Lodos turistlik beldelerde hayatı olumsuz etkiledi

Lodos turistlik beldelerde hayatı olumsuz etkiledi

Lodos Balıkesir ve ilçelerini olumsuz yönde etkiledi. Balıkesir'in Edremit ilçesinde özellikle turistlik bölgelerde etkili olan yağışlar ve kuvvetli lodos hayatı olumsuz etkiledi.

Lodos turistlik beldelerde hayatı olumsuz etkiledi

Lodos Balıkesir ve ilçelerini olumsuz yönde etkiledi. Balıkesir'in Edremit ilçesinde özellikle turistlik bölgelerde etkili olan yağışlar ve kuvvetli lodos hayatı olumsuz etkiledi. Özellikle Edremit'in turistlik beldelerinde denizde Tusunami 'yi aratmayacak dalgalar Akçaylıları korkuttu. Akçay iskelesi çıkabilecek tehlikelere karşı kapatıldı. Akçay'da bir çok kıyı denizden nasibini aldı. Balıkçı tekneleri barınaklara sığındı.

Edremit'te ise lodosa dayanamayan bir caminin şerefesi uçtu. Edremit'in Gümrük Mahallesinde 13 yıl önce yaptırılan Şehitler Cami lodosa daha fazla dayanamadı. Caminin şerefesi camii cemaati dağıldıktan sonra büyük bir gürültüyle caminin kubbesine düştü.

Öte yandan Ayvalıkta çöken istinat duvarının altında kalan bir kişi öldü. Alibey (Cunda) Adası Namık Kemal Mahallesi'nde bir binanın yanındaki istinat duvarı altında kalan Abdurrahman Yılmaz (63) üzerinde yürüdüğü duvarın altında kalarak yaşamını yitirdi.

Kaynak: CHA