Londra: İngittere'de Pul Koleksiyonu Tarih Oluyor

Londra: İngittere'de Pul Koleksiyonu Tarih Oluyor

İngiltere'de 160 Yıldır Kullanılan Pota Pullarının Yerini Elektronik Pullar Alıyor. İngiliz Posta Servisi, Royal Mail'in Dün Tanıtımını Yaptığı Yeni Elektronik Pullar, 24 Saat İnternetten Satın Alınabiliyor ve Yazıcı Aracılığı ile Zarfa ya da Etikete Geçirilebiliyor.

Londra: İngittere'de Pul Koleksiyonu Tarih Oluyor
19.09.2006 06:40 | Son Güncelleme: 19.09.2006 06:40

İngiltere'de 160 yıldır kullanılan pota pullarının yerini elektronik pullar alıyor. İngiliz Posta Servisi, Royal Mail'in dün tanıtımını yaptığı yeni elektronik pullar, 24 saat internetten satın alınabiliyor ve yazıcı aracılığı ile zarfa ya da etikete geçirilebiliyor.

Dünyada ilk kez, İngiltere'de 6 Mayıs 1840 yılında, genç Kraliçe Victoria'nın profilinin bulunduğu pul kullanıldı. Gelişen teknoloji ile gelecek yıllarda tarihe karışacağı ya da kullanımının son derece azalacağı anlaşılan geleneksel pullar, pul koleksiyoncuları ve birçok İngiliz'in elektronik pula tepki göstermesine neden oldu. İngiltere'de, 1840 yılından bugüne kadar üretilen geleneksel pullarda, kraliçenin silueti mutlaka bulunuyordu. Ancak elektronik pullar, bilgisayara yüklenen bir program aracılığı ile barkod olarak bilgisayara yüklenebiliyor, buradan da yazıcıya gönderilerek baskısı sağlanıyor. Özellikle internetten satış yapan kişilere yönelik olarak düşünülen elektronik pul, kullanıcıların zaman kazanması açısından önemli görülüyor. Ancak İngilizler, kraliçenin siluetinin yerini alan barkodlara şimdilik sıcak bakmıyor.

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Londra: İngittere'de Pul Koleksiyonu Tarih Oluyor - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.8.2020 08:48:54. #1.14#
title