Lise Öğrencileri Derslerini Tarihi Mekanda İşledi

Lise Öğrencileri Derslerini Tarihi Mekanda İşledi

Lise Öğrencileri Derslerini Tarihi Mekanda İşledi
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Yerel

Kilim Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri derslerinin bir bölümünü tarihi Hunat Hatun Medresesi içerisinde yaptı.

Kilim Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri derslerinin bir bölümünü tarihi Hunat Hatun Medresesi içerisinde yaptı. Ders konusu ise toprak, ateş, insan ve seramik oldu.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz, Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Ferah ve öğrencilerin katıldığı ders, Okul Müdürü Mustafa Kuşen’in 'Sen kimsin?' başlıklı sunumunda dersin işlendiği Hunat Medresesi’nden hareketle üzerinde bulunduğumuz medeniyetlerin şifrelerini anlatmaya çalıştı.

Daha sonra konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz, işlenen dersin son derece anlamlı olduğunu belirterek, “Belki yüzyıllar sonra ilk defa bu medresede ders yapılıyor. Bu yapıyı inşa eden atalarımızın ruhu şad olsun. Sizleri bu ülkenin geleceği hakkında söz söyleme yetkisi olacak insanlarsınız. Bu anlamda sahip olduğumuz medeniyet ve kültürle büyük hedeflere doğru yürümelisiniz. Hepinizin yolu, bahtı açık olsun. Allah yardımcınız olsun” dedi.

Okulun seramik öğretmeni Zekiye Ünal, çini, toprak ve seramikle ilgili bilgiler verdi. Bezeme çalışmaları yapıldı. Aşamalarla seramik sanatı hakkında katılımcılar bilgilendirildi.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title