Liseler Arası Hentbol Müsabakaları Sona Erdi

Liseler Arası Hentbol Müsabakaları Sona Erdi

Adıyaman'da Düzenlenen Hentbol İl Müsabakaları Bugün Oynanan Maçla Sona Erdi.

Liseler Arası Hentbol Müsabakaları Sona Erdi

Adıyaman'da düzenlenen hentbol il müsabakaları bugün oynanan maçla sona erdi.

Bir ay süren karşılaşmalarda, genç erkeklerde İMKB Lisesi birinci olurken, Endüstri Meslek Lisesi ikinci ve Adıyaman Lisesi üçüncü oldu. Genç kızlarda oynanan karşılaşmalarda ise Adıyaman Lisesi birinci, Atatürk Lisesi ikinci, İMKB Lisesi ise üçüncü oldu. Anadolu Öğretmen Lisesi Kapalı Spor Salonu'nda yapılan genç erkekler son karşılaşmasında İMKB Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi'ni 17-13 yenerek birinci oldu. Birinci olan takım sporcuları kupa ve madalyalarını Milli Eğitim Müdürü Gafur Büyükfırat'tan aldı. Büyükfırat, bütün sporculara kitap ve kalem hediye ederken müsabakalar boyunca maçları yöneten hakemlere de başarı belgesi verdi.

Milli Eğitim Müdürü Gafur Büyükfırat, kupa töreni sonrasında yaptığı konuşmasında, öğrencilerin spor faaliyetlerine katılmalarıyla saygı ve sevgiyi öğrendiklerini kaydederek, "Maçların sonuçları belli olsaydı, maçların yapılmasına gerek kalmazdı. Tabiki kazanan olacak kaybeden olacak ama ben müsabakalara katılan bütün öğrencileri tebrik ediyorum. Spor sadece yenmek veya yenilmek değildir. Ben zannediyorum ki arkadaşlarımız bu müsabakalarla saygıyı, sevgiyi, kardeşliği ve dostluğu öğrenmişlerdir. Çocuklarımız için verdiğimiz kupalar ve hediyeler onların hayatların birer hatıra olarak kalacaktır. Müsabakalar sonrasında tabi ki kazanan ve kaybeden olacaktır. Sporu başka şeylerle mukayese etmenizi istemiyorum. Hayatınızın her döneminde sporun yer almasını istiyorum. Ayrıca müdürlük olarak bir kitap kampanyası düzenledik Bu kampanyaya bütün öğrencilerimizin destek vermesini istiyorum. Sizlere çam sakızı çoban armağanı birer kitap hediye edeceğim. Bu kitapları okuyarak kendinizi geliştirmenizi ümit ediyorum" diye konuştu.

Genç kızlar ve genç erkekler il birincilerinin 19- 22 Aralık tarihleri arasında Malatya'da düzenlenecek olan bölge grup birinciliği için karşılaşacaklarını bildirilirken, grup birincilerinin ise Türkiye Şampiyonası için mücadele edeceği öğrenildi.

(MY-OÇ-Y)

18.11.2007 16:48 TSİ