Lübnan'daki Saldırı

Lübnan'daki Saldırı

Suriye, Lübnan'da Suriye Karşıtlığıyla Bilinen Milletvekili Antoine Ganib'in Öldürülmesini Cani Bir Eylem Olarak Nitelerken, Saldırının Suriye'nin Lübnan'la Uzlaşma Çabalarının Altını Oyma Amacı Güttüğünü Söyledi.

Lübnan'daki Saldırı

Suriye, Lübnan'da Suriye karşıtlığıyla bilinen milletvekili Antoine Ganib'in öldürülmesini cani bir eylem olarak nitelerken, saldırının Suriye'nin Lübnan'la uzlaşma çabalarının altını oyma amacı güttüğünü söyledi.

Suriye, devlet haber ajansı Sana'da yayınlanan bir bildiri ile Lübnan'daki saldırıyı kınadı. Açıklamada, "Milletvekili Antoine Ganib'i hedef alan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu cani eylem, Suriye'nin Lübnan'la uzlaşı çabalarını hedef alan bir saldırıdır" denildi. Açıklamada, saldırının Lübnan'daki Şam karşıtları tarafından yapıldığı ileri sürülürken, herhangi bir örgüt ismi verilmedi. Bildiride son olarak, "Suriye, Lübnan'ın birlik, istikrar ve güvenliği için çalışmaktadır" ifadelerine yer verildi.

Akşam saatlerinde Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Hıristiyan milletvekili Ganib'in konvoyuna bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda, Ganib'le birlikte 9 kişi hayatını kaybetmiş, en az 55 kişi de yaralanmıştı.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA