Liderliğini Eski Yüzbaşının Yaptığı Terör Örgütü Thkp-c Üyesi 3 Öğrenci Gözaltına Alındı

Liderliğini Eski Yüzbaşının Yaptığı Terör Örgütü Thkp-c Üyesi 3 Öğrenci Gözaltına Alındı

Eskişehir'de, Terör Örgütü Türkiye Halk Kurtuluş Partisi-cephesi Üçüncü Yol Direniş (Thkp-c) Üyesi 3 Kişi Gözaltına Alındı. 1'i Bayan, 3 Zanlının Anadolu Üniversitesi Öğrencisi Oldukları, Örgütün Lideri Olan ve Yüzbaşı Rütbesinde İken TSK'dan Atılan Hamza Yalçın'ın Kırmızı Bültenle Arandığı Öğrenildi.

02.05.2010 16:08 | Son Güncelleme: 02.05.2010 16:08
Liderliğini Eski Yüzbaşının Yaptığı Terör Örgütü Thkp-c Üyesi 3 Öğrenci Gözaltına Alındı

Eskişehir'de, terör örgütü Türkiye Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi Üçüncü Yol Direniş (THKP-C) üyesi 3 kişi gözaltına alındı. 1'i bayan, 3 zanlının Anadolu Üniversitesi öğrencisi oldukları, örgütün lideri olan ve yüzbaşı rütbesinde iken TSK'dan atılan Hamza Yalçın'ın kırmızı bültenle arandığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şubesi ekipleri, terör örgütü üyesi oldukları belirlenen Ayça Bor (21), Mehmet Erdem Günay (22) ve İsmail Arslan'ı (21) dün Sıhhiye Meydanı'nda düzenlenen 1 Mayıs İşçi Bayramı ardından gözaltına aldı.

Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda da çok sayıda örgütsel yayın ve doküman ele geçirildiği belirtildi. Zanlılardan Ayça Bor ve Mehmet Erdem Günay'ın, Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü, İsmail Arslan'ın ise Porsuk Meslek Yüksek Okulu öğrencisi oldukları öğrenildi. 3 üniversite öğrencisinin, terör örgütü THKP-C Üçüncü Yol Direniş adına kentteki üniversitelerde faaliyetler düzenledikleri, illegal yayınlar yaydıkları ve öğrencileri örgüte kazandırmak için çalıştıkları kaydedildi.

Örgütün liderinin, yüzbaşı rütbesinde iken örgütsel faaliyetleri nedeniyle TSK'dan atılan Hamza Yalçın Kaya olduğu, İsviçre'de yaşadığı tahmin edildiği ve Interpol tarafından da kırmızı bültenle arandığı belirtildi.

Hamza Yalçın Kaya'nın dağılan örgütü yeniden toparlamak istediği ve bunun için de özellikle üniversitelerdeki öğrencileri kullandığı ifade edildi. Emniyetteki ifadeleri tamamlanan üç üniversite öğrencisi Adliye'ye sevk edildi

Kaynak: CHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Şu an buradasınız: Liderliğini Eski Yüzbaşının Yaptığı Terör Örgütü Thkp-c Üyesi 3 Öğrenci Gözaltına Alındı - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.04.2020 20:03:51. #1.12#
title