Lübnan Askerleri Kontrol Noktasında Durmayan Araca Ateş Açtı: 2 Ölü, 1 Yaralı

Lübnan Askerleri Kontrol Noktasında Durmayan Araca Ateş Açtı: 2 Ölü, 1 Yaralı

Lübnan Askerlerinin Beyrut Havaalanı'nda "Dur" İhtarına Uymayan Araca Açtığı Ateş Sonucu Araç İçindeki 3 Kişiden 2'si Hayatını Kaybederken, Ağır Yaralanan Şahıs İse Hastaneye Kaldırıldı.

Lübnan Askerleri Kontrol Noktasında Durmayan Araca Ateş Açtı: 2 Ölü, 1 Yaralı

Lübnan askerlerinin Beyrut Havaalanı'nda "dur" ihtarına uymayan araca açtığı ateş sonucu araç içindeki 3 kişiden 2'si hayatını kaybederken, ağır yaralanan şahıs ise hastaneye kaldırıldı.

Lübnan Ordusu'na bağlı askerler, bugün akşam saatlerinde kontrol noktasında "dur" ihtarına uymayan ve Beyrut Uluslararası Havalimanı'na doğru yol alan Mercedes marka bir araca ateş açtı. Aracın içinde bulunan 3 kişiden 2'si hayatını kaybederken, ağır yaralanan diğer şahıs ise Rasul El Azam Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastane yetkilileri, yaralının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu ifade etti. Beyrut Uluslararası Havaalanı'nın hemen girişinde bulunan askeri kontrol noktası yakınlarında cereyan eden

hadisenin ardından Lübnan Ordusu ve güvenlik güçleri olay mahallindeki güvenlik önlemlerini arttırarak, vurulan aracın yanına gazeteciler ve halkın yaklaşmasına izin vermedi. Havaalanı istikametinde seyreden araçlar sıkı bir kontrole tabi tutulurken, olay yerinde toplanan onlarca kişi Hizbullah ve Hasan Nasrallah yanlısı sloganlar attı.

Olayı anlatan bir görgü tanığı, "Askerler havaalanı istikametinde ilerleyen aracın dur ihtarına uymaması üzerine ateş açtı. Bir arabayı durdurmanın birçok yolu varken, öldürmek niyetiyle silaha sarılınması ilginç. Araçta bulunan şahıslar ne Fethul İslam'a ne de başka bir örgüte mensuptular. Aracın içindeki gençler Beyrut'un Hay Sülüm Mahallesi'nde oturuyorlar ve Lübnan Ordusu'nu herkesten daha çok seviyorlardı. Eğer böyle devam ederse Lübnan'da işler iyice karışacak" dedi.

(SA-OYK-OYK-CC-D)

Kaynak: İHA