Liseden Uluslararası Sempozyum
Haberler » Yerel » Liseden Uluslararası Sempozyum - Haberler

Liseden Uluslararası Sempozyum

Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi Bir İlki Gerçekleştirerek 'Doğu ve Batı' Konulu Uluslararası Sosyal Bilimler Sempozyumu Düzenliyor.

Liseden Uluslararası Sempozyum

Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi bir ilki gerçekleştirerek 'Doğu ve Batı' konulu uluslararası sosyal bilimler sempozyumu düzenliyor.


Geçen yıl 1. Ulusal Samsun Sosyal Bilimler Sempozyumu'nu düzenleyen Sosyal Bilimler Lisesi, Türkiye'de liseler bazında bir ilki gerçekleştirerek İlkadım Belediyesi'nin katkılarıyla '1. Uluslararası Samsun Sosyal Bilimler Sempozyumu'nu 4-6 Nisan tarihleri arasında ABD Başta olmak üzere birçok ülkeden 20 bilim adamının katılımıyla gerçekleştirecek. 'Doğu ve Batı' konulu işlenecek uluslararası sempozyum sonunda sonuç bildirgesi yayınlanacak. Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Dinçer Ateş, bir lise tarafından ilk defa bu kadar geniş kapsamlı uluslararası düzeyde sempozyum gerçekleştirildiğini, sosyal bilimler liselerinin öneminin ve işleyişinin ortaya koyulduğunu söyledi.


Sempozyumun önemli olduğunu ifade eden Ateş, sempozyumun tümüyle öğrenciler tarafından kitap haline getirileceğini kaydetti. Öğrencilerin entelektüel kaygıları olan sivil bireyler olarak yetiştiği ders başarısının yanı sıra makaleler, projeler, anketler, röportajlar, bilimsel yayınlar ve etkinlikler ürettiği önemli bir okul türü olan sosyal bilimler liselerinin özel bir örneği olduğunu dile getiren Ateş, sempozyuma geniş bir katılım beklediklerini kaydetti.


(MD-SA) 04.03.2008 12:51 TSİ

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler