Lig'de Kalma Mücadelesi Veren Vestel Manisaspor Konyaspor'u Yenerek Umudunu Son Haftaya Taşıdı

Süper Lig'de Kalma Mücadelesi Veren Vestel Manisaspor, Kendi Evinde Konyaspor'u 2 -0 Mağlup Ederek Umudunu Son Haftaya Bıraktı.

Lig'de Kalma Mücadelesi Veren Vestel Manisaspor Konyaspor'u Yenerek Umudunu Son Haftaya Taşıdı

Süper Lig'de kalma mücadelesi veren Vestel Manisaspor, kendi evinde Konyaspor'u 2-0 mağlup ederek umudunu son haftaya bıraktı.

Maç sonrası açıklamalarda bulunan Vestel Manisaspor Teknik Direktörü Levent Eriş, Konyaspor maçı umudumuzu sona taşıma adına son derece önemli bir müsabakaydı, kazandığımız için mutluyum." dedi.

Futbol adına mucezeleri zaman zaman tanık olduklarını dile getiren Eriş, kendileri de mucizeyi yaratabilmek adına son Beşiktaş maçına kadar umudunu taşımak istediklerini söyledi. Eriş sadece kendi takımlarında değil kümede kalma mücadelesi veren tüm takımların futbolcularının ayaklarına hakikaten prangalar takıldığını dile getirerek, stresli anlarında çok iyi futbol oynamalarını beklemenin son derece yanlış olduğunu belirtti.

Konyaspor karşısında keyifli bir mücadele verdiklerini dile getiren Eriş, haftalardır futbol adına doğru işler yaptıklarını, iyi oyunlar oynadıklarını ancak yakaladıkları pozisyonların gole dönüşmemesi nedeniyle istedikleri puan yada puanları alamadıklarını kaydetti.

Eriş, umudun son ana kadar taşınması adına alınan galibiyetten ötürü oyuncularını kutladı.

Konyaspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam da "Vestel Manisaspor karşısında alacakları puan yada puanlarla ligdeki durumlarını neticelendirmek istiyorduk. Fakat bunu beceremedik" ifadesini kullandı.

"Vestel Manisaspor, bizi yenip tekrar şansını devam ettirmek istiyordu" diyen Sağlam, "Bizim de kredimiz fazlaydı, oyunu iyi başlamadık. Neticesinde ilk yarı 2-0 içeriye girdik, ikici yarıda ise atacağımız bir gol bile bizim hedefimiz ile ilgili sorunlarımızı ortadan kaldıracaktı. Kendimizi iyi hissetmiyoruz. Önümüzdeki iki maçta bize lazım gelen puan yada puanları alıp hedefledğimiz Süper Lig'de kalmayı başaracağımıza inanıyorum" açıklamasında bulundu.

Kaynak: CHA