Londra'da Müşerref'e Protestolar Devam Ediyor

Londra'da Müşerref'e Protestolar Devam Ediyor

Uluslararası Af Örgütü, Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in İngiltere Ziyaretini Protesto Etti.

Londra'da Müşerref'e Protestolar Devam Ediyor

Uluslararası Af Örgütü, Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in İngiltere ziyaretini protesto etti.

Londra'da, Başbakan Gordon Brown'un konutunun bulunduğu Downing Street önünde düzenlenen protesto gösterisine az sayıda kişi katıldı. Gordon Brown'ın, Pervez Müşerref ile pazartesi günü başbakanlık konutunda görüşecek olmasını utandırıcı bir olay olarak değerlendiren Uluslararası Af Örgütü gönüllüleri, Pervez Müşerref'in maskelerini takarak kendisini protesto etti. Göstericiler, Müşerref'in insan hakları ihlali yaptığı yönünde sloganlar atarak eylemlerini yaklaşık 2 saat sürdürdü.

Pazartesi günü Gordon Brown ile görüşecek olan Pervez Müşerref'in, bu görüşme esnasında da protesto edileceği duyuruldu. Uluslarası Af Örgütü'nden Paul Snowdan, Pervez Müşerref'i protesto ettiklerini söyleyerek, Müşerref'in ülkesinde hakimleri ve savcıları hapse attığını savundu. Snowdan ayrıca, Pakistan'da basının özgür ve bağımsız olmasını istediklerini de sözlerine ekledi.

Pakistan'da 18 Şubat'ta yapılacak olan seçimler nedeni ile Avrupa turunda bulunan ve turun son ayağı olarak 4 günlük İngiltere ziyareti için dün Londra'ya gelen Müşerref, dün İngiltere Savunma Bakanlığı'nda bir toplantıya katıldığı sırada da karşıt görüşlü Pakistanlılar tarafından protesto edilmişti.

(HU-EA-EA-OK-D)

Kaynak: İHA