Levent Marina'dan Yelkenliler Geçti

Levent Marina'dan Yelkenliler Geçti

İki gün süren yarışlarda, 9 kulüp, 200 sporcu ve 155 tekne, İzmir Körfezi'nde kıyasıya yarıştı.

Levent Marina'dan Yelkenliler Geçti

Levent Marina'nın ev sahipliği yaptığı ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü Yelken Temsilciliği tarafından organize edilen "Göztepe Yelken Valilik Kupası" düzenlenen ödül töreni ile son buldu.

İzmir Vali Yardımcısı Haluk Tunçsoy, tören öncesi yaptığı konuşmada katılan sporculara tek tek teşekkür ederek, valilik kurumu olarak yelken sporuna verdikleri desteğin süreceğini dile getirdi. İzmir'in başarısına dikkat çeken Tunçsoy; "Ülke çapında yelken sporuna en yatkın ilimizin İzmir'dir. 2012'de düzenlenecek olan Londra Olimpiyatları'na en fazla sporcuyu yine İzmir verecektir diye tahmin ediyorum. Burada ödül alan gençlerimiz, gelecek dönemlerde başarıları ile adlarından söz ettirecek sporcular olacaklardır." diyerek sözlerine son verdi.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Sabri Sadıklar da, konuşmasında olimpiyatlara değindi. "Olimpiyatlar İzmir'e verilirse, aday gösterilen İstanbul'dan daha kolay ve başarılı bir organizasyon yürütür. İzmir, her türlü spor organizasyonu için gerekli altyapıya sahip ve hazır bir kentimiz'', dedi.

Konuşmaların ardından; Optimist, Laser, 420-470, Finn, RS:X ve Techno kategorilerinde dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi.