Löw, Türk Oyunculardan Takdirle Söz Etti

Löw, Türk Oyunculardan Takdirle Söz Etti

Alman Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, Türkiye'nin 15 Yıl Önce Maçların Seyrini Değiştirebilecek Güce Sahip Olmadığını, Şimdi İse Farklı Bir Durumla Karşı Karşıya Kaldıklarını Söyledi.

Löw, Türk Oyunculardan Takdirle Söz Etti

Alman Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, Türkiye'nin 15 yıl önce maçların seyrini değiştirebilecek güce sahip olmadığını, şimdi ise farklı bir durumla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Löw, bugün Basel kentinde düzenlenen basın toplantısında, Türk oyuncuların mücadele ruhundan takdirle söz ederek, ''Türkler 15 yıl önce maçların seyrini değiştirebilecek güçte değildiler. Bu yeni bir durum'' dedi.

Alman Milli Takımı'nda sakat oyuncunun bulunmadığını belirten Löw, ''Heyecanlı ve yoğun tempolu bir maç olmasını bekliyorum'' diye konuştu.

Löw, Türk Milli Takımı'nın moral gücünün yüksek olduğunu vurgulayarak, ''Türkler hırslı ama biz de bu maça hazırız. Ben Türkiye'de çalışırken Türk futbolu bu kadar güçlü değildi. Şimdi teknik olarak birkaç yılda çok geliştiler. Bunu da grupta ve çeyrek final maçlarını kazanarak gösterdiler'' ifadelerini kullandı.

Bu arada, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in de yarınki karşılaşmayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile izleyeceği bildirildi.

Öte yandan, dünyaca ünlü İspanyol şarkıcı Enrique Iglesias, Alman Bild gazetesinin internet sayfasına yaptığı açıklamada, Almanya'nın turnuvalarda istikrarlı olduğunu savunarak, ''Özellikle baskı altında oldukları zaman iyiler. Şimdi de favoriler. Ancak önceden hiçbir şey bilinmez. Son maçlar şunu gösterdi: Şans Türklerden yana'' yorumunu yaptı.

Kaynak: AA