Liselerarası Atletizm'de 80.yıl Cumhuriyet Lisesi'nin Başarısı

Liselerarası Atletizm'de 80.yıl Cumhuriyet Lisesi'nin Başarısı

Adapazarı Atatürk Stad'ında 8-9 Nisan Tarihlerinde Yapılan Sakarya Liselerarası Puanlı Atletizm Müsabakalarında Genç Kızlar Kategorisinde 80. Yıl Cumhuriyet Lisesi Öğrencileri Katıldığı Tüm Branşlarda En İyi Dereceleri Yaparak Sakarya 1.'si Oldu.

Liselerarası Atletizm'de 80.yıl Cumhuriyet Lisesi'nin Başarısı

Adapazarı Atatürk Stad'ında 8-9 Nisan tarihlerinde yapılan Sakarya Liselerarası puanlı atletizm müsabakalarında genç kızlar kategorisinde 80. Yıl Cumhuriyet Lisesi öğrencileri katıldığı tüm branşlarda en iyi dereceleri yaparak Sakarya 1.'si oldu.

İki gün süren atletizm yarışmaları sonunda 80. Yıl Cumhuriyet Lisesi birinciliği kazanırken, Zehra Akkoç Kız Lisesi ikinci, Prof. Dr. Tansu Çiller Ticaret Meslek Lisesi üçüncü, Güneşler Lisesi de dördüncü oldu.

Heyecanlı geçen müsabakalar sonunda dereceye giren atletlere madalya ve plaketleri Milli Eğitim Şube Müdürü Hamdi Ünal ve okul müdürleri tarafından verildi.

Puanlı Atletizm müsabakalarında tüm madalyaları toplayan 80. Yıl Cumhuriyet Lisesi Atletizm Takımı mayıs ayında İzmir'de yapılacak Türkiye Liselerarası puanlı atletizm müsabakalarında Sakarya'yı temsil edecek.

80. Yıl Cumhuriyet Lisesi Müdürü Vedat Tezbiten ve atletizm takımı hocaları Zeki Balta ile Atakan Gündoğdu, amaçlarının İzmir'de Türkiye birinciliğini kazanmak olduğunu belirterek, önümüzdeki yıl aynı başarıyı tekrarladıktan sonra Estonya'da yapılacak olan Dünya Liselerarası puanlı atletizm yarışmalarında Türkiye'yi temsil etmek istediklerini söylediler.

(İÇ-AK) 10.04.2008 17:28 TSİ