Lübnan'daki Cumhurbaşkanlığı Krizi

Lübnan'daki Cumhurbaşkanlığı Krizi

Fransa Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner, Lübnan'daki Cumhurbaşkanlığı Krizini Görüşmek İçin Bugün Akşam Saatlerinde Özel Bir Uçakla Beyrut'a Geldi.

Lübnan'daki Cumhurbaşkanlığı Krizi
04.12.2007 23:46 | Son Güncelleme: 04.12.2007 23:46

Fransa Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner, Lübnan'daki cumhurbaşkanlığı krizini görüşmek için bugün akşam saatlerinde özel bir uçakla Beyrut'a geldi.

Son 6 ay içerisinde 7. kez ziyaret ettiği Beyrut'taki temaslarına Lübnan Meclisi Başkanı Nebih Birri ile görüşerek başlayan Kouchner ve beraberindeki heyet, daha sonra El Müstakbel Partisi'nin lideri Saad Hariri ile bir araya geldi. Görüşme sonrası basın mensuplarına herhangi bir açıklama yapılmazken, Kouchner ilk günkü temaslarını Özgür Bağımsız Cephe lideri General Mişel Avn ile görüşerek tamamladı. Öte yandan 14 Mart Cephesi'nin güçlü isimlerinden Telekomünikasyon Bakanı Mervan Hamade (Dürzi), Lübnan

Ordusu Komutanı General Mişel Süleyman üzerinde iktidar ve muhalefet partilerinin anlaştığı bir ortamda, Özgür Bağımsız Cephe lideri Mişel Avn'ı yeni pürüzler çıkarmakla itham etti. Lübnanlı televizyon kanallarında yayımlanan habere göre Hamade, Mişel Süleyman'ın cumhurbaşkanı adaylığı konusunda muhalefet kanadından, özellikle de Mişel Avn'ın partisi Özgür Bağımsız Cephe tarafından bazı 'engellemeler' yapıldığını ortaya attı. Hamade, daha önce kararlaştırıldığı üzere cuma günü seçimlerin yapılmasını ve

krizin böylelikle sona ermesini temenni etti.

(SA-OYK-OYK-MEF-D)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title