Lıncoln: 'Feldkamp'ın Ayrılışında Etkim Yok'

Galatasaraylı Futbolcu Cassio Lincoln, Teknik Direktör Feldkamp'ın Takımın Başından Ayrılışında Hiçbir Etkisinin Olmadığını Söyledi.

Lıncoln: 'Feldkamp'ın Ayrılışında Etkim Yok'

Galatasaraylı futbolcu Cassio Lincoln, teknik direktör Feldkamp'ın takımın başından ayrılışında hiçbir etkisinin olmadığını söyledi.

Lincoln, "Bizim ufak tefek sorunlarımız oldu, ancak bütün bu sorunlarımızı biz, hoca-futbolcu olarak gözlerimizin içine bakarak hallettik, konuştuk. Her seferinde de üstesinden geldik. Ben zaten hocamızın bizimle gelmeyeceğini ve ayrıldığını soyunma odasına gelmeden iki dakika önce öğrendim. Hepimiz şaşırdık. İki dakika önce öğrenmiş olan bir insanın, zaten bu tür olaylarda nasıl bir etkisi olabilir? Ben karakter sahibiyim ve bunun dahilinde ben her zaman hocalarımla olan ilişkilerime dikkat etmişimdir. Her zaman bir hocanın veya diğer bir oyuncunun geleceği hakkında olumsuz bir etkide bulunmamaya özen gösterdim. Dolayısıyla benim için de büyük bir sürpriz oldu" dedi.

Feldkamp'ın ayrılışının üzerinde ''ekstra bir motivasyon yaptığı'' şeklindeki spekülasyonlara da değinen Lincoln, ''Bu da polemik konusu oldu. İnsanlar, 'hoca ayrıldı bunun üstüne ekstra bir motivasyon geldi' gibi bir anlam çıkarttılar. Bu görüşe katılmıyorum. Bu tür ayrılıklar, futbolun içinde olan şeyler. 20 yaşında genç arkadaşlarımız var, onlar belki bundan etkilenmiş olabilirler, ama buna da çok şahit olmadım açıkçası. Hepimiz sonuçta belli bir kariyere sahip insanlarız, bunun futbol içinde bir gerçek olduğunu biliyoruz'' ifadesini kullandı.

Lincoln, bir futbolcunun, transfer olduğu bir kulüpte hocası veya diğer arkadaşları için değil, kulübü ve taraftarları için oynayacağını dile getirdi.

Takımda herkesin bir birey olduğunu, ancak futbolu bireyler için oynamadıklarını anlatan Brezilyalı futbolcu, ''Bir kurum için oynuyorsunuz ve ona gönül vermiş taraftarlar ve milyonlarca insan için oynuyorsunuz. Ben sahada bunun bilincinde olarak ve bunu kalbimde taşıyarak oynuyorum'' dedi.

Lincoln, Gençlerbirliği maçında son dakikalarda golü bulunca, ''Evet, biz hak ettiğimiz bu şampiyonluğa devam ediyoruz'' duygusuyla hareket ettiklerini söyledi.