Levent Kızıl: "Güzel Bir Galibiyet Aldık"

Levent Kızıl: "Güzel Bir Galibiyet Aldık"

Bursaspor Kulübü Başkanı Levent Kızıl, 3-0 Biten Beşiktaş Maçıyla İlgili Olarak, "Güzel Bir Galibiyet Aldık" Dedi.

Levent Kızıl:

Bursaspor Kulübü Başkanı Levent Kızıl, 3-0 biten Beşiktaş maçıyla ilgili olarak, "Güzel bir galibiyet aldık" dedi.

Levent Kızıl, maç çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, yeşil-beyazlı futbolcuların harika bir mücadele gösterdiğini, Teknik Direktör Engin İpekoğlu'nun da verdiği harika taktikle galibiyetin mimarı olduğunu söyledi.

Son 3 haftadır üzerlerinde inanılmaz bir baskı olduğunu dile getiren Kızıl, "Güzel bir galibiyet aldık. Futbolcularımızı, gösterdikleri mücadeleden dolayı kutluyorum" diye konuştu.

Kızıl, göreve geldiğinde İkinci Lig'de bulunan Bursaspor'u Turkcell Süper Ligi'ne çıkarttığını ifade ederek, şunları söyledi:

"Benim görev sürem içinde Bursaspor, 37 yıl sonra Fenerbahçe'yi deplasmanda yenme başarısı gösterdi. Beşiktaş'ı da 10 yıl sonra yendik. Borçları da elimizden geldiğince azalttık. Yapılacak olağanüstü genel kurula başkanlık adaylığı başvurusu için yarın son gün. Kongrede kesinlikle aday değilim. Bursaspor'a layık bir başkanın seçileceğine inanıyorum."

Gürev süresi içinde kendisine ve yönetici arkadaşlarına karşı ciddi haksızlıklar yapıldığını ileri süren Kızıl, "Levent Kızıl düşmanları var. Burda ve başka yerlerde, federasyon cephesinde. Onlara şunu söylüyorum; her kuşun eti yenmez. İyiler her zaman kazanır. Biz de kazandık ve ligde kaldık" dedi.

Kızıl, bir gazetecinin, "Bursaspor ve Beşiktaş arasındaki gerginlik bu galibiyetle sona erdi mi sizce?" sorsuna, "Galip geldik hesabı sahada gördük. Küfürler oldu, keşke olmasaydı. Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, benim 40 yıllık aile dostum. Bu gerginlik yüzünden aramız bozuldu. Olmaz olsun böyle futbol. Şeref tribününde de tatsız olaylar yaşandı. Ben araya girerek önledim. Ben ve arkadaşlarım adına Beşiktaş Kulübü'nden özür dilerim" yanıtını verdi.