Limter -İş Sendikası Genel Başkanı Dinç: "Sendika Olarak Hiçbir Zaman Tersanelerin Kapatılması Yönünde Taleplerimiz Olmadı"

Limter -İş Sendikası Genel Başkanı Dinç: "Sendika Olarak Hiçbir Zaman Tersanelerin Kapatılması Yönünde Taleplerimiz Olmadı"

Limter -İş Sendikası Genel Başkanı Cem Dinç, Tuzla Tersaneler Bölgesindeki Selah Tersanesi'nin İşçiler Açısından Oluşabilecek Tehlikelerin Giderilinceye Kadar Kapatılmasının Ardından Bölgeye Gelerek Basın Mensuplarının Sorularını Yanıtladı.

Limter -İş Sendikası Genel Başkanı Dinç:

Limter-İş Sendikası Genel Başkanı Cem Dinç, Tuzla tersaneler bölgesindeki Selah Tersanesi'nin işçiler açısından oluşabilecek tehlikelerin giderilinceye kadar kapatılmasının ardından bölgeye gelerek basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Cem Dinç, "Sendika olarak hiçbir zaman tersanelerin kapatılması yönünde taleplerimiz olmadı" şeklinde konuştu.

Hiçbir zaman tersanelerin kapatılması yönünde taleplerinin olmadığını kaydeden Dinç, "Bizler Tuzla tersanelerinde işçi sağlığı ve iş güvenliği konularında önlem alındığı takdirde, çalışılabilir olduğunu söylüyoruz. İsteklerimiz gerçekleştirilmesi mümkün olan isteklerdir. Bizler yasaların, kanunların ve kuralların uygulanmasını istiyoruz." dedi.

Selah Tersanesi'nin kapatılması ile birlikte burada çalışan işçilerin de mağdur olmasını istemediklerini ifade eden Dinç, işçilerin durumları konusunda endişeli olduklarını belirterek ücretlerin ödenmesi konusunda önlemlerin alınması gerektiğini söyledi.

Dinç, yasalara göre işçilerin tersanenin kapalı kaldığı süre boyunca 'ücretli izinli' sayılmaları gerektiğini, tersanedeki eksikliklerin giderilmesinin ardından da işçilerin tekrar işbaşı yapmaları gerektiğini ifade etti.