Alman Milli Takımı Hocası Löw: İlkay ve Mesut Kadroda Olacak

Alman Milli Takımı Hocası Löw: İlkay ve Mesut Kadroda Olacak

Anadolu Ajansı - Haberler | Spor

Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret eden Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın milli takım kadrosunda olacağını söyledi.

Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, milli takımda forma giyen Türk kökenli oyuncular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın çok iyi karaktere sahip olduklarını söyledi.

Löw, Dortmund'da 2018 FIFA Dünya Kupası kadrosunu açıkladığı basın toplantısında bir soru üzerine iki futbolcunun Londra'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmelerini değerlendirdi.

"BU ÜLKENİN DEĞERLERİNİ TEMSİL EDİYORLAR"

Federasyon olarak iki oyuncuya da bu konunun talihsiz bir olay olduğunu ifade ettiklerini aktaran Löw, Almanya için forma giyildiğinde bu ülkenin ve Alman değerlerinin temsil edildiğini belirtti.

İki oyuncunun da göçmen kökenli olduğuna dikkati çeken Löw, "Göçmen kökenli insanların ve oyuncuların bazen göğüslerinde iki yürek attığı için anlayış gösterebiliyorum. Bunu bir çatı altında toplamak her zaman kolay değil. İkisi de bize, siyasi bir mesaj vermek istemediklerini ima etti." şeklinde konuştu.

"MESUT VE İLKAY ÇOK İYİ KARAKTERE SAHİP"

Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ı uzun süreden beri tanıdığını belirten Löw, "İkisinin de çok iyi karaktere sahip olduğunu söyleyebilirim. Uzun zamandan beri onları tanıyorum. Entegrasyon için çok şey yaptılar." ifadelerini kullandı.

Bu konu üzerine iki oyuncunun da düşüneceklerini aktaran Löw, gelecek hafta milli takım toplandığında oyuncularla görüşeceklerini kaydetti.

"İKİSİ DE MİLLİ TAKIMDA OLACAK"

Bir gazetecinin, iki oyuncuyu bu olaydan dolayı milli takıma almamayı düşünüp düşünmediğine ilişkin sorusuna da Löw, "Tek saniye bile düşünmedim." cevabını verdi.

Alman Milli Takımı Hocası Löw: İlkay ve Mesut Kadroda Olacak

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title