Lübnan'daki Çatışmalar

Lübnan'daki Çatışmalar

Lübnan'ın Başkenti Beyrut'ta Hükümetle Muhalefet Yanlıları Arasındaki Silahlı Çatışmalarda 2 Kişinin Hayatını Kaybettiği, 2 Kişinin de Yaralandığı Bildirildi.

Lübnan'daki Çatışmalar

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta hükümetle muhalefet yanlıları arasındaki silahlı çatışmalarda 2 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Beyrut'un güneyindeki Khaldeh kasabasında parlamentoda çoğunluk grubunun lideri Velid Canpolat taraftarı Sünniler'le, Dürzi lider Talal Arslan militanları arasında yaşanan çatışmalarda 2 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de yaralandığı açıklandı. Resmi açıklamada, "Sünni lider Velid Canpolat yandaşları ile Dürzi lider Arslan'ın yandaşları arasında Khaldeh'de çıkan çatışmalarda 2 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı" denildi.

Lübnan'da, Hizbullah Lideri Hasan Nasrallah'ın, hükümetin Hizbullah'ın kurduğu haberleşme sistemi hakkında soruşturma başlatma kararını savaş ilanı saydığını açıklamasının ardından başlayan çatışmalarda şu ana kadar hayatını kaybedenlerin sayısı 15'e, yaralananların sayısı ise 60'a yükseldi.

(DPA-OYK-OYK-OK-Y)