LENİN HABERLERİ

Lenin haber, Lenin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lenin - 23.4.2019
Uluslararası Bilkent Sanat Festivali Bu Yıl 3. Kez Sanatseverlerle Buluşuyor
FRİDA VE DALİ BİRLİKTE DANS EDECEK Bu yıl plastik sanatların dışında özellikle programa yoğun bir şekilde sahne sanatları eklenen festivalde açılış programında müzik ve dans gösterileri başrolde olacak. Resim atölyelerinin yanı sıra her yıl olduğu gibi bu yılda Dans Et ekibinin eğlenceli dans gösterisi, canlı müzik dinletileriyle renklenecek. Festivalin resmi açılışını ise Musa Göçmen Orkestrası ve Ömer Türkmenoğlu yapacak. Dokuz gün boyunca sürecek festival kapsamında 'Koleksiyoncu' isimli oyunun oyuncuları Berkan Şal ve Özbir Erciyas ile tiyatro söyleşisi, online olarak açık arttırma yöntemiyle Sessiz Müzayede, Frida ve Salvador Dali kostümü giyen dansçıların rengarenk performansı etkinliğe damga vuracak. Eseri Michael Jackson tarafından özel satın alınan Ermeni asıllı ressam Samvel Lajikian, 2004 yılında Eurovision Şarkı Yarışması'nda katılımcı 36 ülkenin sanatçılarının karikatürlerini çizen ve 2000 yılından itibaren Luna Park Ressamlığı yapan Efgan Beyaz, 2002 yılından itibaren Anadolu Ateşi Dans Topluluğu'nun deri kostümlerinin tasarım ve uygulamalarını üstlenen Uğur Çalışkan, 18 yaşında Doğu Almanya'ya asker olarak giden ve yeteneği sayesinde Sovyetler Birliği'nin kurucusu Vladimir Lenin'in odalarında resmi bulunan Victor Shevchenko festivale katılacak sanatçılar arasında yer alıyor.
Lenin - 19.4.2019
Assange Kendi Kendine Kungfu Yapmış, Orkestra Yönetmiş
Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, Assange'nin dışkısını elçilik duvarlarına sürmesi, günlük protokolleri ve uluslararası anlaşmaları ihlal etmesi nedeniyle diplomatik sığınma hakkının geri alındığını söyledi.
Lenin - 17.4.2019
Ekvador'da Assange'a Destek Gösterisi
ANKARA (AA ) - Ekvador'un başkenti Quito'da Wikileaks'in kurucusu Julian Assange'ın İngiltere'nin başkenti Londra'da çıkarıldığı mahkemece tutuklanması nedeniyle Ekvator Devlet Başkanı Lenin Moreno hükümetine karşı protesto gösterisi düzenlendi.
Lenin - 15.4.2019
Assange, Büyükelçiliği Casusluk Merkezi Olarak Kullanmaya Çalıştı"
Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, siyasi sığınma statüsünün kaldırılmasının ardından gözaltına alınan Wikileaks kurucusu Julian Assange'ın Londra'daki Ekvador Büyükelçiliğini "casusluk merkezi" olarak kullanmaya çalıştığını söyledi.
Lenin - 13.4.2019
Ekvador'dan Assange ile Bağlantılı Bilgisayar Programcısına Gözaltı
İçişleri Bakanı Paula Romo, Bin'in, Assange'ın siyasi sığınmacı statüsünün kaldırılmasını önlemek için Devlet Başkanı Lenin Moreno'ya şantaj yapmak üzere Ekvador'da yaşayan iki Rus bilgisayar korsanıyla iş birliği yapmakla suçlandığını belirtti.
Lenin - 12.4.2019
Eski Ekvador Devlet Başkanı Correa: "Moreno, Latin Amerika Tarihindeki En Büyük Hain"
Eski Ekvador Devlet Başkanı Rafael Correa, Wikileaks'in kurucusu Julian Assange'a verilen siyasi sığınma hakkının askıya alınmasının arkasındaki isim olan Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno için "Latin Amerika tarihindeki en büyük hain" açıklamasını yaptı.
Lenin - 11.4.2019
Assange'ın Gözaltına Alınması
Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, Wikileaks'in kurucusu Julian Assange'a 2012 yılında verilen sığınma hakkının geri çekildiğini duyurdu.
Lenin - 11.4.2019
Assange'ın Gözaltına Alınması
İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, Twitter hesabından, "Julian Assange bir kahraman değil. Kimse kanunların üstünde de değil. Yıllarca gerçeklerden kaçtı. Assange'ın adalete hesap vermesinin sağlanmasında gösterdikleri iş birliği için Ekvador'a ve Başkan Lenin Moreno'ya teşekkür ederim.
