Levent Erdoğan: Şampiyonluk Kaçıyordu

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, Camia Olarak Şampiyonluğa İnandıklarını Vurgulayarak, "Davasına İnanmış İnsanların Pozitif Enerjisiyle Şampiyonluğun En Büyük Adayıyız" Dedi.

Levent Erdoğan: Şampiyonluk Kaçıyordu

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, camia olarak şampiyonluğa inandıklarını vurgulayarak, “Davasına inanmış insanların pozitif enerjisiyle şampiyonluğun en büyük adayıyız” dedi.

Levent Erdoğan yaptığı açıklamada, futbolcular, teknik heyet, yönetim ve taraftarların son 9 haftaya girilen Turkcell Süper Lig'i zirvede tamamlamanın hırsı ve heyecanını yaşadığını belirterek, “Tüm camia olarak inandık ve bu inanç doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.

Gençlerbirliği karşısında zor da olsa galip gelerek geçen hafta elde ettikleri liderliği sürdürdüklerini anlatan Erdoğan, “Beşiktaş için çok zorlu bir deplasmandı. Bunun idraki ile maça çıktık. Ancak lider olmanın oyuncular üzerindeki psikolojik baskısını ilk yarıda yaşadık. Bu bakımdan oyuncularımız ilk yarıda istedikleri oyunu sahaya yansıtamadılar. Ancak ikinci yarıya heyecanlarını biraz daha bastırmış olarak çıktılar ve ilk yarıya nazaran daha başarılı bir oyun sergileyip bize galibiyet sevinci yaşattılar” şeklinde konuştu.

Erdoğan, son saniyelerde gelen galibiyet golü için de şöyle konuştu: “Her ne kadar son saniye golü, ilk bakışta pek başarılı bir olay gibi gözükmese de takımın son saniyeye kadar inancını kaybetmemiş oluşu ve neticeyi almak için büyük çaba sarf edişini başarılı ve avantajlı bir olay olarak düşünüyorum. Gençlerbirliği karşısında son saniyeye kadar mücadele edip, çaba sarf eden oyuncularımız haklı bir galibiyet almıştır. Bundan sonra şampiyonluğa daha stressiz ve rahat adımlarla ilerleyeceğimiz düşüncesindeyim. Bütün oyuncularımızı kutluyorum. Ayrıca rakibimiz Gençlerbirliği'ni de ortaya koyduğu iyi futbol nedeniyle tebrik ediyorum.”

“HAKEMLER İYİ NİYETLİ AMA...”

Levent Erdoğan, hakem Yunus Yıldırım'ın maçın son dakikasında yardımcısının penaltı uyarısına uymamasıyla ilgili olarak da şunları söyledi: “Hakem iyi niyetle maçı yönetmiştir. Ancak son dakikalarda yardımcı hakemle koordinasyon sorunu yaşamıştır. Son dakikada verilmeyen penaltı, belki de Beşiktaş'ı şampiyonluktan edebilirdi. Hakemlerimizin iyi niyetinden kuşkumuz yok. Liderliğe yarışan veya küme düşme durumunda olan takımlar arasında kıran kırana bir mücadelenin devam ettiği Süper Lig'in son haftalarında, hakemlerimizin daha dikkatli davranacaklarına ve kişisel de olsa hatalar yapmayacaklarına inancımız büyüktür.”

Gelecek hafta Trabzonspor ile karşılaşacaklarını hatırlatan Erdoğan, “Trabzonspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Fenerbahçe ile art arda maçlarımız var. Bu 3 karşılaşmadan da iyi sonuçlarla ayrılıp, şampiyonluk yolunda büyük avantaj elde etmek istiyoruz” diye konuştu.

FENERBAHÇE'YE KUTLAMA

Fenerbahçe'yi, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde gösterdiği başarı nedeniyle kutlayan Levent Erdoğan, “Fenerbahçe'yi canı gönülden kutluyoruz. Bu birlik ve beraberliği muhafaza ettiğimiz sürece, Türk futbolu özlediğimiz hedefe ulaşacak, Avrupa ve dünyada daha çok söz sahibi olacaktır. Fenerbahçe'nin kalan maçlarında da başarılı olmasını diliyor ve kupayı ülkemize getirmesini temenni ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: DHA