Liderler Seçim Öncesi Son Sözlerini Hangi İlde Söyleyecek?

Liderler Seçim Öncesi Son Sözlerini Hangi İlde Söyleyecek?

Liderler Seçim Öncesi Son Sözlerini Hangi İlde Söyleyecek?
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Başbakan Davutoğlu Konya'da, CHP lideri Kılıçdaroğlu İstanbul'da, MHP lideri Bahçeli Adana'da, HDP Eş Başkanı Demirtaş ise Diyarbakır'da son sözlerini söyleyecek.

Liderlerin miting maratonu sona eriyor. AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, son mitingini Konya'da yapacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul 1. Bölge ilçelerinde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Adana'da, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise Diyarbakır'da seçmenle buluşacak.

Yoğun bir propaganda dönemi geçiren siyasi parti liderlerinin, miting programlarında sona yaklaşıldı. Milletvekili seçimleri dolayısıyla miting maratonunu 25 Nisan'da Erzurum'da başlatan Ak Parti, son mitingini, Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla Konya'da gerçekleştirecek. Davutoğlu, şimdiye kadar 73 ilde vatandaşlarla buluştu, en son il mitingini Kırıkkale'de yaptı. İstanbul ve Ankara'da il mitinglerinin yanı sıra ilçelerde de vatandaşlarla bir araya gelen Başbakan Davutoğlu, seçim gününe kadar bugün Yalova, yarın Edirne ve Kırklareli, 5 Haziran'da Kahramanmaraş, Gaziantep ve Kilis, 6 Haziran'da da Antalya ve Konya'da miting düzenlemeyi planlıyor. Davutoğlu, gerçekleştireceği bu mitinglerle 81 ilde vatandaşlarla buluşmuş olacak. Başbakan Davutoğlu, son mitingi yaptığı Konya'da konaklayarak, oyunu da bu ilde kullanacak.

KILIÇDAROĞLU, İSTANBUL İLE BAŞLADI, İSTANBUL İLE BİTİRECEK

Seçim kampanyasına 26 Nisan'da Edirne'den başlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise bugüne kadar 61 miting düzenledi. Kılıçdaroğlu, il mitinglerinin yanı sıra İskenderun, Tarsus, Lüleburgaz, Karadeniz Ereğli gibi büyük ilçelerde de seçmenle buluştu. Kampanya öncesi İstanbul Maltepe'de büyük bir miting gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, 9 Mayıs'ta da İstanbul'da ilçe ziyaretlerinde bulundu. Kılıçdaroğlu, 31 Mayıs Pazar günü ise "Büyük Ankara Mitingi"ni gerçekleştirdi. Kendi seçim bölgesi İzmir'deki mitingi 30 Mayıs'ta yapan Kılıçdaroğlu, bugün ise memleketi Tunceli'nin yanı sıra Elazığ ve Malatya'da seçmenle bir araya geliyor. Miting programını 6 Haziran'da İstanbul 1. Bölge ilçelerinde yapacağı seçim çalışmasıyla tamamlayacak Kemal Kılıçdaroğlu'nun oyunu Ankara'da kullanması bekleniyor.
Kılıçdaroğlu, 65 il mitingi yaparak, seçim maratonunu sona erdirecek.

BAHÇELİ SON MİTİNGİNİ ADANA'DA YAPACAK

Seçim kampanyasını 6 Mayıs'ta Çankırı'da başlatan Bahçeli, bugüne kadar 44 ilde düzenlenen mitinglerde halkla buluştu. Bir günde 2 ya da 3 ilde miting yapan Bahçeli, 24 Mayıs'ta Ankara'da, 31 Mayıs'ta ise İstanbul'da miting yaptı. Bahçeli, son mitinglerini yarın Osmaniye ve cuma günü Adana'da yapacak.Bahçeli, 26 Nisan'da Almanya'nın Oberhausen kentinde, Oberhausen Arena'da düzenlenen "Türkiye Sevdası Kutlu Yürüyüş Şöleni" mitinginde yurt dışı seçmenlerle bir araya gelmişti.

DEMİRTAŞ, DİYARBAKIR VE VAN'DA OLACAK

Seçim çalışmaları kapsamında HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş 22, Figen Yüksekdağ ise 19 ilde miting düzenledi. Demirtaş son mitingini 5 Haziran'da Diyarbakır'da, Yüksekdağ ise son mitingini 6 Haziran'da Van'da gerçekleştirecek.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title