Libya Başbakanı Serrac kimdir? Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı El Serrac kimdir? Libya Başbakanı kimdir?
Haberler » Gündem » Libya Başbakanı Serrac kimdir? Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı El Serrac kimdir? Libya Başbakanı kimdir? - Haberler

Libya Başbakanı Serrac kimdir? Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı El Serrac kimdir? Libya Başbakanı kimdir?

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı El Serrac ile yapılan mutabakat görüşmeleri sonrası, El Serrac ülke gündemine oturdu. Libya Başbakanı Serrac hakkında merak dolu sorular araştırılırken Libya Başbakanı Serrac kimdir, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı El Serrac kimdir ve Libya Başbakanı kimdir gibi sorulara yanıt arandı.

Libya Başbakanı Serrac kimdir? Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı El Serrac kimdir? Libya Başbakanı kimdir?

Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı Fayiz Mustafa es-Serrac'ın Türk makamlarla görüşmeler yapması, vatandaşların Libya Başbakanı Serrac'ı merak etmesine neden oldu. Peki Libya Başbakanı Serrac kimdir? Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı El Serrac kimdir? Libya Başbakanı kimdir?

LİBYA BAŞBAKANI SERRAC KİMDİR?

Fayiz Mustafa es-Serrac doğum tarihi: 20 Şubat 1960

Fayiz Mustafa es-Serrac kaç yaşında: 59 yaşında

Fayiz Mustafa es-Serracnereli: Trablus, Libya

Fayiz Mustafa es-Serrac görevi: 2016'dan bu yana Libya Başbakanı

LİBYA BAŞBAKANI SERRAC BİYOGRAFİSİ

Fayiz Mustafa es-SerracLibyalı iş adamı ve siyasetçi. Mevcut Libya Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı ve Başbakanı.

Trabluslu önemli bir aileden gelmektedir. Babası, Libya Krallığı sırasında hükümette bakan olarak görev yapmış ve çağdaş Libya'nın kurucularından biriydi. Mühendis olduktan sonra Kaddafi döneminde Konut Bakanlığı'nda çalıştı.

2014 yılında Ahmed Maitik başkanlığındaki Genel Ulusal Kongre Hükümeti'nde Konut Bakan Yardımcısı olarak görev yaptı.

17 Aralık 2015 tarihinde imzalanan Libya Siyasi Uzlaşı Anlaşması sonucunda oluşturulan Libya Ulusal Uzlaşı Hükümeti Başkanı olarak seçildi. 30 Mart 2016 tarihinde Libya Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanlığı'na seçildi. 5 Nisan 2016 tarihinde de Libya Başbakanı oldu. Her iki görevi de birlikte yürütmektedir.

Bazı eleştirmenler tarafından "dış güçler tarafından dayatılan bir siyasetçi" olarak görülmektedir.[6]


Haber Videosu

: Libya Başbakanı Sarrac kimdir? Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı El Sarrac kimdir? Libya Başbakanı kimdir?
HABER YORUMLARI (1)

  • ADINIZI YAZIN:
    çamur at izi kalsın misali bazı güçler tarafından dayatılan siyasetçi iftirası ile yazı son buluyor. oysa baz güçler tarafından dayatılan halife hafter denen oyuncak. Serrac Türk oğlu Türk, libyada bulunan iki milyona yakın Türk asıllı insanlardan birisi. bayraklarındaki ay yıldız kuzey afrikada aziz TÜrk milletinin ne kadar sevildiğini gösteriyor. halife hafterin adamlarının büyük kısmıda Türk milletine düşman değiller. inşaallah libyada barışı tesiste başarılı oluruz.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler