Liseli Öğrencilerin Şiir Dinletisi İlgi Gördü

Liseli Öğrencilerin Şiir Dinletisi İlgi Gördü

Yıldırım Anadolu İletişim Meslek Lisesi Öğrencileri, "Mezattan Mezara Yaşamlar" Adlı Şiir Dinletisi ile Büyük Beğeni Topladı.

Liseli Öğrencilerin Şiir Dinletisi İlgi Gördü

Yıldırım Anadolu İletişim Meslek Lisesi öğrencileri, "Mezattan Mezara Yaşamlar" adlı şiir dinletisi ile büyük beğeni topladı.

Yıldırım Anadolu İletişim Meslek Lisesi öğrencileri, dün hazırladıkları bir etkinlik ile yaşıtlarına örnek olacak bir gösteri sergiledi. "Mezattan Mezara Yaşamlar" adlı dinletide, parkta karşılaşan insanları canlandıran öğrencilerden her biri farklı bir şiirle seyirci karşısına çıktı.

29 şiirin sahnelendiği dinletide, Ümit Yaşar Oğuzcan, Nazım Hikmet, Orhan Veli, Ahmet Arif, Cahit Sıtkı Tarancı ve Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun eserlerine ağırlık verildi.

Öğrencilerin her birinin gösteri sonunda birer mısra seslendirdiği Ataol Behramoğlu'nun "yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var" adlı şiiri alkış topladı. Öğrencilere dinleti sırasında keman sanatçısı Sertaç İtgin eşlik etti. Yıl sonu etkinliği için klasik tiyatro oyunlarının dışına çıkmak istediklerini belirten öğrenciler, okudukları şiirlerin her birinde farklı bir kişilik bulduğunu ifade ettiler.

Seyirciler sahnede bazen Süleyman Efendi'nin ölümüne üzülen bir yaşlıyı, bazen de Hiroşima'da yanan kız çocuğunu izleme fırsatı buldu. Öğretmenleri ve aileleri tarafından ayakta alkışlanan gençler, gelecek öğretim yılında da etkinliklerine devam edeceklerini söyledi.

(EV-İHS)

17.06.2007 13:35 TSİ

Kaynak: İHA