Lise Öğrencisinin Bıçaklanarak Öldürülmesi

Lise Öğrencisinin Bıçaklanarak Öldürülmesi

Mardin'in Nusaybin İlçesinde 23 Yerinden Bıçaklanarak Öldürülmüş Olarak Bulunan Lise Öğrencisi Bilal Ay'ın Katilinin Bulunamamasına Tepki Amaçlı Yürüyüş Düzenlendi.

Lise Öğrencisinin Bıçaklanarak Öldürülmesi

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 23 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulunan lise öğrencisi Bilal Ay'ın katilinin bulunamamasına tepki amaçlı yürüyüş düzenlendi.

Lise öğrencisi Ay'ın babası Nasrettin Ay'ın temizlik işçisi olarak çalıştığı Nusaybin Devlet Hastanesi önünde toplanan bir grup, Barış Parkı'na kadar yürüdü.

Aralarında sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin bulunduğu grup, 25 Şubat 2011 tarihinde bir tarlada ölü bulunan Bilal Ay'ın faillerinin bugüne kadar bulunamamasına tepki gösterdi.

Barış Parkı'nda grup adına açıklama yapan Eğitim-Sen Nusaybin Temsilcisi Abdullah Gökçe, söz konusu cinayetin bir an evvel çözülmesi gerektiğini belirterek, "Nusaybin'de bu vahşilikleri görmek istemiyoruz. Bu feryadı bu acıyı duyun artık. Nusaybin'de şüpheli ölümlerde artış görülmektedir. Bizler faillerin bir an önce bulunması için toplandık. Teknolojinin ve istihbaratın bu kadar geliştiği bir yerde faillerin hala bulunmamasını kınıyoruz" dedi.

Topluluk, daha sonra Dicle Mahallesi'nde Ay ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Belediye Başkanı Ayşe Gökkan, burada yaptığı açıklamada, faillerin bir an evvel bulunmasını isteyerek, devletin toplumda işlenen suçları affedici olma hakkına sahip olmadığını savundu.

- MARDİN

Kaynak: AA