Levent Erdoğan'ın Mutlu Günü

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan'ın Kızı Aslı Erdoğan, Burka Gültekin ile Evlendi.

Levent Erdoğan'ın Mutlu Günü

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan'ın kızı Aslı Erdoğan, Burka Gültekin ile evlendi.

Hilton Oteli'nde düzenlenen nikah törenine Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleri ile spor ve medya camiasından çok sayıda davetli katıldı. Genç çiftin nikah şahitliğini Yıldırım Demirören ve Aykut Özen yaptı.

Nikah töreninden önce basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Futbol Federasyonu Başkan Vekili Afan Keçeci, yabancı kontenjanı konusunda açıklamalarda bulundu. Affan Keçeci, Kulüpler Birliği Vakfı'nın yabancı kontenjanında tam serbestlik istediğini söyledi. Kulüpler Birliği Vakfı'nın 1 Haziran tarihinde yaptığı toplantıda yabancı kontenjanında tam serbestlik kararı aldığını belirten Keçeci, "Sayın Haluk Ulusoy olmadığı için toplantıya ben katıldım. İstedikleri kararı bana açıkladılar. 'Tam serbestlik

istiyoruz, hiçbir kriter de olmasın' dediler. Onlara Avrupa'da da yabancı kontenjanı serbest ama kriterler vardır dedim. Birçok ülkede bu böyle dedim ama ısrar ettiler" dedi.

Yabancı kontenjanı konusunun milli takımın geleceğini yakından ilgilendirdiğinin altını çizen Affan Keçeci, "Kulüp temsilcilerimize milli takımı düşünüp düşünmediklerini sordum. 'Milli takım da bizim takımımız' dediler. Ama fikirlerinde kararlı olduklarını söylediler. Ben de fikirlerini yönetim kurulu toplantımızda başkanım Ulusoy ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza bildirdim. Yönetim kurulu toplantımızda bir karar almadık. Ancak 19 Haziran Salı günü Kulüpler Birliği Vakfı'nın toplantısı var, sayın

Ulusoy da o toplantıya katılacak, toplantının neticesini hep beraber göreceğiz" diye konuştu.

Keçeci, FIFA'nın son genel kurul toplantısında tavsiye niteliğinde bir karar aldığını ifade ederek, "FIFA kendisine bağlı tüm federasyonlarda 6 artı 5 kararını istiyor. Böyle bir uygulama istiyor. Bir sonra yapacağı genel kurulda bunu karara bağlamayı düşünüyor. Bu gelişmeler ülkemizdeki yabancı kontenjanını da yakından ilgilendiriyor" şeklinde konuştu.

Futbol Federasyonu'nun yabancı kontenjanı konusunda henüz kararının belli olmadığını söyleyen Keçeci sözlerini şöyle sürdürdü:

"Futbol Federasyonu olarak henüz bir karar vermedik. Kulüpler Birliği Vakfı'nın talebini değerlendireceğiz. Yapacağımız ilk yönetim kurulunda kararımız netleşir. Kararımız Türk futbolu için en iyisi neyse o olacaktır. Pat diye karar vermiyoruz. Aylardır ilgili arkadaşlarımız çalışmakta. Hangi ülkelerde nasıl oluyor, nasıl olması gerekiyor, nasıl olsa daha başarılı oluruz. Bu konuda sürekli çalışma içerisindeyiz. Federasyon olarak biz ülkemiz için doğru kararı vereceğimize inanıyorum."

(KÇ-MFS-SN-SN-S)

Kaynak: İHA