Lıverpool: Galatasaray Teknik Direktörü Erıc Gerets'in Basın Toplantısı

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, Liverpool'a Karşı Dikkatli Bir Ofans Futbolu Oynayacaklarını ve Daha Önce Yaptıkları Hatalardan Ders Aldıklarını Söyledi.

Lıverpool: Galatasaray Teknik Direktörü Erıc Gerets'in Basın Toplantısı

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, Liverpool'a karşı dikkatli bir ofans futbolu oynayacaklarını ve daha önce yaptıkları hatalardan ders aldıklarını söyledi.

Karşılaşmanın oynanacağı Anfield Stadı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, Liverpool maçı öncesi hasta olan İnamoto dışında tam kadro olduklarını belirterek, "Takımdan sonra Liverpool'a gelen Okan ve Mehmet Güven'e hazır olmalarını daha önce söylemiştik. Liverpool karşısında sahada 4-5 forvet oyuncusuyla yer almayacağız, dikkatli bir ofans futbolu oynayacağız. Ayrıca, oyunu dar alanda kabul edeceğiz. Daha önce yaptığımız hatalardan ders aldık" dedi.

Bir basın mensubunun 'Ligdeki performans Liverpool maçında puan almaya yeter mi?' şeklindeki sorusu üzerine Gerets, Şampiyonlar Ligi'nin her zaman başka bir platform olduğunu kaydederek, "Puan alacağımıza inanmasak, burada olmayız. Bizim, nerede olursa olsun, bu maçı kazanma inancımız var. Biz, bu kalitede bir ekibiz" cevabını verdi.

Hayatında en çok istediği şeyin, futbolcu veya antrenör olarak Anfield Stadı'nda bulunmak olduğunu da söyleyen Gerets, "Burada oynayabilmek için tüm paramı verirdim. Ayrıca, İngiliz seyircisinin iyi ya da kötü olarak takımının arkasında olmasını görmemiz, hepimiz için iyi bir ders olacaktır. Bu da yanlış anlaşılmasın, bizim seyircimiz de mükemmeldir" şeklinde konuştu.

Öte yandan Eric Gerets, basın toplantısının başında, bir gazetede yer alan röportajının eksik yansıtılmasından dolayı basın mensuplarına tepki gösterdi.

Sarı-kırmızılı futbolcu Ayhan Akman da, Şampiyonlar Ligi'nin çok farklı bir olay olduğunu belirterek, "Galatasaray, Türk futbolunda Avrupa'da başarılı olmuş bir takım. Bizim bunu tekrarlamamız lazım. Bütün Türkiye bizden bunu bekliyor. İnşallah, yarın sahaya çıkıp elimizden gelen en iyi performansı sahaya yansıtacağız" diye konuştu.

Liverpool ile 5 sene önce deplasmanda berabere kaldıklarını da hatırlatan Ayhan, "Liverpool, o zamana oranla şu anda daha iyi durumda. Geçtiğimiz sezon da Avrupa Şampiyonlar Ligi'ni kazandı. Ancak biz, bu sezon da Liverpool deplasmanından puan veya puanlarla ayrılmak istiyoruz" dedi.

Basın mensuplarının, Mehmet Topal ile birlikte dünyanın en iyi oyuncularına karşı oynama ihtimallerinin bulunduğunu hatırlatmaları üzerine Ayhan, "Karşımızda oynadığınız oyuncu önemlidir, ama Maradona rakibimiz olsa oynamayacak mıyız, yenilgiyi kabul mü edeceğiz? Hiçbir korkumuz çekinmemiz yok" şeklinde konuştu.

Ayhan ayrıca, şu an için Türkiye Ligi'ni unutmaları gerektiğini de belirterek, "Ligde kötü oynamadık. Berebere kaldığımız maçların çoğunda galibiyetle ayrılmamız gerekiyordu. Şanssız beraberlikler aldığımız konusunda herkes hem fikir. Sadece Trabzonspor maçında kötü oynadık, rakibimiz de cezayı bize kesti" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA