Lıverpool: Lıverpool Teknik Direktörü Rafael Benitez'in Basın Toplantısı

Liverpool Teknik Direktörü Rafael Benitez, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Yarın Kendi Sahalarında Oynayacakları Galatasaray Maçında Oyunun Anahtarının Yüksek Tempoyla Oynamak Olduğunu, Bunu Başarmaları Durumunda Maçı Kazanabileceklerini Söyledi.

Lıverpool: Lıverpool Teknik Direktörü Rafael Benitez'in Basın Toplantısı

Liverpool Teknik Direktörü Rafael Benitez, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde yarın kendi sahalarında oynayacakları Galatasaray maçında oyunun anahtarının yüksek tempoyla oynamak olduğunu, bunu başarmaları durumunda maçı kazanabileceklerini söyledi.

Karşılaşmanın oynanacağı Anfield Stadı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Rafael Benitez, Şampiyonlar Ligi'nde kendi sahalarında oynayacakları bütün maçları kazanmaları gerektiğini söyleyerek, "İki hafta önce oynadığımız karşılaşmaya göre daha iyi durumdayız. Anfield'in bize verdiği rahatlıkla oynayabilirsek, daha iyi sonuç alıp gol atabiliriz. Oyunun anahtarı, yüksek tempoyla oynamak. Bunu başarabilirsek kazanırız" diye konuştu.

Galatasaray'ın iyi bir takım olduğunu ve kadrosunda iyi oyuncuların bulunduğunu da kaydeden Benitez, "Kaliteli ve deneyimli bir ekipler. Kazanma ihtimalleri var, ama bu sahadaki oyuna bağlı" dedi.

Rafael Benitez, karşılaşmada Galatasaray'ın atak oynaması halinde boşluklar bulabileceklerini, ancak rakiplerinin kontratak sistemiyle oynayacağını düşündüğünü de sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA