LENİN HABERLERİ

Lenin haber, Lenin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lenin - 21.10.2018
Haftanın Tarihine Bakış
25 Ekim 1917- Lenin önderliğindeki Bolşevikler, gücü tamamen ele geçirdi.
Lenin - 19.10.2018
Venezuela'dan Ekvador'un "Sınır Dışı Kararına" Misilleme
Arreaza, "Bolivarcı Venezuela hükümeti, Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno'nun ülkemizin içişlerine karışmasını ve Venezuela'nın Quito Büyükelçisi Carol Delgado'nun sınır dışı edilme kararını kesinlikle kabul edemez.
Lenin - 18.10.2018
Ekvador'dan Venezuelalı Büyükelçi İçin Sınır Dışı Kararı
Ekvador Dışişleri Bakanlığının internet sitesinden yayımlanan yazılı açıklamada, Venezuela'nın Quito Büyükelçisi Arria'nın sınır dışı edilmesi kararının, ülkesinin İletişim ve Bilgilendirme Bakanı Jorge Rodriguez'in Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno'ya karşı kullandığı sözler nedeniyle alındığı belirtildi.
Lenin - 5.10.2018
Cengiz Aytmatov 3. Uluslararası Issık Göl Forumu
Eserleri 150'nin üzerinde dile çevrilen yazar ve devlet adamı Aytmatov, 1963'te Lenin Ödülü'nü aldı, 1970'te kaleme aldığı "Selvi Boylu Al Yazmalım" romanı Türkiye'de beyaz perdeye uyarlandı.
Lenin - 5.10.2018
Cuma Hutbesinde "Cenaze Adabı" Uyarısı
O¨lenin yakınlarına sabır ve metanet dilemenin iman kardes¸ligˆinin bir geregˆi olduğuna dikkat çekilen hutbede, taziyenin geciktirilmemesi, bas¸sagˆlıgˆı dilerken o¨lenin yakınlarını u¨zecek so¨z ve davranıs¸lardan kac¸ınılması gerektiği bildirildi.
Lenin - 25.9.2018
ABD Başkanı Trump BM'de Konuşma Sırasını Kaçırdı
ABD Başkanı Donald Trump, BM 73. Genel Kurulu'nda New York'ta trafiğe takıldığı için konuşma sırasını kaçırdı. Trump'ın Brezilya Devlet Başkanı Michel Temer'den sonra 2. sırada konuşmasını gerçekleştirmesi gerekiyordu. Temer'in konuşmasının ardından birkaç dakika sonra kürsüye Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno davet edildi.
Lenin - 16.9.2018
Kolombiya Ordusundan Operasyon: Farc Muhaliflerinin Lideri Ağır Yaralı
Duque ayrıca, Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno'nun telefonla arayarak Kolombiya'yı operasyondan dolayı tebrik ettiği bilgisini paylaştı.
Lenin - 28.6.2018
ABD'li Senatörlerden Assange İçin Ekvador'a Baskı Çağrısı
Pence'den, Ekvador'un internet üzerinden sızdırdığı gizli bilgilerle ABD başkanlık seçimlerine ve başka ülkelerdeki demokratik süreçlere müdahale girişiminde bulunduğunu belirttikleri Assange'ın koruma altında tutmasına dair hassasiyetlerini ziyaret sırasında muhattaplarına iletmesini talep eden senatörler, ABD'nin kaygılarının Devlet Başkanı Lenin Moreno ile paylaşılmasının zorunlu olduğunu ifade etti.
Lenin - 17.6.2018
Meksikalı Taraftarlar Almanya Galibiyetini Kutladı
Karşılaşmanın oynandığı Moskova Luzhniki Stadyumu'nun çevresinde toplanan Meksikalı taraftarlar takımları lehine tezahüratlarda bulundu. Lenin heykelinin yanında hatıra fotoğrafları çektiren Meksikalılar, Almanya galibiyetini coşkulu bir şekilde kutladı.
Lenin - 17.6.2018
Meksikalı Taraftarlar Almanya Galibiyetini Kutladı
Karşılaşmanın oynandığı Moskova Luzhniki Stadyumu'nun çevresinde toplanan Meksikalı taraftarlar takımları lehine tezahüratlarda bulundu. Lenin heykelinin yanında hatıra fotoğrafları çektiren Meksikalılar, Almanya galibiyetini coşkulu bir şekilde kutladı.
Lenin - 18.5.2018
Assange İçin Ekstra Güvenlik Kaldırıldı
Ekvador hükümetinden yapılan açıklamada, "Devlet Başkanı Lenin Moreno, Londra'daki Ekvador Büyükelçiliğindeki tüm ilave güvenlik önlemlerinin derhal kaldırılması talimatını verdi.
Lenin - 6.5.2018
Kolombiya ile Eln Görüşmeleri Küba'da Yapılacak
Kolombiya hükümeti ve ELN arasında Ekvador'da yürütülen barış görüşmeleri Devlet Başkanı Lenin Moreno'nun talimatıyla durdurulmuş, bu ülke barış görüşmelerinin garantörlüğünden de çekilmişti.
