Lübnan Haberleri

Lübnan haber, Lübnan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lübnan - 31.10.2020
Lübnan Maruni Patriği'nden Hazreti Muhammed'i hedef alan karikatürlere tepki
Lübnan Maruni Patriği Mar Beşara Butrus er-Rai, dini değerlere çirkin saldırıyı ve özgürlük kılıfı altında Hazreti Muhammed'i hedef alan karikatürlerin yayımlanmasını kınadı.
Lübnan - 31.10.2020
Hizbullah Lideri Nasrallah, Nice saldırısını kınadı
Lübnan'da Hizbullah Örgütü Lideri Hasan Nasrallah, Fransa'nın Nice kentindeki saldırıyı kınadı.
Lübnan - 30.10.2020
Azerbaycan, Ermenistan'ın sivilleri hedef alan saldırılarını AİHM'e götürdü
Aralarında Suriye, Yunanistan, Lübnan, İspanya ve Kanada vatandaşlarının da olduğu, Ermenistan saflarında savaşan 20'den fazla kişi hakkında soruşturmalar da sürüyor.
Lübnan - 29.10.2020
Lübnan'da Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli paylaşıma gözaltı
Lübnan'da bir kişi, sosyal medyada İslam peygamberi Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli paylaşımdan sonra gözaltına alındı.
Lübnan - 29.10.2020
İsrail ve Lübnan, ihtilaflı deniz sınırlarına ilişkin 3. görüşmeyi gerçekleştirdi
ABD yönetimi, İsrail ve Lübnan'ın Doğu Akdeniz'deki ihtilaflı bölge konusunda olumlu bir görüşme gerçekleştirdiğini duyurdu.
Lübnan - 29.10.2020
Eski Nissan CEO'sunun kaçmasına yardımla suçlanan iki ABD'linin Japonya'ya iadesi kararına durdurma
ABD'de federal yargıç, eski Nissan Üst Yöneticisi (CEO) Lübnan asıllı Carlos Ghosn'un Japonya'dan kaçışına yardım ettikleri ileri sürülen ABD'li Michael ve oğlu Peter Taylor'ın Japonya'ya teslim edilmesini son dakika kararıyla durdurdu.
Lübnan - 29.10.2020
İslam dünyası, Fransa'daki terör saldırısını şiddetle kınadı
Lübnan'da hükümeti kurmakla görevlendirilen Saad el-Hariri de Twitter hesabından yaptığı açıklamada, saldırıyı şiddetle kınadı.
Lübnan - 29.10.2020
Lübnanlı siyasetçilerden Mevlid-i Nebi için tebrik ve hakarete karşıtı mesajlar geldi
Lübnanlı siyasetçiler, Mevlid-i Nebi dolayısıyla tebrik mesajları yayınlarken, Hazreti Muhammed'e karşı yapılan hakaretleri de reddettiklerini açıkladılar.
Lübnan - 28.10.2020
Filistinli tutuklu Ahres'e destek için birçok ülkeden aktivist açlık grevi yaptı
Merkezi Beyrut'ta bulunan "Filistin'e dönüş için küresel kampanya" isimli grubun sosyal medya hesabı üzerinden Ahres'e destek için başlattığı etkinlik çerçevesinde Filistin, Lübnan, Pakistan, Hindistan, İspanya, ABD ve Fas gibi ülkelerden aktivistler ve gazeteciler bir günlük açlık grevi yaptı.
Lübnan - 28.10.2020
Lübnan, Suriyeli mültecilerin dönüşü için "hızlı bir çözüm" arıyor
Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, ülkesindeki Suriyeli mültecilerin yurtlarına dönüşünü sağlayacak "hızlı bir çözüm" aradıklarını belirtti.
Lübnan - 28.10.2020
Gazze'de ulusal birliğin sağlanması talebiyle gösteriler yapıldı
Filistinli grupların genel sekterleri ve temsilcileri 3 Eylül'de eş zamanlı olarak işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Ramallah ve Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta, 22 Eylül'de İstanbul'da toplantılar gerçekleştirmişti.
