Lübnan Başbakanı Sinyora Amman'da

Lübnan Başbakanı Sinyora Amman'da

Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora, Arap Ülkeleri Ziyaretinin Son Ayağı Olan Ürdün'ün Başkenti Amman'da, Ürdün Başbakanı Maruf Bakhit ile Bir Araya Geldi.

Lübnan Başbakanı Sinyora Amman'da

Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora, Arap ülkeleri ziyaretinin son ayağı olan Ürdün'ün başkenti Amman'da, Ürdün Başbakanı Maruf Bakhit ile bir araya geldi.

25 Ocak 2007 tarihinde Fransa'nın başkenti Paris'te, Lübnan için yapılacak olan uluslararası bağış konferansına destek bulmak amacıyla Arap ülkelerini ziyarete eden Lübnan Başbakanı Sinyora, bugün Ürdün'ün başkenti Amman'a geldi. Ürdün Başbakanı Bakhit ile görüşen Sinyora, daha sonra meslektaşıyla ortak basın toplantısına katıldı. Ürdün'ün desteğini aldıklarını kaydeden Sinyora, zor durumda olan hükümetinin ekonomik reformlarla istikrarı sağlamasının zor olduğunu kaydetti. Sinyora, "Ekonomik reformlar Lübnan için kritik olmaya başladı" dedi.

Ürdün Kralı Abdullah ile görüştüğünü de belirten Sinyora, "Hizbullah'a arka çıkan İran ile karşılıklı saygı ve çatışmasız ilkeler üzerine kurulu iyi ilişkiler içerisinde bulunmak istiyoruz" diye konuştu.

(AK-OYK-OYK-RO-D)