Lise Öğrencisi Genç Kızın Katil Zanlısı Tutuklandı

Lise Öğrencisi Genç Kızın Katil Zanlısı Tutuklandı

Sinop'ta Tecavüze Yeltendiği Lise Öğrencisi Genç Kızı Öldürdüğü İddia Edilen Katil Zanlısı, Çıkartıldığı Mahkemece Tutuklanarak Cezaevine Konuldu. 88 Gün Sonra Gazetecilerin Yardımıyla Yakalanan K.e., Jandarmada İtiraf Ettiği Olayı, Mahkemede Kabul Etmedi.

Lise Öğrencisi Genç Kızın Katil Zanlısı Tutuklandı

Sinop'ta tecavüze yeltendiği lise öğrencisi genç kızı öldürdüğü iddia edilen katil zanlısı, çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu. 88 gün sonra gazetecilerin yardımıyla yakalanan K.E., jandarmada itiraf ettiği olayı, mahkemede kabul etmedi.

29 Mart Cumartesi günü sabah saatlerinde merkeze bağlı Uzungürgen köyündeki evinden Atatürk Lisesi'ndeki kursa katılmak üzere çıkan lise 1. sınıf öğrencisi Yeliz Özdoğru'dan (14) bir daha haber alınamamış, genç kızın cesedi bir hafta sonra ormanlık alanda boğazı kesilmiş olarak bulunmuştu. Daha sonra Sinop'ta yayın yapan yerel bir gazeteyle internet üzerinde görüşen ve olay yerine gazete çalışanlarıyla giderek, katilin kendisi olması halinde olayı nasıl işleyebileceğini dahi soğukkanlılıkla anlatan K.E., 2 gün önce jandarma tarafından gözaltına alınarak sorgulandı. Yapılan sorguda Cumhuriyet Savcısı huzurunda suçunu itiraf eden K.E., olayı soğukkanlılıkla anlattı. K.E ifadesinde, bir gün önce Sevda isimli bir bayan ve dört arkadaşıyla birlikte alkol, esrar ve hap aldığını, sabaha karşı birlikte uyuşturucu kullandıklarını, köye geldiğinde yolda Yeliz'i gördüğünü söyledi. Genç kıza laf attığını ve tacize başladığını, maktulün kendisine bağırması ve direnmesi üzerine aldığı hapın etkisiyle genç kızın boğazına bıçağı dayayıp eliyle ağzını kapattığını anlatan K.E., Yeliz'in bağırması sonucu boğazını kestiğini ifade etti. K.E., olay yerinde 15-20 dakika bekledikten sonra, cesedi daha sık çalılıkların arasına atarak, birkaç kilometre uzaklıktaki Bekteşağa Göleti'ne giderek kanlı gömleğini ve bıçağını gölete attığını ve akşamdan kalan esrarını içtiğini de soğukkanlılıkla anlattı.

K.E. ilk ifadesinin ardından bu gün Sinop Adliyesi'nde hakim karşısına çıktı. Burada ifade değiştiren K.E., olayı kendisinin işlemediğini ileri sürdü. K.E., daha sonra tutuklanarak Sinop Kapalı E Tipi Cezaevi'ne konuldu.

(SÖ-SA-NÇ-Y)