Liseli Genç Doğum Gününde Nehirde Boğuldu

Liseli Genç Doğum Gününde Nehirde Boğuldu

Edirne'de Doğum Gününü Arkadaşlarıyla Kutlayan Liseli Bir Genç, Meriç Nehri'nde Boğularak Hayatını Kaybetti. Olay, İzzet Arseven Kent Ormanı'nda Meydana Geldi.

Liseli Genç Doğum Gününde Nehirde Boğuldu

Edirne'de doğum gününü arkadaşlarıyla kutlayan liseli bir genç, Meriç Nehri'nde boğularak hayatını kaybetti. Olay, İzzet Arseven Kent Ormanı'nda meydana geldi.

Bir grup arkadaşları ile birlikte mesire alanına gelen Ticaret Lisesi ikinci sınıf öğrencisi Oğuzhan Tosun eğlenmeye başladı. Arkadaşları ile birlikte alkol aldığı öğrenilen genç nehir suyuna girdi.

Alkolün etkisi ile dengesini kaybeden lise öğrencisi Meriç Nehri'nin sularında sürüklenmeye başladı. Arkadaşlarının ve çok sayıda piknik yapan insanların gözünün önünde yaşanan olayda yaklaşık 150 metre suda batıp çıkan Oğuzhan Tosun daha sonra gözden kayboldu. Olay yerinde çok geçiren Oğuzhan'ın arkadaşları durumu polise bildirdi. Kısa süre olay yerine gelen ekipler nehir boyunca arama çalışmalarına başladı. Ancak tüm uğraşlara rağmen Oğuzhan Tosun'un izine rastlanılmadı. Bunun üzerine Edirne Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Sualtı Arama Kurtarma Ekibi'ne bağlı dalgıçlar ile Edirne Arama Kurtarma Ekibi nehir kenarına geldi. Hazırlıklarını tamamlayan ekipler nehir sularına dalmaya başladı. Yapılan ilk dalışlardan bir sonuç çıkmadı.

Su altı arama kurtarma ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürürken Ticaret Lisesi'nden bir öğrencinin hayatını kaybettiğini öğrenen bir grup öğrenci nehir kenarına geldi. Boğulan gencin hem mahalleden hem de okuldan arkadaşı Oğuzhan Tosun olduğunu öğrenen gençler büyük üzüntü yaşadı.

Oğuzhan ile dün akşam görüştüklerini belirten arkadaşları, "Birlikte havuza gidecektik. Ancak parasının olmadığını söyledi. Biz de kendi aramızda halledeceğimizi söyledik. Ancak annesinden izin alamadığını öğrendik. Dün sevgilisinden ayrılmıştı. Bugün de doğum günü idi. Bunun için arkadaşları ile beraber doğum gününü kutlamaya gelmişti. Boğulduğunu duyduk hemen buraya geldik." dedi.

Kaynak: CHA