'Liderlik Bizim İçin Süpriz Değil'

'Liderlik Bizim İçin Süpriz Değil'

Beşiktaş Teknik Direktörü Sağlam, Trabzonspor Maçında 90 Dakika Boyunca Oyun Disiplininden Kopmadıklarını ve Galip Gelerek Liderliği Sürdürdüklerini Söyledi.

'Liderlik Bizim İçin Süpriz Değil'

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Trabzonspor maçında 90 dakika boyunca oyun disiplininden kopmadıklarını ve galip gelerek liderliği sürdürdüklerini söyleyerek, "Liderlik bizim için süpriz değil" dedi.

Ertuğrul Sağlam, 2 haftadır ele geçirdikleri zirveyi bugün de korumayı başardıklarını belirterek, ''İlk dakikadan son dakikaya kadar futbolcularımız oyun disiplininden kopmadı. İkinci yarının başında 10 kişi kaldığımızda, diğer oyuncularımız bu sıkıntıyı bize çok fazla hissettirmemek için biraz daha fazla mücadele etti. Sezon başından bu yana böyle bir farklı skorlu galibiyet almamıştık, mutluyuz'' diye konuştu.

Bugün iki olaya paragraf açmak istediğini ifade eden Sağlam, ''Birincisi oyuncularımızdır. Kazanırken yine başrolü oynadılar. İkincisi ise taraftarlarımızdır. Verdikleri müthiş desteğe galibiyetle yanıt vermek de güzel oldu'' dedi.

Sağlam, şampiyonluk yarışındaki rakiplerinin kendilerini ilgilendirmediğini belirterek, ''Eskiden bu ilgilendiriyordu ama şimdi biz, kazandıkça lider kalacağız. Herkes baskı ve stresi diline doldurmuş. Ligin zirvesindeyiz ama bu bizim için çok sürpriz değildi ki. Biz, birgün buraya geleceğimizi çok iyi biliyorduk. Geldiğimiz takdirde nasıl davranacağımızı da bildiğimiz için, oyuncularımız da işi ciddiyetle iyi götürüyor. Liderliğin, bizim performansımızı olumsuz etkileyeceğini sanmıyorum'' diye konuştu.

Sağlam, kalan 8 haftanın çok daha zorlu geçeceğini vurgulayarak, ''Karşılaşmaları çok iyi analiz edip, daha mükemmele ulaşmaya çalışacağız. Şimdi futbolla ilgili tek düşüncemiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi maçı için olacak. Trabzonspor'a da bundan sonrası için başarılar diliyorum'' dedi.

Rüştü'nün performansıyla ilgili bir soruya Sağlam, ''Bugün bütün oyuncularımız görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalıştı. Ben, kazandığımız veya kaybettiğimizde bir futbolcuyu ön plana çıkararak diğer oyuncuların emeklerini kenara atmam'' diye yanıt verdi.

İbrahim Toraman ile Barış Memiş'in gördükleri kırmızı kartlarla ilgili yorum yapmaktan kaçınan Sağlam, ''2 pozisyon için de şu an net birşey söylemek yanlış olur'' dedi.

Ligin üst tarafındaki dengelerin birbirine yakın olduğunu ifade eden Sağlam, 2 hafta sonra yapacakları Fenerbahçe derbisiyle ilgili bir soru üzerine, ''Üst taraftaki dengeler birbirine yakın. Kazanamazsak 4. olacaktık. Dolayısıyla puan farkları açılmadan Fenerbahçe maçını kazanırsak iddialı duruma geliriz diyemiyoruz. Öncelikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi maçını kazanalım, sonra Fenerbahçe maçına bakarız'' diye konuştu.

Sağlam, İbrahim Toraman'ın cezalı, Cisse'nin sakat olması nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi maçında ön liberoda kimi oynatacağı sorusu karşısında, ''Serdar Kurtuluş çalışmalara başladı. Serdar Özkan da bugün bir süre orada görev yaptı. Bu saatten sonra kimi koyarsak koyalım elinden geleni yapacaktır'' derken, yapılan eleştirilerle ilgili bir soruya da, ''Biz eleştirilerden beslenir hale geldik. Şu anda sadece susuyoruz ve çalışıyoruz. Bizim de konuşacağımız zaman gelecek inşallah'' diye yanıt verdi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal ise ilginç bir karşılaşma oynadıklarını ifade ederek, ''Beşiktaş'ın ilk atağında savunma hatasıyla golü yedik. 44. dakikada pozisyon üretemeyen Beşiktaş karşısında 2-0 yenik duruma düştük. Oyunun kontrolü yaklaşık yüzde 60 bizdeyken 2-0 geriye düştük. Oyunu sertleştirecek bir tutum içinde olmayan takımımız üstüste kartlar gördü'' diye konuştu.

Hiç ummadıkları bir anda oyuncularının atıldığını kaydeden yanal, ''Pozisyonlar yaratıyorduk. Her türlü atak sayısı bizden yana fazla olsa da topu ağlara gönderemedik. Son 15 dakikada da oyun koptu. Futbol böyle bir oyun, üstünlüğünüz size birşey getirmiyor, skor üretmek lazım. Oyuna ağırlığımızı koyacağımız anda gereksiz bir kart gördük. Beşiktaş'ı kutluyorum, bundan sonraki maçlarda başarılar diliyorum'' dedi.

Kaleci Tolga ile ilgili bir soruya Yanal, şöyle yanıt verdi:

''Her maçta hata yapan kaleciyi değiştirirseniz kaleci bulamazsınız. Tolga'da ısrar ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Frikikten her kaleci gol yiyor. Suçlu aramak çok kolay. Çok ünlü kaleciler de gol yemiştir. Oyuncuma güveniyorum, sonuna kadar da güveneceğim.''

Yanal, Barış'ın atılmasının kendilerini etkilediğini kaydederken, oyunun kırılma noktası olarak da, ''Bugün bana göre Rüştü'nün performansı yüksekti ve maçın kırılma noktasını Rüştü tayin etti'' dedi.

Barış'ın pozisyonunda aldatmaya yönelik bir hareket olacağını tahmin etmediğini ifade eden Yanal, ''Bazen refleks de olabiliyor. Trabzonspor bugün ligde önemli bir konumda olsaydı bu kararı verebilecek miydi, bilmiyorum'' diye konuştu.

Transfer çalışmalarının sürdüğünü ve kısa sürede kimi transferlerin sonuçlanabileceğini ifade eden Yanal, Yattara'nın kesinlikle takımda kalacağını vurguladı.

Kaynak: AA