Lozan Haberleri

Lozan haber, Lozan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lozan - 18.05.2020
STK'ler "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı"nı kutladı
Geylan, Kurtuluş Savaşı'ndan Lozan Barış Antlaşması'na uzanan süreçte, itilaf devletlerinin toprakları terk etmesi, kapitülasyonların kaldırılması ve yeni Türk Devleti'nin uluslararası alanda resmen tanınması ile sonuçlanan uzun soluklu sürecin Türk milletinin şanlı tarihinin en önemli parçası olduğunu belirtti.
Lozan - 15.05.2020
Kadın tenisinde temmuz sonuna kadar turnuva oynanmayacak
WTA'in internet sitesinde yer alan açıklamada, temmuz ayında yapılması planan Bastad, Lozan, Bükreş ve Jurmala turnuvalarının planlanan tarihlerde gerçekleştirilemeyeceği kaydedildi.
Lozan - 12.05.2020
Yurt genelinde "Evde kal" çağrısına kısmen uyuluyor
Kovid-19 ile mücadele kapsamında bazı alanlarda normalleşme adımlarıyla kontrollü sosyal yaşamın sürdüğü İzmir'de Konak Meydanı, Alsancak Gar, Lozan Meydanı, Kahramanlar, İkiçeşmelik, Altınyol gibi merkez noktalarda trafik yoğunluğu yaşandı.
Lozan - 07.05.2020
Yunanistan'da Türk azınlık, anaokullarında Türkçe dersi istiyor
Türk Azınlığın, Lozan Antlaşması uyarınca eğitim özerkliği ve hakları bulunduğu vurgulanan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: "Azınlık tarafından ifade edilen hassasiyetler de göz önüne alınarak bu uygulamaya azınlığın yaşadığı bölgelerdeki anaokullarında yer verilmesi ve İngiliz dilinin yanı sıra Türk dilinin de aynı yaratıcı faaliyetlerle öğretilmesi talebimizi yetkili bakanlığa iletmek isteriz.
Lozan - 25.04.2020
Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Öztek: "24 Nisan, 105 yıldır büyüyen Ermeni yalanı"
"Biz barış içinde yaşamaktan yanayız" "Halbuki; büyük savaşta Erzurum'da bulunan Amerikan komseri General James Guthrie Harbord ve Osmanlı devleti Alman komutanlarından Orgeneral Paul Bronsart Von Schellendorf ve o günleri yaşayan Rus ve Fransız subayların raporları tamamen Ermeni cinayet ve katliamlarını anlatmaktadır" diyerek sözlerine devam eden Öztek, "Daha sonra Amerikan başkanlarından Reagen'in hukuk danışmanı Bruce Fein, Amerikalı bilim adamları ve yazarlar Stanfort Shaw, Justin Mccarthy, Guenter Lewy, Michael Gunter, Edward Erickson gibi bir çoğu ve Türk bilim adamları Türkkaya Ataöv, Turan Yazgan, Yusuf Halaçoğlu ve Şükrü Server Aya gibi niceleri, 1. Dünya Savaşı günlerinde Ermenilerin iki milyon Müslüman Türk ve Kürt'ü katlettiğini, soy kırım uyguladıklarını kanıtları ile belirtmektedirler. Bununla beraber Ermenilerin Azerbaycan topraklarında 1905 yılından itibaren katlettikleri soydaşımız yüz binlercedir. 1923 yılında Bükreş'te yapılan Ermeni kongresinde, Ermenilerin ilk başbakanı Yohannes Kaçaznuni, suçlu bizdik, Osmanlı devletine ihanet ettik demiştir. Lozan antlaşması günlerinde yine Osmanlı paşası olan Ermeni asıllı Bogos Nubar, Ermeni kayıplarının göç, savaş ve hastalık sonunda üç yüz bin olduğunu itiraf etmektedir.
Lozan - 24.04.2020
Prof. Dr. İbrahim Öztek: "Ermeniler sürdürdükleri büyük yalanı terk etmelidir"
Halbuki; Büyük savaşta Erzurum'da bulunan Amerikan komiseri General James Guthrie Harbord ve Osmanlı devleti Alman komutanlarından Orgeneral Paul Bronsart Von Schellendorf ve o günleri yaşayan Rus ve Fransız subayların raporları tamamen Ermeni cinayet ve katliamlarını anlatmaktadır. Daha sonra Amerikan başkanlarından Reagen'in hukuk danışmanı Bruce Fein, Amerikalı bilim adamları ve yazarlar Stanfort Shaw, Justin Mccarthy, Guenter Lewy, Michael Gunter, Edward Erickson gibi bir çoğu ve Türk bilim adamları Türkkaya Ataöv, Turan Yazgan, Yusuf Halaçoğlu ve Şükrü Server Aya gibi niceleri, birinci dünya savaşı günlerinde Ermenilerin iki milyon Müslüman Türk ve Kürt'ü katlettiğini, soy kırım uyguladıklarını kanıtları ile belirtmektedirler. Bununla beraber Ermenilerin Azerbaycan topraklarında 1905 yılından itibaren katlettikleri soydaşımız yüz binlercedir. 1923 yılında Bükreş'te yapılan Ermeni kongresinde, Ermenilerin ilk başbakanı Yohannes Kaçaznuni, suçlu bizdik, Osmanlı devletine ihanet ettik demiştir. Lozan antlaşması günlerinde yine Osmanlı paşası olan Ermeni asıllı Bogos Nubar Ermeni kayıplarının göç, savaş ve hastalık sonunda üç yüz bin olduğunu itiraf etmektedir.
