Ligi U15'de Final Maçları Başladı

Ligi U15'de Final Maçları Başladı

Coca-Cola Akademi Ligi'nin 15 yaş final mücadelesi Antalya'da başladı.

Ligi U15'de Final Maçları Başladı

8-14 Nisan 2012 tarihleri arasında, Antalya Topkapı Palace'da gerçekleştirilecek maçlar sonucu, 14 Nisan Cumartesi günü, Coca-Cola Akademi Ligi U15 Şampiyonu belirlenecek.

Türk futbolu için elit futbolcular yetiştirme misyonuyla "iyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu" sloganıyla yola çıkan Coca-Cola Akademi Ligi'nin U14, U15, U16, U17 ve U18 kategorilerinde toplam 88 kulüp ve 5850 futbolcu top koşturuyor.

Coca-Cola Akademi Ligi U15 final mücadelesi Antalya'da devam ediyor. 8 Nisan'da başlayan U15 mücadelesi, 14 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek final maçlarıyla son bulacak. 14 Nisan 2012, Cumartesi günü saat 14:00'da, 3'lük maçı, aynı gün 16:30'da gerçekleştirilecek şampiyonluk maçı oynanacak.

Coca-Cola Akademi Ligi 15 yaş final karşılaşmalarının ilk beş takımı olan Gençlerbirliği, Bucaspor, Fenerbahçe A.Ş., Samsunspor ve Gaziantepspor, Marmara, Ege, İç Anadolu, Çukurova ve Karadeniz gruplarını ilk sırada tamamlayan kulüpler oldu. Gruplarda oynadıkları 18 maç baz alınarak, bu beş bölgenin gruplarını ikinci sırada tamamlayan takımlardan en yüksek puana sahip Bursaspor ve Trabzonspor A.Ş. final maçlarına katılan 6. ve 7. takımlar oldu.

Sadece Kazananlar Değil En Centilmen Takım da Finalde Oynuyor

Coca-Cola Akademi Ligi 15 yaş maçlarında finale katılma hakkı sadece kazanan takımlara verilmedi. Centilmence mücadele eden takım da final de oynama hakkı elde ederek ödüllendirildi. Final maçlarında mücadele edecek son takım ise, sezon boyunca oyuncuların gördükleri sarı ve kırmızı kartlar dikkate alınarak seçilen en centilmen takım Turgutluspor oldu.