'Livaneli Mitinge Davet Edilmesi İçin Tehdit Etti'

'Livaneli Mitinge Davet Edilmesi İçin Tehdit Etti'

Zülfü Livaneli Polemiğini Değerlendiren Cumhuriyet Mitingi Düzenleme Kurulu Başkanı Ferda Kardelen,Livaneli'nin Mitinge Kendisini Davet Ettirmek İçin Köşesinde Yazı Yazmayla Tehdit Ettiğini Öne Sürdü.

'Livaneli Mitinge Davet Edilmesi İçin Tehdit Etti'

Geçen hafta İzmir'deki mitingte yaşanan Zülfü Livaneli polemiğini değerlendiren Cumhuriyet Mitingi Düzenleme Kurulu Başkanı Ferda Kardelen, Livaneli'nin mitinge kendisini davet ettirmek için köşesinde yazı yazmayla tehdit ettiğini öne sürdü. Kardelen, Livaneli'nin kendilerine mitingi öncesi yazılı olarak başvurduğunu ayrıca telefon ederek, ''Köşemde yazarım" şeklinde tehditte bulunduğunu iddiasında bulundu.

Kardelen, İzmir Barosunda düzenlediği basın toplantısında, Livaneli'nin bu ısrarlı tavrından dolayı mitingte kendisine yer vermek zorunda kaldıklarını aktararak, Livaneli'nin bir siyasi partiyi eleştirmek için mitingi kullandığın öne sürdü. Bir sanatçının kendi çıkarları için bu mitingi kullanmasını hiç etik bulmadıklarını söyleyen avukat Ferda Kardelen, ''Olayları çarpıtması, gerçek dışı bilgiler vermesi ayrıca üzücüdür ve yakışıksızdır. Kendisi bağımsız milletvekilidir ve halkımızdan toplanan vergilerle her ay maaş almaktadır. Şu ana kadar milletvekili olarak ne yaptığı daha doğrusu hiç birşey yapmadığı hepinizin malumudur. Bunun yanında sanatın ve sanatçı kimliğini de çıkarları için kullanması karşısında halkımız kendisine gereken yanıtı verecektir. Biz de kendisini davet etmiş olmaktan dolayı çok üzgünüz.'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: CHA