Lenin - 20.4.2018
Kolobiya Hükümeti ile Eln Arasındaki Görüşmeler
Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, 18 Nisan'da yaptığı açıklamada, ülkesinin, başkent Quito'da sürdürülen görüşmelerin garantörlük ve ev sahipliğinden çekilmesi talimatını verdiğini duyurmuştu.
Lenin - 19.4.2018
Kolombiya, Eln ile Müzakerelerini Başka Ülkede Sürdürecek
Holguin, Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno'nun, ülkesinin bundan sonra Kolombiya ve ELN arasındaki müzakerelerin ev sahipliğini yapmayacağını duyurmasının ardından konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.
Lenin - 19.4.2018
Ekvador, Kolombiya Hükümeti ve Eln Müzakerelerinden Çekiliyor
RCN televizyonuna konuşan Devlet Başkanı Lenin Moreno, ülkesinin Dışişlerine, başkent Quito'da devam eden görüşmelerin durdurulması talimatını verdiğini açıkladı.
Lenin - 17.4.2018
Ekvador'dan Gazetecilerin Öldürülmesinden Sorumlu Kişiye 12 Gün Süre
Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, geçen yıl ülkesinin Manta kentinde meydana gelen 7,8 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin anma töreninde yaptığı konuşmada, ikisi gazeteci 3 kişinin kaçırıldıktan sonra öldürülmesi olayına da değindi.
Lenin - 15.4.2018
Haftanın Tarihine Bakış
Belli başlı öteki olaylar 16 Nisan 1917- Bolşevik lider Lenin, sürgünden Rusya'ya döndü.
Lenin - 13.4.2018
Ekvador'da Kaçırılan Gazetecilerin Öldürüldüğü Doğrulandı
Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, militanlara rehinelerin hayatta olduklarına dair kanıt göstermeleri için verdiği 12 saatlik sürenin dolmasının ardından başkent Quito'da basın mensuplarına bilgi verdi.
Lenin - 13.4.2018
Ekvador'dan Eski Farc Militanlarına 12 Saat Süre
Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, Kolombiya sınırında 2'si gazeteci 3 kişiyi kaçıran eski Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) militanlarına rehinelerin yaşadıklarına dair kanıt göndermeleri için 12 saat süre tanıdı.
Lenin - 13.4.2018
Kaçırılan Gazeteciler Sadece Ekvador'un Değil Dünyanın Sorunu"
Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, ülkesinin Kolombiya sınırı yakınında kaçırılan ve öldürüldüğü iddia edilen ikisi gazeteci üç kişiye ilişkin, "Bu sadece Ekvador'un değil dünyanın sorunu." değerlendirmesinde bulundu.
Lenin - 31.3.2018
Bakü Soykırımı'nın 100. Yılı
Ekim 1917'de Rusya'da gerçekleşen devrim Güney Kafkasya'daki milletler arasında Azerbaycan Türklerinin yıllardan beri bilinçli şekilde askere alınmamalarının olumsuz sonucunu bir anda ortaya çıkardığını ifade eden Hacıyev, şunları kaydetti: "Devrimin önderi Lenin tarafından görevlendirilerek Bakü'yü yönetmek üzere atanan Ermeni kökenli Stepan Şaumyan da bunu iyi bildiği için Bakü Konseyi yönetimini oluşturur oluşturmaz Türk nüfusunun önce başkentten, ardından ise bölgeden kovulmasını kendi öncelikli planları arasına koymuştu.
Lenin - 26.3.2018
Kolombiya ve Ekvador Sınır Güvenliği İçin Birlikte Çalışacak
Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos ve Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, saldırı karşısında ortak açıklama yaparak olayı kınamış, sınırdaki güvenliği sağlamak ve silahlı gruplarla mücadele etmek için ortak hareket edileceğini duyurmuştu.
Lenin - 21.3.2018
Ekvador'da Güvenlik Güçlerine Bombalı Saldırı: 3 Ölü
Devlet Başkanları saldırıyı kınadı Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno ve Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos da sosyal paylaşım hesaplarından yayımladıkları mesajlarla saldırıyı kınadı.
Lenin - 18.3.2018
Pegıda'nın Kurucusu Bachmann İngiltere'ye Alınmadı
Hyde Park'taki "Konuşmacının Köşesi", 150 yıldır, aralarında Karl Marx'tan, Vladimir Lenin'e, İngiliz yazar George Orwell'den İrlandalı oyun yazarı George Bernard Shaw'a kadar tarihe ismini yazdırmış kişilerin de aralarında bulunduğu çok sayıdaki konuşmacının görüşlerini kitlelerle paylaştığı yer.
Lenin - 5.3.2018
Haftanın Tarihine Bakış
2012- Kadına şiddet uygulayan kişilere elektronik kelepçe veya bileklik takılmasına imkan sağlayan Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine İlişkin Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda yasalaştı.
