Lider İzciler Kastamonu'da Eğitim Alacak

Lider İzciler Kastamonu'da Eğitim Alacak

Milli Eğitim Bakanlığı Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Tarafından Planlanan, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Organize Edilen 'İzci Lideri Temel Eğitim Kursu', Halk Eğitim Merkezi Ek Binasında Başladı.

Lider İzciler Kastamonu'da Eğitim Alacak

Milli Eğitim Bakanlığı Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi tarafından planlanan, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 'İzci Lideri Temel Eğitim Kursu', Halk Eğitim Merkezi ek binasında başladı.

Biri kurs müdürü olmak üzere üç yöneticinin görev aldığı kursa 56 öğretmen katılıyor. 10 gün sürecek olan kursun açılışına katılan Kastamonu Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer, izcilik faaliyetlerinin son derece önemli olduğuna dikkat çekerek, böylelikle çocuğa gelecek yaşamıyla ilgilide kendisini disipline etme ve kurallı yaşama alışkanlığı kazandırdığını söyledi. İzcilik alanındaki tesislerden birinin Kastamonu'da bulunduğunu, buranın hiç boş kalmaması gerektiğini vurgulayan Sezer, "Çocukluk dönemimdeki

izcilik anılarımı hatırlıyorum. O elbiseyi giyeceğimiz günü iple çekerdim. İzci olmak ayrıcalıktır ve sizler de bu ayrıcalığa sahip olmak için buradasınız" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın izcilik alanında oldukça mükemmel çalışmalar yaptığını, izci sayısının artırılması için çeşitli organizasyonlar gerçekleştirildiğini ifade eden Sezer, Kastamonu'da da izci sayısının artırılmasını istedi.

(MK-BÖ-OK-Y)