Lisans Haberleri

Lisans haber, Lisans son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lisans - 10.07.2021
Üniversitelerde "şiddetsiz kampüs" anlayışı yaygınlaştırılacak
"Kadın çalışmaları ana bilim dallarında 'kadına yönelik şiddet' konusunun ders içeriği olarak yer almasını, bu konularda lisansüstü öğrenciler tarafından bilimsel çalışmalar yapılmasını sağlayacağız.
Lisans - 10.07.2021
Son Dakika | Bakan Yanık: Kadına şiddetle mücadelede üniversiteliler de devreye girecek
Bakan Yanık, üniversitelerin kadın çalışmaları merkezi ve bölümlerinde, kadına şiddet konusunda çalışmalar yapılmasını teşvik edeceklerini kaydederek, "Kadın çalışmaları ana bilim dallarında 'kadına yönelik şiddet' konusunun ders içeriği olarak yer almasını, bu konularda lisansüstü öğrenciler tarafından bilimsel çalışmalar yapılmasını sağlayacağız.
Lisans - 10.07.2021
Zengin sporu golf, köylülerin eğlencesi oldu
Denizli'nin Güney ilçesi Eziler Mahallesine beş yıl önce Mustafa Kaçmaz Ortaokuluna atanan beden eğitimi öğretmeni Suat Arı, Türkiye'de ilk kez bir köyde golf turnuvası düzenledi. Turnuvaya katılan 7'den 70'e herkes mahallenin harman yerinde kurulan golf sahasında deliklere atış yaptı. Kendi yaptıkları golf arabalarıyla golf sahası içinde gezen köy sakini şalvarlı kadınların golf çubuğuyla yaptığı atışlar izleyiciler tarafından uzun süre alkışlandı. Geride kalan beş yılda hiçbir sporcusu olmayan, hiçbir resmi spor müsabakasına katılmamış köyde golften, beyzbol'a, hokeyden, ragbiye az bilinen spor branşlarıyla ilgili takım kurduklarını ve birincilikler kazandıklarını anlatan beden eğitimi öğretmeni Suat Arı, "Yaklaşık beş yıldır burada görev yapmaktayım. 2016 yılında tayinim çıktığında karşılaştığım manzara karşısında şaşkınlık içerisindeydim. Neden? Çünkü 1939 yılından beri aralıksız eğitim veren bir kurum hiçbir şekilde resmi sportif müsabakalara katılmamış ve sıfır lisanslı sporcu sayısı.
Lisans - 10.07.2021
Alman Büyükelçi Schultz, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na Devlet Nişanı takdim etti
Hisarcıklıoğlu'na liyakat nişanı takdim ederek onu onurlandırmak istediklerini belirten Büyükelçi Schultz, "Başkan olarak görev yapmış olduğunuz 18 yıl boyunca Alman şirketlerinin sorunlarının çözümleri için başvurabilecekleri bir güvenilirliğe sahip oldunuz her zaman. Alman şirketleri gerek Türkiye'de ilk kez yatırımlarda olsun, gerekse onay lisans sorunlarında olsun veya belediyelerle iletişim konusunda ve tapu konularında aslında her türlü problem ve sıkıntılarda sizin desteklerinize güvenebileceklerini her zaman bildiler" diye konuştu.
Lisans - 10.07.2021
ERÜ'den 2 yeni iş birliği protokolü
İmza töreninde konuşan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, imzalanan protokolün önemine dikkat çekti. Rektör Çalış, "Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı ile hakim ve savcılarımızın üniversitemizde yüksek lisans yapabilmelerini sağlamak amacıyla bugün önemli bir protokolü imzalamaktayız.
Lisans - 09.07.2021
Son dakika haber | ABD Başkanı Biden rekabet gücünü artırmaya yönelik kararnameyi imzaladı Açıklaması
Kararname ile ekonomik hareketliliği engelleyen "gereksiz" mesleki lisans gerekliliklerinin sınırlandırılması, iş değiştirilmesinin kolaylaştırılması ve ücretlerin artırılmasına yardımcı olunması hedefleniyor.
Lisans - 09.07.2021
Prof. Dr. Oğuzhan Külekçi'nin triadik patentinin ticarileştirme başarısı!
Ticarileştirme sürecinizden bahseder misiniz? Patentin tescil edilmesinin ardından, olası uygulamaların endüstriye iletimi akademik gösterimden daha farklı bir yaklaşım gerektirmektedir. Sanayideki olası projelerin kurgulanarak ekosistem içerisindeki firmalarla tartışılması, patentin bir ihtiyacı karşılayacağı noktaların ortaya çıkması açısından çok önemlidir. Bu tip fikir alışverişi için yeni kanalların gerekliliği hissedilmiş olmakla beraber, İTÜ ekosisteminin endüstriyle iç içe olması bizim lisanslama sürecimizde etkin bir rol oynamıştır.
Lisans - 09.07.2021
Son Dakika | ABD Başkanı Biden'dan rekabet gücünü artırmaya yönelik kararname
İş gücü piyasası, sağlık, ulaşım, internet, teknoloji, bankacılık gibi alanlarda rekabeti teşvik etmeye yönelik düzenlemelerin yer aldığı kararname ile ekonomik hareketliliği engelleyen "gereksiz" mesleki lisans gerekliliklerinin sınırlandırılması, iş değiştirilmesinin kolaylaştırılması ve ücretlerin artırılmasına yardımcı olunması hedefleniyor.
Lisans - 09.07.2021
Gaziantep'te TEKNOFEST'e katılacaklara destek
Ticari İHA Pilotluk Eğitimi Lisans eğitimlerine katılan öğrenci ve danışmanlar, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı drone ehliyetlerini alarak onaylı birer pilot olmaya hak kazandı.
Lisans - 09.07.2021
Gaziantep TEKNOFEST 2021'e hazır!
Konuşmalar sonrasında Vali Gül ve toplantıya katılanlar, öğrencilerin yaptığı çalışmaları inceleyerek, öğrenci ve danışmanlardan bilgi aldı. Ticari İHA Pilotluk Eğitimi Lisans eğitimlerine katılan öğrenci ve danışmanlar, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı drone ehliyetlerini alarak onaylı birer pilot olmaya hak kazandı.
Lisans - 09.07.2021
TRT Çocuk kitaplık uygulamasına 23 Nisan'dan bu yana 161 eser eklendi
Çocukların hayal gücünü, görsel, işitsel, bilişsel ve duygusal gelişimlerini destekleyen birbirinden renkli kitapların yer aldığı uygulamada, TRT Çocuk kahramanlarının lisanslı kitaplarının da bulunduğu belirtilen açıklamada, TRT Çocuk'un sevilen kahramanı Pırıl'ın birbirinden eğlenceli ve eğitici kitaplarının da uygulamaya eklendiği bildirildi.
Lisans - 09.07.2021
Elektronik atıkların yüzde 5'i geri dönüştürülebiliyor (2)
Atık tesisinden görüntüler Akademi Çevre Entegre Atık Yönetimi Endüstri A.Ş. Kurumsal Sürdürülebilirlik Müdürü Kübra Engin'in açıklaması Elektronik atıkların yüzde 5'i geri dönüştürülebiliyor Elektronik Atıkların Geri Dönüşümünü Destekleme Derneği Başkanı Burak Köktürk: "Dünyadaki elektronik atıkların hammadde yaklaşık değeri 55 milyar avro, Türkiye'de ise 700 milyon avroya tekabül ediyor. Ülkemizde her yıl yaklaşık 700 bin ton elektronik atık oluşuyor. Bunun sadece yüzde 5'i geri dönüştürülebiliyor" "Elektronik atıkların içerisindeki nadir dünya elementleri, uzay ve havacılık sektöründe, elektronik cihazlarda, telekomünikasyon cihazlarında bolca kullanılan değerli madenlerdir. İçerisinde kart olan bilişim ekipmanlarının toplanması ve geri dönüştürülmesi noktasında yeterli bilince ulaşırsak bu ekonomik değer ülkemizde kalır" Akademi Çevre Entegre Atık Yönetimi Endüstri A.Ş. Kurumsal Sürdürülebilirlik Müdürü Kübra Engin: "Lisanslı tesislerin dışında herhangi bir atık alan kişiye elektronik atıklarınızı verirseniz tehlikeli ve küresel ısınma potansiyeli yüksek gazlar atmosfere salınıyor.
Lisans - 09.07.2021
Dikey Geçiş Sınavı pazar günü yapılacak
Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı, 81 il ve Lefkoşa'da 95 sınav merkezinde uygulanacak.
Lisans - 09.07.2021
Teknofest 2021 Tanıtım Metni
TEKNOFEST 2021 heyecanı, festival kapsamında gerçekleştirilecek "Teknoloji Yarışmaları" için açılan başvurular ile yaşanmaya başlamıştır. Toplumun her kesiminden binlerce gencin merakla beklediği ve ilgiyle takip ettiği TEKNOFEST Teknoloji yarışmalarına geçtiğimiz yıl 81 il ve 84 ülkeden 20. 197 takım, 100 bin genç başvuruda bulunmuş olup, başvurular arasından 5000 finalistin belirlendiği yarışmalarda gençler kıyasıya mücadele etme şansını yakalamıştır. Bu yıl TEKNOFEST Teknoloji yarışmalarına yine ilkokul seviyesinden ortaokul, lise, üniversite, lisansüstü ve mezun seviyesine kadar nitelikli binlerce gencimiz hayallerini gerçekleştirmek için birbirinden farklı kategorilerde düzenlenen teknoloji yarışmalarına katılabilecektir.
Lisans - 09.07.2021
8 Temmuz 2021 Haberleri
8 Temmuz 2021 Manşet Haberleri.
Lisans - 08.07.2021
Kulüpler Birliği'nden TFF'ye çağrı
TFF ile yayıncı kuruluş arasındaki ciddiyetten uzak ilişkilerden ötürü sözleşmenin sürekli tadil edilerek kulüplerimizin her sene finansal zarar görmesi, Merkez Hakem Kurulu, Disiplin Kurulu ve Tahkim kurullarının atama ve işleyişleri, yabancı oyuncu sayısındaki kulüplerimizin taleplerinin göz ardı edilmesi ve Kulüp Lisans Talimatı kriterlerinin ülkemiz gerçekleri dışında kalması, Türk futbolunun sürdürülebilir olmasını artık imkansız kılmıştır.
Lisans - 08.07.2021
Kulüpler Birliği'nden TFF'ye sert açıklama
Yapılan bildiride; yayıncı kuruluşun sözleşme şartlarına uymaması, TFF kurullarının atama ve işleyişlerinde değişiklik yapılmaması, yabancı sayısı kararından geri dönülmemesi ve Kulüp Lisans Talimatı'nda esneklik sağlanmaması durumunda, maçlara çıkmamayı düşündüklerini bildirdi.
Lisans - 08.07.2021
Kulüpler Birliği Vakfından TFF'ye çağrı Açıklaması
Açıklamada, "TFF ile yayıncı kuruluş arasındaki ciddiyetten uzak ilişkilerden ötürü sözleşmenin sürekli tadil edilerek kulüplerimizin her sene finansal zarar görmesi, Merkez Hakem Kurulu, Disiplin Kurulu ve Tahkim kurullarının atama ve işleyişleri, yabancı oyuncu sayısındaki kulüplerimizin taleplerinin göz ardı edilmesi ve Kulüp Lisans Talimatı kriterlerinin ülkemiz gerçekleri dışında kalması, Türk futbolunun sürdürülebilir olmasını artık imkansız kılmıştır.
title