Leverkusen: Jean Tıgana'nın Basın Toplantısı

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, UEFA Kupası'nda Yarın Bayer Leverkusen'e Karşı Final Niteliğinde Bir Maç Oynayacaklarını ve Bu Maçı Kazanmak İstediklerini Söyledi.

Leverkusen: Jean Tıgana'nın Basın Toplantısı

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, UEFA Kupası'nda yarın Bayer Leverkusen'e karşı final niteliğinde bir maç oynayacaklarını ve bu maçı kazanmak istediklerini söyledi.

UEFA Kupası'nda yarın deplasmanda Bayer Leverkusen ile karşılaşacak olan Beşiktaş'ta Teknik Direktör Jean Tigana, antrenmandan önce futbolculardan Burak Yılmaz ile maçın oynanacağı Bay Arena Stadı'nda bir basın toplantısı düzenledi. Jean Tigana, yarın Bayer Leverkusen ile oynayacakları maçın kendileri için final niteliğinde olduğunu belirterek, "Hava toplarında iyi olmamız gerekiyor. Rakibin boy avantajları ve duran toplara müdahalelerini siz de izlemişsinizdir. Doğal olarak topa hücum etmemiz gerekiyor. Topa hücum edip atak oynamamız gerekecek" diye konuştu.

Beşiktaş'a tur atlamak için beraberliğin yeteceği ve takımın psikolojik olarak geri çekilebileceğinin sorulması üzerine Fransız teknik adam, "Biz beraberliği koruyabilen bir ekip değiliz. Türk ekipleri genel olarak hücum oynamayı seven bir yapıya sahip. Doğal olarak bunu değiştirmek istemiyoruz. Hücum oynamaya çalışacağız" cevabını verdi. Tigana, yarınki maçta her 2 takımın da yüzde 50 şansının olduğunu ifade ederek, "Bizim ve onların kuvvetli oldukları bir çok nokta var. Bizim handikapımız, çok sakatımız var. Son 3-4 maçta eksikliklerimize rağmen işin altından çıkmayı bildik. Şansımız yüzde 50" şeklinde konuştu.

Beşiktaşlı futbolcu Burak Yılmaz'ın son durumu ile ilgili olarak da Tigana, oyuncunun idmana çıkacağını ve antrenmandan sonra kendisi hakkında karar vereceklerini belirtti. Karşılaşmaya çıkacak olan ilk 11'in belli olmadığını da kaydeden Tigana, Burak'ın hazır olduğunda oynayabileceğini söyledi. Tigana, yarınki rakipleri Bayer Leverkusen'in toplam 5 maçını seyrettiğini söyleyerek, "Buraya kazanmak için geldik. Bu konuda kompleks yapmak söz konusu olamaz. Kazanmak için geldiğimiz sahada yüzde yüz oynayarak kazanmaya çalışacağız. İnşallah kazanacağız" dedi. UEFA Kupası'nda gruptan çıkmaları durumunda hedeflerinin ne olacağı yönündeki bir soruya da Tigana, "İlk önce maçı oynamanız gerekiyor. Sonrasına bakarız. Uzun zamandır futbol dünyasının içindeyim. Rüya görmeyi unuttum. Rüya görmeye gerek yok" yanıtını verdi.

Sahaya çıkacak olan ilk 11 ile ilgili olarak bir espiri de yapan Tigana, "Kadroyu küçük bir kağıda yazıp sonra yiyeceğim. Galatasaray maçından önce kadroyu yaptım. Kimseye söylemedim. Sakladım. Ertesi gün, hocalardan önce gazetelerde yazıyordu. Onun için bu defa kağıda yazdıktan sonra o kağıdı yiyeceğim" dedi.

Siyah-beyazlı futbolcu Burak Yılmaz ise, hocasının görev vermesi durumunda yarın oynamak istediğini belirterek, "Bu sabah kalktığımda hiç ağrılarım yoktu. Şu an iyiyim. İdman ne gösterir bilmiyorum. Geçen yıl her hafta bir maç oynuyordum. Bu yıl ise haftada 3 maç oynuyorum. Vücudum yavaş yavaş hazır olmaya başladı" diye konuştu.

Mevki konusunda seçme şanslarının bulunmadığını da kaydeden Burak, "Başımızda hocamız var. Nerede görev verirse, elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Hataya yer yok. Yarınki maç final niteliği taşıyor" dedi.

Burak, gece yaşamına düşkün olduğuna yönelik yapılan spekülasyonlarla ilgili olarak da, "Sakatlığımı başka şeylere bağlamamak gerekiyor. Beklendiği gibi bir şey olmayacak. Gece hayatı nedir bilmem. Beni gece hayatında gördüklerinde konuşsunlar, ama gece hayatında göremeyecekler" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA