Lincoln Galatasaray'da (2)

Çorlu Galatasaray Taraflar Derneği'nin Açılışını Gerçekleştiren Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın Schalke 04'ün Yıldız Oyuncusu Lincoln'ün Transferini Gerçekleştirdiklerini Söyledi. Canaydın, "Avrupa'nın En Büyük Oyuncusu, 28 Yaşında Lincoln Galatasaray'da" Dedi.

Lincoln Galatasaray'da (2)

Çorlu Galatasaray Taraflar Derneği'nin açılışını gerçekleştiren Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın Schalke 04'ün yıldız oyuncusu Lincoln'ün transferini gerçekleştirdiklerini söyledi. Canaydın, "Avrupa'nın en büyük oyuncusu, 28 yaşında Lincoln Galatasaray'da" dedi.

Çorlu Galatasaray Taraftarlar Derneğinin açılışını gerçekleştirmek üzere ilçeye gelen Galatasaray Kulübü Özhan Canaydın adeta yeni transfer edilen yıldız oyuncular gibi karşılandı. Açılışını gerçekleştirdiği dernek binası önünde iki kez taraftarlara hitaben konuşan Başkan Canaydın ilk konuşmasından sonra dernek binasına geçip bir süre bekledi. Bu sürede Lincoln'ün transfer onayını bekleyen başkan, onay gelince bir kez daha taraftarların karşısına çıktı. Sarı-kırmızılı taraftarlara seslenen Canaydın,

Avrupa'nın en büyük oyuncusu 28 yaşında Lincoln Galatasaray'da" dedi.

Galatasaray her zaman önde, her zaman en önde olmaya aday tek Türk markasıdır diyen Başkan Canaydın, "Bununla iftihar edin. Diğer bütün kulüplerimizin de bizim başarılarımızı elde etmesi için duacıyım. İnşallah onlarda bu başarıları elde ettikleri zaman biz kendilerine tesadüf demeyeceğiz ellerini sıkacağız ve diyeceğiz ki memleketimize hayırlı olsun" diye konuştu.

Seyrantepe projesi ile ilgili de bilgiler aktaran Canaydın, "Aslantepe Stadımızın yapım ihalesi için şartnameler dağıtılmaya başlandı. İlk günden yaşanan ilgi bizleri memnun etti. 16 müteahhit şartnamemizi aldı. Dünkü talep çok hoşumuza gitti. 52 bin kişilik üstü açılıp kapanan, çok amaçlı Türkiye'nin en büyük, en güzel, en lüks, Avrupa'da ilk 10'a girebilecek, dünya çapında UEFA ve FİFA'nın takdirle karşıladığı bu proje ile Galatasaray stadına kavuşacaktır. Geç oldu ama Galatasaray'a layık olan oldu"

diye konuştu.

Görevde olduğu 5 senelik dönemi büyük sıkıntılar içinde geçirdiklerini söyleyen Canaydın, "5 sene içine 2 şampiyonluk bir Türkiye Kupası sığdırdık. Verdiğimiz taahhütlerin çok azı olmasına rağmen geçen sene aldığımız şampiyonluğumuzu 100. yılımızın en önemli şampiyonluklarından biri olduğunu sizlere tekrar hatırlatmamda fayda var. Bu sene sonuna kadar takip ettik ve bir şanssızlık eseri kaybettik. Sporda 3 netice var yenmek, yenilmek ve berabere kalmak var. Galatasaraylı en olgun taraftardır. Her şeyi

olgunlukla karşılar şampiyon olduğu zaman şanına yakışır şekilde kutlamalarını yapar, geri kaldığı zamanda karşısındaki rakiplerini daima iyi niyetle karşılar. Galatasaray'ın 102 senelik tarihi içerisinde 1957'de küçük aza 155 numara ile kayıt oldum. Demek ki yarım asrında varım. Özhan Canaydın ağabeyiniz 52 senesini Galatasaray'a vermiş Galatasaray'dan hiçbir şey beklemeden hizmet etme yarışına girmiş en kritik dönemlerinde bu zor görevi almış fakat sizlerin verdiği mutluluk ve destekle bugünlere gelip en

büyük Galatasaray'ı oluşturmak üzere hazır ve nazır bekliyor" şeklinde konuştu.

Galatasaray'ın ilklerin takımı olduğunu ve Avrupa UEFA ile Süper Kupa şampiyonu unvanlarının bulunduğunu kaydeden Canaydın, "Ancak bir daha inanıyorum ki bu büyük zaferleri tekrar Galatasaray egale edecek ve daha büyüklerini hedefleyecektir. Altyapıdan yetişen 10'a yakın oyuncumuz başka kulüplerde pişiyor, çok Arda'lar, çok Sabri'ler yetiştireceğiz. Bütün çocuklarımızı spor okulumuza, alt yapımıza bekliyoruz. Gençlerimizi Galatasaray çatısı altına bekliyoruz" dedi.

Yeni transferlere de değinen Canaydın sözlerini şöyle sürdürdü;

"Bu seneki önemli transferlerimizden biri Linderoth. Avrupa'nın en önemli orta saha oyuncularından, görev adamlarından biri. Linderoth İsveç Milli Takımı'nın kaptanı, Danimarka'nın FC Kophenag takımının sahada en az 15 kilometre koşan, daima takımı için çalışan bir makine transfer ettik. Geçen sene de üzerinde çok duruyorduk ama bu sene getirdik. Galatasaraylı her zaman morali yüksek, en büyük kupaları hedef almış büyük taraftar grubu olan büyük bir kulüptür. İlk defa burada açıklıyorum. Avrupa'nın en

büyük oyuncusu 28 yaşında Lincoln Galatasaray'da. Bu mutluluğu sizle yaşıyoruz imza tamamlandı. Yine denk geldi 19:45'e denk geldi."

Başkan Canaydın'ın bu müjdeli açıklamasını büyük bir sevinçle karşılayan taraftarlar, uzun süre Başkan Canaydın, Galatasaray ve Lincoln lehine tezahürat yaptılar.

(EŞ-MFS-S)