Londra Konser Orkestrası, 20-21 Aralık'ta İstanbul'da Konser Verecek

Londra Konser Orkestrası, 20-21 Aralık'ta İstanbul'da Konser Verecek

Londra Konser Orkestrası, 20-21 Aralık'ta İstanbul'da Konser Verecek
Anadolu Ajansı - Haberler | Kültür Sanat

Londra Konser Orkestrası, özel efektler eşliğinde 20 ve 21 Aralık'ta İstanbul'da konser verecek.

Londra Konser Orkestrası, özel efektler eşliğinde 20 ve 21 Aralık'ta İstanbul'da konser verecek. 

Zorlu Center PSM, yaklaşık 45 yıldır, Londra başta olmak üzere yurt dışında çeşitli kentlerde opera, bale ve klasik müzik alanlarında yılda 600'ü aşkın gösteri sunan Raymond Gubby Limited'ın, "Spectacular Classics" ve "John Williams Gala" adlı iki muhteşem konser şovunu İstanbul'a getirecek.

Klasik müziğin sevilen eserleri ile gelişmiş teknolojik olanakları sahneye taşıyacak gösterilerin ilki "Spectacular Classics", her eser için özel tasarlanan farklı efektleri ve rengarenk ışık şovları ile dikkati çekecek. 

Anthony Inglis'in yönetiminde sahne alacak Londra Konser Orkestrası tarafından 20 Aralık'ta sunulacak konsere aynı zamanda solo performansları ile Soprano-Catrin Aur ve Tenor-James Edwards eşlik edecek. Konser repertuvarında, Çaykovski'nin Kuğu Gölü'nden, Orff'un Carmina Buranası'na, Puccini'nin Nessun Dorması'ndan, Rossini ve Verdi'ye pek çok eser yer alıyor.

Londra Konser Orkestrası'nın, 21 Aralık'ta gerçekleşecek ikinci konseri, modern çağın önemli film müziği bestecilerinden, 5 Oscar, 17 Grammy, 3 Altın Küre, 2 Emmy ve 5 Bafta ödülü sahibi John Williams'ın eserlerine adanacak. "John Williams Gala" adıyla Ana Tiyatro Salonu'nda gerçekleşecek konserde, yine lazer şovları ve özel efektler eşliğinde efsane film müziklerinden örnekler sunulacak. Jaws, Star Wars, E.T., Indiana Jones, Harry Poter, Jurrasic Park, Süpermen ve Schindler'in Listesi filmlerinin müzikleri, repertuvardaki müziklerin ait olduğu filmlerden sadece birkaç örnek.

Her iki konserin de bilet fiyatları 65 ila 310 lira arasında değişiyor.

Zorlu Center PSM, müzik tutkunu gençleri de düşünerek limitli öğrenci biletlerini satışa sunuyor. Öğrenciler, performans günü 10.00-12.00 saatleri arasında, 20 liraya bilet alabilecek. - İstanbul

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title