayir, Lübnan ve Ürdün'de Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Edinilen son dakika gelişmesine göre Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Cezayir'de 1846, Lübnan'da 517, Ürdün'de 330'a yükseldi, Filistin'de vaka sayısı arttı.
Lübnan - 17.10.2020
Lübnanlı uzmanlara göre 17 Ekim gösterileri yolsuzlukları ifşa etti ancak hedeflerine ulaşamadı
Lübnanlı uzmanlar, 17 Ekim 2019'da hükümetin vergi politikalarına karşı başlayan ve uzun yıllardan beri yönetimi paylaşan siyasi partilerin düşmesi talebiyle ülkenin dört bir yanında aylarca devam eden protestoların, yöneticilerin yolsuzluklarını ortaya dökmekte başarılı olduğunu, ancak asıl...
Lübnan - 16.10.2020
Lübnanlı Şii alim Tufeyli: "Mekke siyonistlerin ürünleri için pazar oluyor"
Lübnanlı Şii alim ve Hizbullah örgütünün ilk genel sekreteri Şeyh Subhi Tufeyli, Suudi Arabistan'ın Türk ürünlerine yönelik kısıtlama adımlarına tepki göstererek, "Mekke siyonistlerin ürünleri için pazar oluyor.
Lübnan - 16.10.2020
BM'den Beyrut patlamasında evi hasar gören Lübnanlılara nakdi yardım
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Beyrut Limanı patlamasından az zarar gören 11 bin 500 aileye nakdi yardımda bulunacağını bildirdi.
Lübnan - 16.10.2020
Lübnan'da bankalara Merkez Bankasından para çekme limiti konulması
Lübnan Bankalar Cemiyeti, bankalara Merkez Bankasından para çekme limiti konulmasının geçici bir uygulama olduğunu bildirdi.
Lübnan - 15.10.2020
İsrail Meclis Başkanı'ndan "toprak karşılığı barış" ilkesi için "maskaralık" nitelemesi
Arap Birliği üyesi ülkeler, 2002 yılında Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta kabul ettiği Arap Barış Girişimi bildirisiyle, "toprak karşılığı barışı" yani 1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletini kabul etmedikçe İsrail'le normalleşmeyi reddetmişti.
Lübnan - 15.10.2020
Netanyahu: "BAE ile yapılan anlaşmada gizli maddeler yok"
Başka Arap ülkeleriyle de benzer anlaşmalar imzalamayı umut ettiklerini belirten Netanyahu, Lübnan ile İsrail arasındaki tartışmalı sınırın belirlenmesine yönelik müzakerelere de değindi.
Lübnan - 15.10.2020
İSEDAK Sermaye Piyasası Düzenleyicileri Forumu yıllık toplantısı gerçekleştirildi
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) açıklamasına göre, İSEDAK'a üye ülkelerin sermaye piyasası kurumlarına yönelik düzenlenen foruma Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Filistin, İran, Kuveyt, Lübnan, Malezya, Maldivler, Pakistan, Tunus, Türkiye ve Ürdün'den yetkili otoritelerin temsilcileri katıldı.
Lübnan - 14.10.2020
Lübnan'da yeni başbakanın belirleneceği istişareler ertelendi
Lübnan'da Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, yeni bir başbakanın aday gösterilmesi konusunda planlanan istişarelerin 22 Ekim'e kadar ertelediği duyuruldu.
Lübnan - 14.10.2020
Son dakika haberleri | Lübnan'da yeni hükümeti kurma çalışmaları ertelendi
Son dakika haberler: Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, yeni hükümeti kurma süreciyle ilgili yarın yapmayı planladığı istişare görüşmelerini bir hafta erteledi.
Lübnan - 14.10.2020
Lübnan'da ekonomik kriz ve işsizlik protesto edildi
Lübnan'ın birçok kentinde ekonomik kriz, işsizlik ve hayat pahalılığını protesto etmek için gösteriler düzenlendi.
Lübnan - 14.10.2020
Lübnan-İsrail sınır anlaşmazlığı müzakereleri 28 Ekim'de devam edecek
Lübnan ile İsrail arasındaki tartışmalı sınırın belirlenmesine yönelik dolaylı müzakerelere, 28 Ekim'de devam edilecek.
Lübnan - 14.10.2020
Lübnan-İsrail sınır anlaşmazlığı müzakereleri başladı
Lübnan ile İsrail arasındaki tartışmalı sınırın belirlenmesine yönelik müzakereler Birleşmiş Milletler (BM) himayesinde başladı.
Lübnan - 14.10.2020
Lübnanlı Şiilerden, İsrail'le sınır anlaşmazlığı müzakerelerine katılacak heyette sivillerin...
Lübnan'daki Şii Emel Hareketi ve Hizbullah, İsrail'le sınırı belirleme müzakerelerinde yer alacak heyette sivil isimlerin yer almasının kabul edilemeyeceğini bildirdi.
Lübnan - 14.10.2020
Son dakika haberleri | Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın gündeme ilişkin soruları yanıtladı Açıklaması
Bölgesel istikrarın milli çıkarlar için vazgeçilmez olduğunu vurgulayan Kalın, şöyle devam etti: "O yüzden Türkiye, Libya'ya ilgi duyuyor, Libya'da olup bitene ilgisiz kalamıyor. O yüzden Irak'ta, Suriye'de, Lübnan'da, Filistin'de, Güney Kafkasya'da, Azerbaycan'da, Balkanlar'da, yaşananlara olup bitene Türkiye'nin ilgisiz kalması mümkün değil.
Lübnan - 13.10.2020
Son dakika haber: Lübnan ve Bahreyn'de Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Son dakika haberi... Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı can kayıpları Lübnan'da 479'a, Bahreyn'de 284'e yükselirken, Yemen'de vaka sayısı arttı.
Lübnan - 13.10.2020
Lübnan: İsrail'le müzakerelerin ilk aşaması deniz sahasıyla sınırlı olacak
Lübnan, Birleşmiş Milletler (BM) himayesinde İsrail'le yürütülecek müzakerelerin ilk aşamasının "teknik ve deniz sahasıyla" sınırlı olacağını duyurdu.
Lübnan - 13.10.2020
İslam İşbirliği Gençlik Forumu Başkanı Ayhan, Lübnan Meclis Başkanı Berri ile görüştü
İslam İşbirliği Gençlik Forumu (İİGF) Başkanı Taha Ayhan, Lübnan'a gerçekleştirdiği birkaç günlük ziyareti kapsamında Meclis Başkanı Nebih Berri ile bir araya geldi.
Lübnan - 12.10.2020
Fas, Ürdün, Lübnan ve Cezayir'de Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Fas'ta 2 bin 636'ya, Ürdün'de 207'ye, Lübnan'da 466'ya ve Cezayir'de 1809'a yükseldi.
Lübnan - 12.10.2020
Lübnan Cumhurbaşkanı Avn'dan yeni hükümetin bir an önce kurulması çağrısı
Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, ülkesinin kötüleşen ekonomik krize daha fazla dayanamayacağını belirterek, yeni hükümetin bir an önce kurulması çağrısında bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Lübnan Haberleri | Lübnan Haber - Haberler - Sayfa 5 - Lübnan haberleri, son dakika lübnan haber ve gelişmeleri burada. Ermenistan, Dağlık Karabağ'da PKK'lı teröristleri ön safta kullanıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 22:05:55. #1.14#
title