Lübnan'daki Çatışmalarda Ölü Sayısı 79

Lübnan'daki Çatışmalarda Ölü Sayısı 79

Lübnan Güvenlik Kuvvetleriyle El Kaide Bağlantılı Fetih El İslam Örgütü Arasında, Filistinli Mültecilerin Kampı Nahr El Bared'de Çıkan Çatışmalarda Ölenlerin Sayısının 79'a Yükseldiği Bildirildi.

Lübnan'daki Çatışmalarda Ölü Sayısı 79

Lübnan güvenlik kuvvetleriyle El Kaide bağlantılı Fetih El İslam örgütü arasında, Filistinli mültecilerin kampı Nahr El Bared'de çıkan çatışmalarda ölenlerin sayısının 79'a yükseldiği bildirildi.

Bölgedeki kaynaklar, pazar günü başlayan ve bugün de devam eden çatışmalarda 20 militan, 32 asker ve 27 sivilin öldüğünü, 55 askerin de yaralandığını belirtiyor.

Bu arada, 40 bin Filistinlinin yaşadığı kamptan tank ve top ateşi nedeniyle binlerce insanın evlerini terkettiği bildiriliyor.

Kamptaki Filistinli kaynaklar, çatışmalar nedeniyle BM ve Kızılhaç'ın yaptığı yardımların durduğunu, 150'den fazla insanın yaralandığını, onlarca evin yıkıldığını ifade etti.

Fetih El İslam'ın Suriye'nin uydusu bir örgüt olduğu iddiası Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim tarafından yalanlandı.

Şam Üniversitesi'nde bir derste konuşan Mallim, Suriye'nin örgüte karşı olduğunu ve liderinin tutuklanmasını istediğini ifade etti.