Lübnan - 28.10.2020
Son dakika haberleri: Erdoğan: Peygamber efendimize yapılan saldırılara karşı durmak, şeref meselemizdir (2)- Yeniden
'HAÇLI SEFERİNİ YENİDEN BAŞLATMAK İSTİYORLAR' Kendi diniyle birlikte diğer dinlerin kutsallarına da saygı duyan bir milletin mensupları olduklarını kaydeden Erdoğan "Şimdi buradan ben Batıya sesleniyorum. Hepsine sesleniyorum. ya siz değil misiniz Ruanda'da yüzbinlerce insanı katleden? Siz değil misiniz milyonlarca Cezayirliyi katleden? Siz değil misiniz Afrika'nın her ülkesine sadece 'elmas, fosfat, altın var' diye giren ve oradaki insanları katleden? ya siz katilsiniz katil. Bugün hala aynı şeylerin arayışı içindesiniz. Lübnan'a gidiyorsun.
Lübnan - 28.10.2020
Lübnan Müftüsü Deryan: "İslam'a hakaret eden herkes, tüm Müslümanları karşısına almış olur"
Lübnan Müftüsü Şeyh Abdullatif Deryan, Fransa'daki İslam karşıtı söylemlere ilişkin, "İslam'a hakaret eden herkes, tüm Müslümanları karşısına almış olur.
Lübnan - 28.10.2020
Lübnan Meclis Başkanı: "İsrail'le sınırı belirleme müzakereleri normalleşme değildir"
Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri, İsrail'le kara ve deniz sınırını belirleyecek müzakerelerin normalleşme olmadığını söyledi.
Lübnan - 28.10.2020
İsrail ordusu, Lübnan köylerine benzer bir köy inşa etti
İsrail ordusu, Lübnan sınırına 300 metre uzaklıkta Lübnan köylerine benzer bir köy inşa edildiğini duyurdu.
Lübnan - 27.10.2020
İsrail basını: Lübnan ile deniz sınırı müzakerelerinin ikinci turu yarın başlayacak
İsrail ile Lübnan arasındaki deniz sınırları anlaşmazlığına dair müzakerelerin ikinci turunun yarın başlayacağı belirtildi.
Lübnan - 27.10.2020
Türkiye Diyanet Vakfı'ndan Lübnanlı yüzlerce aileye gıda ve hijyen yardımı
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Beyrut Limanı'ndaki patlamadan etkilenen yüzlerce aileye gıda ve hijyen yardımında bulundu.
Lübnan - 27.10.2020
İslam dünyası aydınlarından "Türk mallarını boykot kampanyası insanlık dışı ve adaletsiz" uyarısı
Bu kapsamda, Türkiye'nin bölge halklarını kardeşçe destekleme ve insani dayanışma konusunda ne kadar istekli olduğunu ortaya koyduğu vurgulanan açıklamada, "Türkiye'nin Suriye, Yemen, Filistin, Libya, Somali, Lübnan ve Sudan ülkeleri ile Uygurlara verdiği insani desteği ve yardımı tüm dünya takip etmektedir.
Lübnan - 27.10.2020
Krizlerin ürettiği çözümlerle yeni Türkiye jeopolitiği
En çetin sınav milli finans cephesinde Türkiye'nin yeni jeopolitik kimlik tasarımındaki en çetin sınav ise milli finans cephesinde vuku buluyor. Bu mücadele pek yakında İsrail'in "normalleşme" adı altında uluslararası topluma pazarladığı süreç ile yeni bir boyut kazanacak. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Sudan'ı takiben Suudi Arabistan'ın da ABD'de 3 Kasım'da tamamlanacak Başkanlık seçiminin ardından İsrail ile normalleşme kervanına katılması bekleniyor. Sırada başka Afrika ve Orta Doğu ülkelerinin de olduğu belirtiliyor. Bu normalleşme operasyonuyla eş zamanlı olarak Ağustos ayında Beyrut limanındaki patlamayı takiben Fransa'nın Lübnan'daki hükümet ve finans sistemini reforme etmek adına başlattığı müdahale de Körfez'den Doğu Akdeniz'e kadar yeni bir finansal düzen kurmanın işaretlerini barındırıyor.
Lübnan - 27.10.2020
Ürünleri boykot edilen Fransa'nın İslam ülkeleriyle dış ticareti 100 milyar doları aşıyor
Tunus'a 3,74 milyar dolarlık elektik ekipman, makine, mineral yağ, plastik satan Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri'ne 3,67 milyar dolar, Suudi Arabistan'a 3,34 milyar dolar, Mısır'a 2,58 milyar dolar, Endonezya'ya 1,75 milyar dolar, Malezya'ya 1,68 milyar dolar, Senegal'e 1,2, milyar dolar, Nijerya'ya 657 milyon dolar, Lübnan'a 627 milyon dolar, Kuveyt'e 589 milyon dolar, Umman'a 474 milyon dolar, Kazakistan'a 474 milyon dolar, Bahreyn'e 471 milyon dolar, Irak'a 464 milyon dolar, Pakistan'a 443 milyon dolar, İran'a 420 milyon dolar, Mali'ye 374 milyon dolar, Bangladeş'e 295 milyon dolar, Ürdün'e 237 milyon dolar, Libya'ya 210 milyon dolar, Azerbaycan'a 160 milyon dolar, Özbekistan'a 150 milyon dolar, Türkmenistan'a 112 milyon dolar, Bosna Hersek'e 98 milyon dolar, Çad'a 97 milyon dolar, Sudan'a 86 milyon dolar, Suriye'ye 52 milyon dolar, Kırgızistan'a 32 milyon dolar, Afganistan'a da 26 milyon dolarlık ihracat yaptı.
Lübnan - 26.10.2020
Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliği önünde toplanan bir grup Ermeni, güvenlik güçlerine saldırdı
Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliği önünde toplanan Lübnan'daki Ermeni Taşnak Partisi'ne mensup bir grup, güvenlik güçlerine taş ve havai fişeklerle saldırdı.
Lübnan - 25.10.2020
Hristiyan Araplar da Fransa'nın İslam karşıtı tutumuna tepki gösterdi
Katar merkezli Al Jazeera televizyonu spikerlerinden Lübnan asıllı Celal Şehda, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Ben Celal Şehda, Arabım, Doğuluyum ve Hristiyanım.
Lübnan - 25.10.2020
Hizbullah: "Sahte ifade özgürlüğü, semavi dinlerin hakarete maruz kalmasının gerekçesi olamaz"
Lübnan Hizbullahı, sahte ifade özgürlüğünün İslam Peygamberi ve semavi dinleri hedef almanın gerekçesi olamayacağını belirterek, Fransız makamlarını bu dinlere saygılı olmaya davet etti.
Lübnan - 24.10.2020
Son dakika haber | Lübnan'dan İslam karşıtı tutum sergileyen Fransız yetkililere tepki
Son dakika haberler: Lübnan'da Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ifadeleri ve bazı Fransız yetkililerin İslam karşıtı uygulamaları protesto edildi.
Lübnan - 24.10.2020
Lübnan Müftüsü Deryan: "İslam Peygamberi'ne hakaret, Müslümanlara saldırganlığı körükler"
Lübnan Müftüsü Abdullatif Deryan, İslam Peygamberi'ne yönelik hakaretilerin Müslüman alemine karşı saldırganlığı körükleyeceğini belirtti.
Lübnan - 24.10.2020
Lübnan'da Hariri'ye desteğini açıklamasa da Hizbullah'ın kabinede yer alması bekleniyor
Lübnanlı uzmanlar, Şii Hizbullah'ın siyasi kanadının, kitlesel gösteriler sonucu 29 Ekim 2019'da başbakanlıktan istifa etmek zorunda kalan Sünni Müstakbel Hareketi lideri Saad Hariri'yi hükümeti kurma görevini alması sırasında desteklememesine rağmen kabinesinde "teknokrat isimlerle" yer...
Lübnan - 24.10.2020
Son dakika haber... Lübnan'da ekonomik kriz nedeniyle 6 hastane hizmete ara verecek
Gelen son dakika haberine göre Lübnan'da ekonomik kriz nedeniyle 6 üniversite hastanesinin hasta kabulüne ara vereceği bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Lübnan Haberleri | Lübnan Haber - Haberler - Sayfa 4 - Lübnan haberleri, son dakika lübnan haber ve gelişmeleri burada. PKK'lı teröristlerden sonra Fransız aşırı sağcı örgüt üyeleri de Ermenistan için savaşıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 11:56:41. #1.15#
title