Lübnan'daki Saldırı

Lübnan'daki Saldırı

Lübnan Telekomünikasyon Bakanı Marwan Hamadeh, Suriye Karşıtı Milletvekili Walid İdo'ya Düzenlenen Saldırının, Suriye'nin Lübnan Parlamentosu'ndaki Şam Yönetimi Karşıtı Milletvekillerini Tasfiye Etme Çalışmasının Bir Parçası Olduğunu İleri Sürdü.

Lübnan'daki Saldırı

Lübnan Telekomünikasyon Bakanı Marwan Hamadeh, Suriye karşıtı milletvekili Walid İdo'ya düzenlenen saldırının, Suriye'nin Lübnan Parlamentosu'ndaki Şam yönetimi karşıtı milletvekillerini tasfiye etme çalışmasının bir parçası olduğunu ileri sürdü.

Bomba yüklü araçla gerçekleştirildiği düşünülen saldırıda milletvekili İdo'nun hayatını kaybetmesi üzerine Telekomünikasyon Bakanı Hamadeh açıklamalarda bulundu. Saldırının, Suriye'nin Lübnan Parlamentosu'ndaki Şam yönetimine muhalif milletvekillerini fiziksel olarak tasfiye etme çalışmasının bir parçası olduğunu ileri süren Hamadeh, "Bu saldırı, parlamentodaki çoğunluğu tasfiye etmek isteyen Suriye rejiminin bir işi" dedi.

Akşam saatlerinde başkent Beyrut'un sahil kesiminde meydana gelen bombalı saldırıda Suriye karşıtı milletvekili İdo ile birlikte İdo'nun en büyük oğlu Khaled ve 2 koruması olmak üzere toplam 10 kişi hayatını kaybetmişti.

Öte yandan Beyaz Saray Ulusal Danışmanlık Sözcüsü Gordon Johndroe, bir bildiri yayınlayarak ABD'nin saldırıyı kınadığını duyurdu.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)