Lozan - 19.04.2020
Haftanın tarihine bakış
1923- Lozan Konferansı'nın ikinci dönemi başladı.
Lozan - 12.04.2020
Haftanın tarihine bakış
1925- Lozan Konferansı'nda, çözümü Türkiye ile İngiltere'ye bırakılan Musul konusunda İngiltere ile sorun yaşanırken Doğu'da Şeyh Sait yakalandı.
Lozan - 09.04.2020
Yunanistan'da ayrımcılığa maruz kalan Batı Trakyalı Türklerin sorunları sürüyor
Batı Trakya Türklerine uygulanan baskıları araştıran yabancı gazetecilere gözaltı Çekime başladıkları andan itibaren sivil polis arabalarıyla takip edilen El Cezire ekibi, birkaç kez durdurulup sorgulandı. Türk azınlığın daha sıkı kısıtlamalar altında olduğu bilgisini aldıkları İstanköy'e gitmeye karar veren gazeteciler, burada casusluk şüphesiyle gözaltına alındı. Haberde, gazetecilerin kamusal alanda fotoğraf çekerken bilmeden bazı yerel yasakları çiğnemiş olabilecekleri ancak casusluk yapmakla suçlanmanın saçma ve aşırı tepki olduğu değerlendirmesinde bulunuldu. Gazeteciler bir gece gözaltında tutulduktan sonra serbest bırakıldı. Atina yönetiminin baskıları devam ediyor Batı Trakya'daki 150 bine yakın Türk azınlığın eğitim, din ve etnik kimliğinin tanınmasına ilişkin sorunları çözüm beklerken, Atina yönetimi Türk azınlığa yönelik baskılarını artırıyor. Sahip oldukları haklar, 1923 Lozan Antlaşması kapsamında teminat altında tutulan Batı Trakya Türkleri, Türkiye'nin 1974'te Kıbrıs'a düzenlendiği Barış Harekatı'ndan sonra Atina yönetimlerinin hak ihlallerine maruz kalıyor.
Lozan - 01.04.2020
Nusaybin çarşı merkezi dezenfekte edildi
Mardin'in Nusaybin ilçesinde koronavirüs (Kovit-19) salgınına karşı dezenfekte çalışmaları sürüyor. Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Nusaybin İlaçlama Birimi çarşı merkezinde bulunan cadde, sokak ve kaldırımları dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Lozan, Cumhuriyet, Sakarya caddeleri ile Cumhuriyet Meydanındaki iş merkezleri, pasajlar ve iş yerleri dezenfekte edildi.
Lozan - 30.03.2020
İzmir'de taksiler için plaka sınırlaması uygulanmaya başlandı
İzmir Lozan taksi durağında çalışan Yılmaz Arslan, duraktaki 9 taksiden sadece kendi aracının plakasının son hanesinin tek sayı olduğunu söyledi.
Lozan - 29.03.2020
İZTO'dan sağlık çalışanlarına 'Tatlı Bir Mola'
İzmir'de, Covid-19 hastalarına hizmet veren hastanelerde görev yapan sağlık personeline ikramlıkları Ağam Tatlıları, Bolulu Hasan Usta, Cafe Şölen, Lozan Pastanesi, Pastamar, Reyhan Pastanesi ve Sevinç Pastanesi hazırladı.
Lozan - 24.03.2020
Osmanlı'nın ilk karantina merkezlerinden biri Tuzla'da kuruldu
Tuzla Tahaffuzhanesi'nin, 1892'de tamamlanarak hizmete girdiğini kaydeden Çakır, şu bilgileri verdi: "Tuzla Tahaffuzhanesi Yunanistan'dan ve Bulgaristan'dan göç eden vatandaşlarımızın ilk ayak bastığı yer olmuş. Lozan mübadillerinin değişim kararı neticesinde gelen vatandaşlarımızın sağlık sorunları burada çözülmüş ve sağlıklı olanlar buradan Anadolu'ya yerleştirilmiş.
Lozan - 18.03.2020
Lozan Dent Hizmete Açıldı
İzmir Çankaya'da hizmete açılan Lozan Dent ağız ve diş sağlığı polikliniği açılış kurdelesini Konak Belediye Başkanı Abdül Batur kesti.
Lozan - 17.03.2020
IOC, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nın düzenlenmesinde kararlı
Lozan merkezli IOC'nin sorumlu bir kuruluş olarak hareket etmeyi sürdüreceği vurgulanırken, tüm paydaşlardan kendi görevleri dahilinde virüsün kontrol altına alınmasına katkıda bulunmak için çaba göstermeleri istendi.
Lozan - 12.03.2020
ANALİZ- Koronavirüs spor dünyasını felç etti
Merak edilen konuların başında önümüzdeki bu yaz Japonya'da yapılması planlanan Olimpiyat Oyunları'nın ne olacağıdır. Mart ayının başında İsviçre'nin Lozan kentinde Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach medyaya demeç verdi.
Lozan - 11.03.2020
Avrupa Atletizm Birliği, Atmalar Kupasını erteledi
Şampiyonayla ilgili yeni tarih, EA'nın 24-25 Mart'ta Lozan'da yapacağı toplantıda belirlenecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Lozan Haber, Lozan Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 8 - Lozan haber sayfamızda Lozan haberleri okuyabilir, Lozan son dakika haberleri ve güncel Lozan gelişmelerini görebilirsiniz. 30 Mayıs Cumartesi İstanbul elektrik kesintisi! İstanbul'da elektrik kesinti
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.10.2021 22:06:14. #1.14#

title