LEYLA BİRLİK HABERLERİ

Leyla Birlik haber, Leyla Birlik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Leyla Birlik - 29.12.2015
Hdp'li Birlik: Otopsu Raporlarına Gizlilik Kararı Verilmiş
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Leyla Birlik, Cizre ve Silopi’de hayatını kaybeden vatandaşların otopsi raporlarının yapıldığını ancak kendilerine verilmediğini söyledi.
Leyla Birlik - 27.12.2015
Şırnak'ta İzinsiz Gösteri
HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir ve HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik'in de aralarında bulunduğu grup, Ömer Kabak Mahallesi'ne doğru yürüyüşe geçti.
Leyla Birlik - 21.12.2015
Şırnaklılar, Cizre ve Silopi İçin Yürümek İstedi
Şırnak şehir merkezinde bir grup, Cizre ve Silopi’de uygulanan sokağa çıkma yasağını protesto etmek için yürümek istedi. HDP milletvekilleri öncülüğündeki grup, Cizre ve Silopi ilçesine doğru yürümek istedi ancak polis gruba biber gazıyla müdahale etti. HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik, Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, Muş Milletvekili Burcu Çelik Özkan, Van Milletvekili Lezgin Botan, Şırnak Belediye Başkanı Serhat Kadirhan ile HDP ve DBP öncülüğünde kalabalık bir grup, Cizre ile Silopi ilçesinde devam eden sokağa çıkma yasağını protesto etti.
Leyla Birlik - 21.12.2015
Şırnak'ta İzinsiz Yürüyüş
Alınan bilgiye göre, HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik, Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, Muş Milletvekili Burcu Çelik Özkan ve Van Milletvekili Lezgin Botan ile Şırnak Belediye Başkanı Serhat Kadırhan'ın da aralarında bulunduğu grup, HDP ve DBP'nin çağrısı üzerine parti binası önünde toplandı.
Leyla Birlik - 02.11.2015
Meclis'teki Kadın Milletvekili Sayısı Azaldı
HDP'den Ayşe Acar Başaran, Meral Danış Beştaş, Leyla Zana, Dirayet Taşdemir, Mizgin Irgat, Nursel Aydoğan, Sibel Yiğitalp, Feleknas Uca, Selma Irmak, Hüda Kaya, Filiz Kerestecioğlu, Pervin Buldan, Gülser Yıldırım, Burcu Çelik Özkan, Dilek Öcalan, Leyla Birlik, Aycan İrmez, Figen Yüksekdağ Şenoğlu, Tuğba Hezer Öztürk, Bedia Özgökçe Ertan, Saadet Becerekli, Besime Konca ile Çağlar Demirel TBMM'ye girdi.
Leyla Birlik - 02.11.2015
Milletvekili Genel Seçiminin Ardından
HDP, 26. Dönem Milletvekili Seçimi'nde, geçerli oyların 5 milyon 144 bin 108'ini alarak, yüzde 10,75 oy oranı ile 59 milletvekili çıkardı.
Leyla Birlik - 02.11.2015
Milletvekili Genel Seçimleri 01.11.2015 - Seçim Çevresi M.vekili İsimleri - Şırnak
- MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİ – 01.11.2015 SEÇİM ÇEVRESİNE GÖRE, MİLLETVEKİLİ DAĞILIMI ANKARA (AA) – Resmi olmayan sonuçlara göre seçim çevrelerindeki milletvekili dağılımı şöyle: Seçim çevresi : Şırnak Açılan sandık oranı : 0,00 1 - HDP FAYSAL SARIYILDIZ 2 - HDP LEYLA BİRLİK 3 - HDP FERHAT ENCU.
Leyla Birlik - 02.11.2015
Milletvekili Genel Seçimleri 01.11.2015 - Seçim Çevresi M.vekili İsimleri - Şırnak
- MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİ – 01.11.2015 SEÇİM ÇEVRESİNE GÖRE, MİLLETVEKİLİ DAĞILIMI ANKARA (AA) – Resmi olmayan sonuçlara göre seçim çevrelerindeki milletvekili dağılımı şöyle: Seçim çevresi : Şırnak Açılan sandık oranı : 0,00 1 - HDP FAYSAL SARIYILDIZ 2 - HDP LEYLA BİRLİK 3 - HDP FERHAT ENCU.
Leyla Birlik - 21.10.2015
Hdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Açıklaması
1 Kasım'da sandıktan demokrasi ve barışın gücünün çıkacağını kaydeden Yüksekdağ, şöyle devam etti: "Bizler bu süre içinde kenetlenmemizle, emin olun ki sadece yaşam alanlarımızdan değil, bütün bir Türkiye'nin demokratikleştirilmesinde, barışın tesis edilmesinde öncü bir rol oynayacağız. 1 Kasım seçimleri diktatörlük heveslilerinin bize dayattığı seçimdir. Sandığı önümüze diktatörler getirmiş olabilir ama o sandıktan demokrasi ve barışın gücü çıkacak. İktidarlar yenilir, devletler yenilir. Sadece yenilgilerini kabul etmezler. Ama onların bilmediği bir şey var. Halkların mücadelesi yenilmez ve bizler 1 Kasım seçimlerinde halkın bu barış ve demokrasi gücünü, öz yönetim iradesini yenilmezliğini hep birlikte göstereceğiz." Partililerle esnaf ziyareti yapan Yüksekdağ, 3 Ekim'de Şırnak kent merkezinde güvenlik güçlerince girdiği çatışmada öldürülen HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik'in kayınbiraderi Hacı Lokman Birlik'in babasının evine giderek taziyelerini iletti.
Leyla Birlik - 08.10.2015
Sarıyıldız: Kürt Halkını Tahrik İçin Cenazelere İşkence Edilip Teşhir Ediliyor
HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, sosyal paylaşım sitesi twitterdaki JİTEM hesabına ilişkin İçişleri Bakanı Selami Altınok'un cevaplaması istemiyle Meclis Başkanlığına yazılı soru önergesi verdi. Türkiye’nin toplumsal, siyasal ve ekonomik olarak önünde duran en büyük sorun olan Kürt meselesinin güvenlikçi konsept ile çözülmeye çalışıldığı her dönemde paramiliter güçlerin etkin bir şekilde kullanıldığını dile getiren Sarıyıldız, devletin bu minvalde stratejik düzeyde kullandığı örgütlerden birinin de Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele (JİTEM) olduğunu savundu. JİTEM'in 1990'lı yıllarda özellikle Kürt siyasal hareketini yargısız infazlar, zorla kaybetmeler ve işkence başta olmak üzere her türlü insanlık suçu ile ezmek için kurulduğunu iddia eden Sarıyıldız, "Asker, emniyet mensubu, korucu ve itirafçılardan oluşan bu örgüt Kürt illerinde büyük bir toplumsal yıkıma neden oldu. Saray ve AKP’nin Kürt sorununun çözüm beyanı olan Dolmabahçe Mutabakatı’nı yok saymasından sonra hayata geçirilen savaş konsepti çerçevesinde gayri nizami harbin bütün hukuk dışı uygulamalarına yeniden başvuruldu. Cezasızlık zırhı ile kuşatılan Saray gladiosu Kürt illerinde en barbarca yöntemler ile sivillere yaklaşmaktadır. Kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden bütün siviller hedef alınırken, Kürt halkını tahrik etmek için cenazelere işkence ettikten sonra teşhir etmektedir. Varto’da Ekin Van adlı kadın gerillayı infaz ettikten sonra, çıplak bedeni önünde fotoğraf çekip paylaşan Saray Gladiosu, Kürt halkının damarına basmak için Şırnak ve Bismil’de de aynı insanlık dışı yöntemlere başvurdu. Şırnak’ın Dicle Mahallesi’nde özel harekât timlerinin yaralı halde yakaladıkları Hacı Lokman Birlik’i tarayarak infaz edip boynundan ip geçirilerek mahallede yüzüstü süründürdü. Yapılan bu barbarlığı fotoğraflayan ve görüntüleyen özel harekât timleri daha sonra görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Birlik’in cenazesinin sürüklendiği fotoğraf ve görüntüler ilk olarak twitterda JITEM (@J_I_T_E_M) isimli hesaptan paylaşıldı. 'HDP vekili Leyla Birlik gelsin kaynını alsın' paylaşımında bulunan bu hesap Bismil’de hunharca katledilen 4 gencin fotoğrafını da sosyal medyada ilk olarak dolaşıma soktu.
Leyla Birlik - 07.10.2015
Hdp'den Suç Duyurusu
HDP, Şırnak Milletvekili Leyla Birlik'in kayınbiraderi Hacı Lokman Birlik'in cesedinin zırhlı aracın arkasına bağlanarak sürüklendiği iddiasına ilişkin suç duyurusunda bulunduğunu duyurdu.
Leyla Birlik - 05.10.2015
Hdp Grup Başkanvekili Baluken Açıklaması
"Buradan ders çıkarması gerekenler, buradan insanlık adına geri dönmesi gerekenler, her gün bu uygulamaları daha fazla yaygınlaştırmaya devam ediyorlar" ifadesini kullanan Baluken, HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik'in eşinin kardeşi olan Hacı Lokman Birlik'in cenazesinin, zırhlı bir aracın arkasında sürüklenmesini, insanlığın bittiği nokta olarak niteledi.
Leyla Birlik - 05.10.2015
Cesede İşkenceye Suç Duyurusu
Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, Şırnak’ta çıkan çatışmada öldürülen Hacı Lokman Birlik’in cesedini polis aracının arkasına bağlayarak metrelerce sürükleyenler hakkında suç duyurusunda bulundu. Elçi, bunu yapanların ‘Ölüye saygısızlık, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama, kişinin hatırasına hakaret’ suçlarından cezalandırılmasını istedi. HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik'in kayınbiraderi Hacı Lokman Birlik, polisin hendekleri kapatma gerekçesiyle düzenlediği operasyonda çıkan çatışmada öldürüldü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Leyla Birlik Haberleri | Leyla Birlik Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Leyla Birlik haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Leyla Birlik kimdir, hayatı ve biyografisi. Çatışmalarda Ölen 12 Kişi, Şırnak'ta Toprağa Verildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.10.2021 17:54:03. #1.14#

title