Lenin - 11.4.2019
Dha Dış – Wikileaks'in Kurucusu Julian Assange Londra'da Gözaltına Alındı
Wikileaks'in kurucusu olan Julian Assange (47) 2012 yılından beri Londra'daki Ekvador Büyükelçiliği'nde sığınmacı olarak kalıyordu. Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno'nun 'uluslararası sözleşmelere ve günlük yaşam protokollerine tekrarlanan ihlaller' sebebiyle Julian Assange'ın diplomatik dokunulmazlık ve sığınma hakkını geri çektiği belirtildi.
Lenin - 11.4.2019
Wikileaks'in Kurucusu Julian Assange Londra'da Gözaltına Alındı
Wikileaks'in kurucusu olan Julian Assange (47) 2012 yılından beri Londra'daki Ekvador Büyükelçiliği'nde sığınmacı olarak kalıyordu. Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno'nun 'uluslararası sözleşmelere ve günlük yaşam protokollerine tekrarlanan ihlaller' sebebiyle Julian Assange'ın diplomatik dokunulmazlık ve sığınma hakkını geri çektiği belirtildi.
Lenin - 11.4.2019
Assange Gözaltına Alındı
Uluslararası organizasyonun blog sitesindeki açıklamada bu kararın, Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno'nun, kardeşi tarafından oluşturulan bir offshore hesabını kullandığına dair iddiaların üstünü kapatma girişimi olduğu savunulmuştu.
Lenin - 5.4.2019
Julian Assange'nin Ekvador Büyükelçiliğinden Çıkması Bekleniyor
Ekvador Cumhurbaşkanı Lenin Moreno, 2012 yılının ortalarından beri Ekvador'un Londra Büyükelçiliğinde sığınmacı olarak bulunan Julian Assange'nin ölüm cezası olan herhangi bir ülkeye gönderilmeyeceği konusunda İngiltere'den yazılı bir garanti aldıklarını söylemişti.
Lenin - 5.4.2019
Assange'ın "Ekvador Büyükelçiliğinden Çıkarılacağı" İddiasına Yalanlama
Adının açıklanmasını istemeyen Ekvadorlu üst düzey bir yetkili, Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno'nun şahsi görüşmelerinin gizlice dinlenmesine öfkelendiğini, öte yandan Wikileaks'in "Assange'ın günler hatta saatler içinde elçilik binasından çıkarılacağını ve gözaltına alınması için İngiltere ile anlaşmaya varıldığını" iddiasının gerçeği yansıtmadığını, bu yönde bir karar alınmadığını söyledi.
Lenin - 5.4.2019
Assange'ın "Ekvador Büyükelçiliğinden Çıkarılacağı" İddia Edildi
Wikileaks'in blog sitesindeki açıklamada ise bu kararın, Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno'nun, kardeşi tarafından oluşturulan bir off shore hesabını kullandığına dair iddiaların üstünü kapatma girişimi olduğu savunuldu.
Lenin - 3.4.2019
Ekvador Devlet Başkanı Moreno'dan Wikileaks'e Suçlama
Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, Wikileaks'i aile fotoğraflarını sosyal medyaya sızdırmakla suçladı.
Lenin - 9.3.2019
Doğu Avrupa Dünyanın En Büyük Çatışma Noktası"
Topsakal, Türkiye'nin Türk dünyası için kilit ülke olduğuna dikkati çekerek, "Türkiye, yüzyıllardır Türk dünyasından gelenlere ev sahipliği yaptı. Kafkaslar'dan ve Orta Asya'dan yaşanan göçler, bunun en önemli nedenidir. Özellikle Lenin sonrası Sovyetler'de Stalin'in izlediği yer değiştirme ve göç politikası sonucu Türk dünyasında bir travma yaşandı.
Lenin - 3.3.2019
Guiado, Venezuela'ya Doğru Yola Çıktı
Ekvador'da Devlet Başkanı Lenin Moreno ile bir araya gelen Guiado, sosyal medya hesabından "Başkan Lenin'e, davamızı desteklediği için teşekkür ederim" dedi.
Lenin - 2.3.2019
Venezuela Muhalif Lideri Guaido: "Venezuela'daki İkilem Diktatörlük ya da Demokrasi Arasında"
Muhalif liderin bugün ise Ekvador'da, Devlet Başkanı Lenin Moreno ile görüşmesi bekleniyor.
Lenin - 20.1.2019
Küba Eln Müzakerecilerini Kolombiya'ya Teslim Etmeye Yanaşmıyor
Ekvador'un başkenti Quito'da iki yıl önce başlayan müzakereler, bu ülkenin yanı sıra Brezilya, Şili, Küba, Norveç ile Venezuela'nın gözlemciliği ve garantörlüğünde yapılıyordu. ? Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, eski Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri'nin (FARC) barış anlaşmasını kabul etmeyen unsurlarının 2'si gazeteci 3 Ekvador vatandaşını kaçırıp infaz etmesi ve sonrasında iki ülke arasında oluşan gerginlikten ötürü ülkesini Kolombiya-ELN müzakerelerinin gözlemcilik ve garantörlüğünden çekmişti.
Lenin - 19.1.2019
Kolombiya, Küba'dan Eln Müzakerecilerini Tutuklamasını İstedi
Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, eski Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri'nin (FARC) barış anlaşmasını kabul etmeyen unsurlarının 2'si gazeteci 3 Ekvador vatandaşını kaçırıp infaz etmesi ve sonrasında iki ülke arasında oluşan gerginlikten ötürü ülkesini Kolombiya-ELN müzakerelerinin gözlemcilik ve garantörlüğünden çekmişti.
Lenin - 18.1.2019
Kolombiya'da 11 Kişinin Öldüğü Saldırı Sonrası 3 Gün Yas
Saldırıda bir vatandaşını kaybeden Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno sosyal paylaşım hesabından yaptığı açıklamada, Kolombiyalı mevkidaşı Duque ile irtibat halinde ve Kolombiya halkı ile dayanışma içinde olduğunu duyurdu.
Lenin - 1.1.2019
Çin Yönetimini Zor Durumda Bırakan Protestolar: Komünist Öğrenciler İşçi Haklarını Savunuyor
Sosyal medyada paylaşılan videolarda, güvenlik görevlilerinin göstericileri ve öğretim üyelerini tartaklayarak gözaltına aldıkları görülüyor. Mao'nun Marx'ın Lenin'in söylemleri https: //twitter.
Lenin - 22.12.2018
Farc Muhaliflerinin Elebaşı Guacho Öldürüldü
Grubun, rehineleri nisan ayında infaz etmesi ve sonrasında yaşanan diplomatik gerginlik iki ülkenin arasında soğuk rüzgarlar esmesine neden olmuştu. Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, ülkesini Kolombiya ve Ulusal Kurtuluş Ordusu (ELN) arasında yürütülen barış görüşmelerinin ev sahipliği ve garantörlüğünden çekmişti.
Lenin - 7.12.2018
Assange'ın Avukatından Ekvador Devlet Başkanına Yanıt
İngiliz Daily Telegraph gazetesine konuşan Pollack, Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno'nun İngiltere'nin Assange'ın büyükelçilikten ayrılsa da hayatının tehlikeye gireceği başka bir ülkeye iade edilmeyeceği konusunda garanti verdiği şeklindeki açıklamasına yanıt verdi.
Lenin - 6.12.2018
İngiltere Assange'a Büyükelçilikten Ayrılabileceği Konusunda Garanti Verdi"
Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, "İngiltere, (Ekvador'un Londra Büyükelçiliğinde yaşayan Wikileaks'in kurucusu) Julian Assange'a büyükelçilikten ayrılabileceği konusunda garanti verdi.
Lenin - 23.11.2018
Ekvador Cumhurbaşkanı Tüm Bakanların İstifasını İstedi
Ekvador’da Cumhurbaşkanı Lenin Moreno, Bakanlar Kurulundaki tüm bakanlardan istifa etmelerini istedi.
Lenin - 14.11.2018
MHP'li Büyükataman: "Türk Milleti Üzerinde Hesaplar ve Senaryolar Hiç Bitmedi"
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, 14 Kasım 1944 Ahıska sürgününün yıl dönümüne ilişkin açıklamada bulundu. Büyükataman, Türk dünyasının 1552 yılında Kazan'ın Ruslar tarafından işgali ile başlayan Rus ilerleyişi karşısında bir birlik oluşturamadığını ve rejimleri değişse de Rusların değişmeyen zulmü altında yaşamaya mahkum olduğunu kaydetti. Rus zulmü altında inleyen Türk topluluklarından birinin de Ahıska Türkleri olduğuna dikkat çeken Büyükataman, "1829 yılında yapılan Edirne Antlaşması ile Ahıska'da Osmanlı Devleti hükümranlığının bitmesi ve Rus Çarlığı'nın egemen olmasıyla birlikte Ahıska Türkleri de bu zulümden nasibini almaya başlamıştır. Hakikaten de sonrası Ahıska Türkleri için hep bir zulüm, Osmanlı için de hep bir gerilemedir. Çünkü kilit açılmış, kapı aralanmıştır. Bu kapı öylesine aralanmıştır ki 1917'de işbaşına gelen ve 'Halklara özgürlük' deyip 'kendi kaderini tayin etme hakkını (self determinasyon)' tanıyacağını vaat eden Lenin ve şürekası da Türklere aynı muameleyi yapmaya devam etmiştir.
Lenin - 30.10.2018
Ekvador: Assange Yeni Elçilik Kurallarına Uymalı
Ekvador Başkanı Lenin Moreno, Assange'ı daha önce ülkenin dış ilişkilerine karışmaması konusunda uyarmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Lenin Haberleri | Lenin Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Lenin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Lenin kimdir, hayatı ve biyografisi. Moskova'daki protestolar St. Petersburg'a sıçradı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 18:40:22. #1.15#
title