Lösemili Çocukların Adını Kullanan Dolandırıcılar Yakalandı

Lösemili Çocukların Adını Kullanan Dolandırıcılar Yakalandı

Lösemili Çocuklar Vakfı Adına İzinsiz Yardım Toplayarak Dolandırıcılık Yaptıkları İleri Sürülen 2 Kişi Gözaltına Alındı.

Lösemili Çocukların Adını Kullanan Dolandırıcılar Yakalandı

Lösemili Çocuklar Vakfı adına izinsiz yardım toplayarak dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen 2 kişi gözaltına alındı.

Bir ihbar üzerine polisler soruşturma başlattı. Kağıthane ve Gültepe'de operasyon düzenleyen ekipler, 2 kişiyi suçüstü yakaladı. Şüphelilerin üst aramalarında bazı el ilanları ele geçirildi. Sözde lösemili çocuklar yararına para topladıkları ileri sürülen T.G (17) ile S.K daha sonra sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü. Şık giyimleriyle ev ev dolaşarak vatandaşların güvenini kazanan bu kişilerin yasa dışı bir şekilde yardım topladıkları tespit edildi.

Emniyette suçlamaları kabul etmeyen zanlılar, para toplamanın suç olduğunu bilmediklerini ileri sürerek elde ettikleri parayı banka hesabıyla Adana'da yaşayan lösemi hastası bir çocuğun ailesine göndermek istediklerini söyledi.

İyi niyet tacirlerinin 1.5 aydır para topladıklarını belirleyen polis, şu ana kadar toplanan paranın miktarının araştırıldığını bildirdi.

(YM-AS-HO-Y)

Kaynak: İHA