Livaneli'nin 'Mutluluk' Romanı ABD'de Finalist

Livaneli'nin 'Mutluluk' Romanı ABD'de Finalist

Zülfü Livaneli'nin 'Mutluluk' Adlı Romanı, ABD'deki Kitap Zinciri Barnes&noble'nin 'Yeni Büyük Yazarları Keşfedin' Programı Kapsamında Her Yıl Verdiği Ödüllerin Roman Dalındaki 3 Finalisti Arasında Yer Aldı.

Livaneli'nin 'Mutluluk' Romanı ABD'de Finalist

Zülfü Livaneli'nin ''Mutluluk'' adlı romanı, ABD'deki kitap zinciri Barnes&Noble'nin ''Yeni büyük yazarları keşfedin'' programı kapsamında her yıl verdiği ödüllerin roman dalındaki 3 finalisti arasında yer aldı.

Zülfü Livaneli, yaptığı yazılı açıklamada, Amerika'da ''Bliss'' adıyla yayımlanan ''Mutluluk'' adlı romanının, ABD'de binin üzerinde kitabevinin sahibi olan Barnes&Noble'ın her yıl verdiği prestij ve para ödüllerinin roman dalındaki üç finalistinden biri olduğunu bildirdi.

Ödüllerin 28 Şubat tarihinde törenle sahiplerine verileceğini dile getiren Livaneli, tüm finalist yazarların Barnes&Noble'ın New York Lincoln Triangle mağazasında kitaplarından bölümler okuyacaklarını belirtti.

Zülfü Livaneli, keşif ödüllerinin bir önceki yıl tanıtılan kitapların en iyilerini ödüllendirmeyi ve edebi kaliteye sahip eserlerin kitap kalabalığında gözden kaçırılmamasını sağlamayı amaçladığını kaydetti.

Romanının bir yıl boyunca binden fazla Barnes&Noble mağazasında ''Büyük bir yazarın keşfi'' başlığı altında özel biçimde tanıtılacağını dile getiren Livaneli, New York'un yayımevlerinden St. Martin's Press tarafından 2006 yılının Ekim ayında yayımlanan ve ''Sonbahar döneminin kitabı'' seçilen romanından bölümler okumak ve ödülünü almak üzere Barnes&Noble'nin davetiyle Şubat ayı sonunda New York'a gideceğini bildirdi.

Kaynak: AA