Londra'da Öldürülen Türk Gencin Katillerine 4 Yıl Ceza Verildi

Londra'da Öldürülen Türk Gencin Katillerine 4 Yıl Ceza Verildi

Londra'da Geçtiğimiz Ağustos Ayında Evinin Yakınlarında 2 Siyahi Genç Tarafından Sebepsiz Yere Öldürülen Türk Genci Evren Anıl'ın Katillerinin 4 Yıl Mahkumiyet Cezası Aldığı Açıklandı.

Londra'da Öldürülen Türk Gencin Katillerine 4 Yıl Ceza Verildi

Londra'da geçtiğimiz Ağustos ayında evinin yakınlarında 2 siyahi genç tarafından sebepsiz yere öldürülen Türk genci Evren Anıl'ın katillerinin 4 yıl mahkumiyet cezası aldığı açıklandı.

Dejon Thompson (16) ve Patrick Rowe (17) isimli katiller, kasıtsız adam öldürme ve bıçak taşıma suçlarını itiraf ederek, 4 yıl hapis cezası aldı. Hakim Ann Goddard, yaşları 18'den küçük olmasına rağmen katillerin isimlerinin yayınlanmasına izin vererek, bu kişilerin isimlerinin bilinmesini istedi. Goddard, Evren'in katillerini 'serserice ve aptalca davranışları' için kınadı ve "Eğer medenice yolunuza devam etseydiniz ve bu kavgaya başlamasaydınız, bu trajedi yaşanmak zorunda kalmazdı" dedi. Londra'daki Old Bailey Mahkemesi'nde görülen davanın sonucunda, Kingston Üniversitesi'ni birincilikle bitiren başarılı Türk genci Evren'in katillerinin 4 yıl cezayla kurtulması, Evren'in yakın çevresinde üzüntüye yol açtı. Evren'in ağabey'i Özgür Anıl, "Çok az bir ceza. Bir insanın canı bu kadar ucuz mu?" dedi.

Evren, arabasının içinde trafik ışıklarını beklerken, Rowe camdan içeri çikolata çöpü atmış, daha sonra bunu neden yaptıklarını sormak için arabasından çıkan Evren'in üzerine yürüyerek boğazına bıçak dayamışlardı. Evren bıçaktan kurtulmak isterken yüzüne yumruk atılması sonucu başını kaldırıma çarpmış ve beyin kanaması nedeni ile 8 gün yattığı hastanede hayatını kaybetmişti. Katillerin, olayı gören engelli ve yaşlı bir İngiliz'i de susması için bıçakla korkuttukları öğrenilmişti. Görgü şahidi İngiliz'in tanıklık yapması ile 2 katil yakalanarak cezaevine konulmuştu.

(HU-OYK-OYK-NÇ-D)