Lenin - 5.2.2018
Ekvador'daki Referandum
Devlet Başkanı Lenin Moreno tarafından yürütülen "evet" kampanyasında, dün yapılan, cumhurbaşkanının görev süresini iki dönemle sınırlamayı öngören referandumun sonuçları açıklandı.
Lenin - 4.2.2018
Ekvador'da Cumhurbaşkanlığı Referandumu
Devlet Başkanı Lenin Moreno ile halefi Rafael Correa arasındaki siyasi ihtilafın ürünü olan referandumla Moreno, cumhurbaşkanının görev süresini sınırlayarak, 2007-2017 arasında iki dönem görev yapmış olan Correa'nın yeniden aday olmasının önünü kesmeyi amaçlıyor.
Lenin - 28.1.2018
Buz Tutan Şelalelere Tırmandılar
RUSLAR'IN MELEĞİ ERZURUM'DA Festivale, dünyaca ünlü Rus dağcı Aleksandra Mentovskya (28) da katıldı. Her biri 7 bin metrenin üzerinde olan dünyanın en zorlu Lenin, Communism, Korzhenevskaya ve Khan-Tengri dağlarına 2016 yazında, sadece 40 gün içerisinde tırmanarak Rus Dağcılık ödülü olan 'Çelik Melek' unvanını kazanan Mentovskya festivalin ilgi odağı oldu.
Lenin - 15.1.2018
Kaymakam Safitürk'ün Şehit Edilmesi Davası
Bazı tanıkların dinlendiği duruşmada, terör örgütü PKK üyesi oldukları gerekçesiyle tutuklu bulunan Lenin Aksoy ve Ümran Cengiz de tanık olarak SEGBİS aracılığı ile dinlendi.
Lenin - 15.1.2018
Haftanın Tarihine Bakış
1924- Sovyet Devrimi'nin mimarı Viladimir İliç Uliyanof Lenin öldü.
Lenin - 7.1.2018
Ekvador'da Yeni Devlet Başkanı Yardımcısı Seçildi
Devlet Başkanı Lenin Moreno tarafından aday gösterilen 40 yaşındaki psikolog Vicuna, daha önce Kentsel Gelişim ve Konut Bakanı ve geçici Devlet Başkanı Yardımcısı olarak görev yapmıştı.
Lenin - 4.1.2018
Ekvador Devlet Başkanı Yardımcısı Glas, Görevinden Azledildi
Devlet Başkanı Lenin Moreno, basına yaptığı açıklamada, Glas'ın yerine geçmek için yarışacak 3 adayı 15 gün içinde belirleyeceğini söyledi.
Lenin - 26.12.2017
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın: "Chp, İlletli, Sıracalı ve Siyaseten Zürriyeti Kesilmiş Bir...
"Yandaş gazetecilerin yazıp söylediklerine milletimizin beş paralık değer vermedi" CHP'nin; siyaset platformunda MHP'nin "çözüm odaklı" çıkışına ayak diretmesinin yanı sıra, medyada ana muhalefeti destekleyen bazı köşe yazarları ve gazetecilerin de çözümsüzlük, kaos ve buhran ateşine odun taşıdıklarını belirten Yalçın, "MHP'nin niyetini anlamayan, anlamak istemeyen CHP destekçisi bazı medya mensupları; gerek gazetelerindeki köşelerinde gerekse televizyonlarda işgal ettikleri haber programlarında partimiz ve Genel Başkanımız aleyhinde kampanya yürütmektedir. Akıllarınca liderimizi hırpalanmaya ve yıpratılmaya, böylece haklı çıkışı gölgelenmeye çalışılmıştır. CHP yandaşı medya hala aynı kafadadır. CHP yandaşı gazeteciler ve medya organları bugüne kadar kaos baykuşu, felaket tellalı olmaktan öteye geçememişler, ideolojik kamplaşmaların, politikada kin, nefret ve düşmanlığın teşvikçisi olmuşlardır. Malum medya; kendileri gibi düşünmeyenlere iftira atmayı, düzmece bilgilerle onlar aleyhinde karalama kampanyaları yürütmeyi meslek ve meşrep edinmiştir. Bunlar; her zaman mağlup ve meyus oldukları için, ümitsizce ve bodoslama MHP'ye saldırmaktadır. Bunlar, MHP aleyhindeki kampanyalarının etkisini kırdığımızı görünce taktik değiştirip belden aşağı vurmaya başlamışlardır. Bunlar; yalanlarını, iftiralarını çürüttüğümüz halde, aynı yaveleri ısrarla tekrarlamaktadır. Çünkü CHP muhibbi medya mensuplarının çoğu, her zaman söylediğimiz gibi eski Marksist'tir ve Lenin'in 'çok tekrarlanan yalanın bir süre sonra gerçek gibi kabul edileceğine' dair taktiğine başvurmaktadır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Lenin Haberleri | Lenin Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Lenin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Lenin kimdir, hayatı ve biyografisi. Kolombiya, Küba'dan Eln Müzakerecilerini Tutuklamasını İstedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 20:50:15. #1.14#
title